www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

U2, Petitia si Profanii


Victor
 Share

Recommended Posts

Guest MrJackson

las' sa fie cat mai multzi ca ne raman noua cotzohârlele :)

 

Ce-i prea mult strica :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Nush ma baieti despre voi... dar cand e vorba de femei, eu ma multumesc doar cu una... una si buna.

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

fara a fi fan al trupei KISS, pot sa-ti spun doar ca tu nici nu erai (nici macar in proiect :( ) cand maimutoii faceau muzica si spectacol :)

ma fazele astea cu daca eram pe proiect sau nu , nu ai de unde sa stii , doar ai mei stiu :) , oricum nu cred ca asta e un criteriu sa imi placa kiss , fiecare asculta ce vrea, si eu ma abtin de la alte comentarii ca nu cred ca ajung nicaieri , imi cer scuze daca am suparat fanii u2 :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Dumi

Si ce-are daca ii omul poponar? :) Face muzica adevarata si asta ii principalul. Nu spun eu asta, spun cele peste 200 de milioane de oameni care i-au cumparat albumele. Si da, e maestru, nu cofetar(poate stie sa faca prajituri, cine stie...),ci maestru in muzica, pian, songwriting, voce, etc.

Link to comment
Share on other sites

Desi urasc discutiile de genul daca o formatie e buna sau nu, parerea mea ca U2 s-au lansat cu adevarat prin spectacole, concerte implicari in tot felul de proiecte de la Batman la mai stiu eu ce. Eu tin minte cand eram mai kinder si ascultam Joshua Tree, erau ok, rock normal fara nici o chestie super iesita din comun, si acum aud de la multi ca o referinta muzicala, sau ca si chestie snoba "mdea, canta si acum bine dar sa vezi ce fain e Joshua ... ".

Pana la urma totul se reduce show, si la asta U2 sunt ff buni. Ironia este ca sunt comparabili cu Kiss care bizuiau tot pe show, uneori exista doar show muzica fiind pe planul secund.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

in FHM de luna asta, la rubrica aia cu intrebarile pe care si le-au pus ei recent. Cica ,,cat va dura pana va veni U2 in Romania? Cand va avea Bono vreo 60 de ani" :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.