www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Corzi Sa-mi Iau?


Concordis
 Share

Recommended Posts

vreau sa-mi cumpar o chitara clasica si nu am nici o idee ce corzi sa mi iau.Sa-mi iau corzi mai scumpe ori ba?Se merita,nu se merita?Stie cineva?

 

 

pai daca iti cumperi chitara nu iti da si corzi? cumpara-ti corzi de nylon normal ca se merita..ca nu se compara un set de corzi la 11 lei cu un set de corzi d'adario pro arte sau ernie ball, etc.

iti cumperi dupa posibilitatile tale

Link to comment
Share on other sites

Da ! Absolut ! Sigur ! Bine'nțeles ! Fãrã dubii !

 

Eu zic cã se meritã. Excepție fãcând cazul în care vrei sã participi la "Air Guitar", situație în care eu zic sã o laºi aºa, fãrã corzi adicã, ca sã nu fii descalificat...

 

Sau, serios vorbind , dacã a stat mult timp fãrã corzi, eu zic nici sã n-o mai cumperi cã precis s-a deformat...

 

 

PS : Na, cã scrisã Vlad între timp.... Aºa scriu ardelenii. Mai greoi oleacã ! 'Mnezo !

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

pai iti sugerez sa-ti iei niste corzi mai scumpe daca-ti permiti, vezi si tu, una blonda una roscata, ori bruneta, depinde cum vrei. ah da, sa revin ontopic totusi: cum poti sa pui o astfel de intrebare care trebuie sa reflecte simpla ta decizie pur volitionala?

 

Ati sarit repede la a doua nedumerire.Spuneam ca nu stiu ce corzi sa imi iau..Ma inteSi spuneam daca stie cinevareseaza un brand un model de corzi anume daca cunoasteti.Rezista mai mult,si in sensul asta merita sa investesti mai multi bani in ele?

P.S. Decizia mea PUR VOLITIONALA vladimir e legata implicit de experienta pe care altii ar puteao impartasi.daca ar aveao.multam de ironie.

Link to comment
Share on other sites

Da ! Absolut ! Sigur ! Bine'nțeles ! Fãrã dubii !

 

Eu zic cã se meritã. Excepție fãcând cazul în care vrei sã participi la "Air Guitar", situație în care eu zic sã o laºi aºa, fãrã corzi adicã, ca sã nu fii descalificat...

 

Sau, serios vorbind , dacã a stat mult timp fãrã corzi, eu zic nici sã n-o mai cumperi cã precis s-a deformat...

 

 

PS : Na, cã scrisã Vlad între timp.... Aºa scriu ardelenii. Mai greoi oleacã ! 'Mnezo !

 

 

poate nu e din cauza ca sunteti ardelean... eu stiu....poate batranetea isi spune cuvantu :):lol:

Link to comment
Share on other sites

poate nu e din cauza ca sunteti ardelean... eu stiu....poate batranetea isi spune cuvantu :):lol:

 

Ai tu noroc ca sunt ocupat acum ( tocmai mã dau cu Gerovital gel ) cã aº veni la tine sã-ți altoiesc una cu cârjele mele.

ªi-aºa sunt necãjit cã nu ºtiu în ce pahar mi-am uitat proteza dentarã asearã când m-am trezit ( s-o fi înghițit ? Las' cã vãd mâine, când am programare la proctolog).

În plus tre' sã ajungã ºi poºtaºu' cu pensia ºi nevastã-mea s-o dus la piațã cu ochelarii mei auditivi...

 

:lol:

 

PS : Scuze de oftopic.

 

Dragã Luci, ia-ți corzile alea atunci ºi gata !

Da' ºtii ceva ? Ia pune tu o pozã cu chitara aia, cã deja mã frãmântã o chestie...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Ai tu noroc ca sunt ocupat acum ( tocmai mã dau cu Gerovital gel ) cã aº veni la tine sã-ți altoiesc una cu cârjele mele.

ªi-aºa sunt necãjit cã nu ºtiu în ce pahar mi-am uitat proteza dentarã asearã când m-am trezit ( s-o fi înghițit ? Las' cã vãd mâine, când am programare la proctolog).

În plus tre' sã ajungã ºi poºtaºu' cu pensia ºi nevastã-mea s-o dus la piațã cu ochelarii mei auditivi...

 

:lol:

 

PS : Scuze de oftopic.

 

Dragã Luci, ia-ți corzile alea atunci ºi gata !

Da' ºtii ceva ? Ia pune tu o pozã cu chitara aia, cã deja mã frãmântã o chestie...

 

 

"cu carjele"...opaa....eu care credeam ca nici o carja nu folosesti, mosule, :) bine ca mainile sunt functionale (pentru chitara) :lol:

In legatura cu pensia..nu mai ai bani de scule...abia de medicamente daca o sa ajunga.. :)

Sanatate!

 

PS : scuze de offtopic

Link to comment
Share on other sites

Dragã Luci, ia-ți corzile alea atunci ºi gata !

Da' ºtii ceva ? Ia pune tu o pozã cu chitara aia, cã deja mã frãmântã o chestie...

 

 

asta e chitara pe care am comandato http://www.soundcreation.ro/chitare-chitar...-am-id6904.html

 

Da, e fainã. Electro-clasicã...Dar tu ai, parcã o electro-acusticã. Vrei sa treci pe muzica clasicã ?

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.