www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Esp Vs Vintage


greengod
 Share

Recommended Posts

La ce pret era vintage-ul ?

 

Acum un an am luat-o ºi a costat 890 de lei !!! Un preț f. bun la calitatea ei.

 

mersi mult......................in timisoara parca este magazinul muzikia siacolo am vazut vintage si mi se pare ok :)

 

M-am uitat de asemenea, pe site-ul ESP ,ºi la secțiunea artiºti vad cã au mulți metaliºti ! Însã nu ºtiu dozele ce marca sunt.

Link to comment
Share on other sites

+1

vintage v100 e un lp foarte bine construit,lemn bun,finish si componente foarte bune pentru banii astia insa dozele nu mi se par grozave.Nu stiu,n-am experienta cu humbuckerele dar parca as vrea mai mult de la ele,parca sunt un pic cam intunecate si dau un gain un pic prea mare si murdar astfel incat o pedala tube screamer sunt nevoit sa o tin pe setari minime.Am auzit ca sunt si doze wilkinson destul de bune insa de astea stock de pe v100 nu stiu ce sa zic,oricum nu sunt mai prejos decat alnico clasic-urile de pe epiphone.Oricum am planuit de la bun inceput sa le schimb,eu oscilez intre gibson classic 57's si seymour duncan alnico pro II

 

la oricare dintre ele ar trebui schimbate dozele. eu zic sa iei vintage pentru ca au corp de mahon neck set in si evident, cheite wilkinson.
Edited by andjar
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.