www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schimb Marshall Valvestate


Edmond
 Share

Recommended Posts

Doresc sa schimb Marshall Valvestate 100W + speaker-ul de la el, adica tot Marshall (140W), cu un amp de firma de cel putin 200W. Ma intereseaza numai modele cu speaker de sine statator (cabinet). Exclus Behringer sau ampuri facute in tari exotice.

Marshallul se prezinta in stare foarte buna, atat tehnic cat si optic; singurul defect ar fi o zgarietura pe care a capatat-o datorita unui transport, lucru ce este evidentiat in fotografie. Includ in schimb si un footswich 2 pozitii ( canal 1/2 si reverb).

Astept oferte serioase; sunt interesat si de un schimb + diferenta in functie de valoarea ampului propus. Vorbim insa de evaluari realiste.

post-258-1143667113_thumb.jpg

post-258-1143668124_thumb.jpg

post-258-1143668229_thumb.jpg

post-258-1143668377_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Deci, my frind, nici Mashallul si nici boxa nu sunt de vanzare si nu l-as da in nici un caz la pretul enuntat de tine, cu ata mai putin sub el. Nu stiu ce nu a fost inregula scula respectiva, sau cu proprietarul... insa ce ofer eu spre SCHIMB este in stare foarte buna. Si separat nu le schimb... decat eventual la o oferta foarte buna.

Apoi eu personal nu as schimba Valvestate-ul pe un JCM 900, sau JCM 2000; eu nu le suport soundul, chiar dc sunt cotate mai bine ca Valvestate-ul. Insa astea sunt chestiuni de gusturi. Eventual pe un JCM 800, insa nu mi se potriveste "cantarii" mele.

As oferi o diferenta considerabila pentru un Marshall MF (mode four), un ENGL, un H&K, un Mesa sau ceva de serie elevata.

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca nu m-am eprimat eu suficient de coerent. In principiu caut sa ofer eu diferenta pentru un amp cu guitar cabinet, de firma si sa fie peste 200W.

 

zi si mie, ampu sau cabinetu sa fie peste 200W? daca te referi la amp, da-mi te rog si niste exemple, ca eu nu prea cunosc ampuri de 200W (de attax 200 am auzit intr-adevar, da e singurul pe care il stiu) :)

Link to comment
Share on other sites

zi si mie, ampu sau cabinetu sa fie peste 200W? daca te referi la amp, da-mi te rog si niste exemple, ca eu nu prea cunosc ampuri de 200W (de attax 200 am auzit intr-adevar, da e singurul pe care il stiu) :)

@DMC :Crate Blue Voodoo 300(lampa) Fender Metalhead 550 (solid state) si sunt sigur ca mai sunt si altele.

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

eu nu prea cunosc ampuri de 200W (de attax 200 am auzit intr-adevar, da e singurul pe care il stiu) :)

 

Marshall - cu 8 X EL34 [in etajul final] - 400 W [!]

Hiwatt - cu 4 X KT88 si 6 X KT88 [in etajul final] - 200 W si 300 W

Sound City - cu 4 X KT88 [in etajul final] - 200 W

Sunn...

Ampeg...

...etc [astea-s numai cu lampi, cit despre statii cu etajul final cu tranzistori........ :) sint din belsug]

 

...scuze pentru "in afara subiectului", dar poate mai vor si altii sa stie.

Edited by leo2pop
Link to comment
Share on other sites

@DMC :Crate Blue Voodoo 300(lampa) Fender Metalhead 550 (solid state) si sunt sigur ca mai sunt si altele.

 

da ma, asa e. aberant, dar adevarat :)

Link to comment
Share on other sites

Sau Marshall MF 350, sau 400... care sunt my favorite. THX pt completari.... insa pacat ca nu a oferit nimeni nimic.

Cat despre cat este de aberant sau nu.... pentru unii conteaza suta aia de watzi in plus, caci sunetul este un pic altul... pt altii nu este esential.... insa asta este deja o chestiune de gusturi....

Link to comment
Share on other sites

Sau Marshall MF 350, sau 400... care sunt my favorite. THX pt completari.... insa pacat ca nu a oferit nimeni nimic.

Cat despre cat este de aberant sau nu.... pentru unii conteaza suta aia de watzi in plus, caci sunetul este un pic altul... pt altii nu este esential.... insa asta este deja o chestiune de gusturi....

 

nu la sunet m-am referit. da unde dai tu un MF la maxim (adica la 350W)? ai concerte pe stadioane?

 

PS. nu vreau sa fiu antipatic, sunt pur si simplu curios. sincer. :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.