www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gibson Eds-1275


Guest Mdalinn
 Share

Gibson EDS-1275  

20 members have voted

  1. 1. E buna ?

    • Da
      9
    • Nu
      1
    • Habar n'am
      10


Recommended Posts

Guest Mdalinn
gogule.. cine naiba de aici crezi ca are asa ceva sa-ti spuna? si daca ai 4000 de cocari de dat pe o chitara chiar te iei dupa noi?

 

Nu sunt atat de prost sa dau 4000 eur pe o chitara noua ..

Am pe cineva care are si mi-e prieten bun , mi-o da cu 1500 eur :) ( ca a folosit-o 1 an jumate , asta e altceva ) :)

Am cantat odata la ea , e destul de greu , am mai lasat topicuri in legatura cu asta si pe alte forumuri , dar n-am primit inca un raspuns ..

Prietenu' asta al meu mi-a zis ca e buna , mai ales ca e si Gibson , dar apelez in toate directile sa vad si imi fac o impresie ..

Ma gandeam si eu ca poate e cineva care are ..

Link to comment
Share on other sites

Guest Mdalinn
Era pe-aici cineva care avea un Epiphone similar. Poate-ti spune el. Da' ca fapt divers, cinti mult live?

Nu , de cand am parasit ultima trupa .. dar cand l-am vazut la prietenu de care ziceam , m-a impresionat si voiam sa il iau , sa incerc :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am un Epiphone din asta.E o chitara misto, e distractiv sa canti cu ea, dar nu cred ca poti sa canti mai mult de jumatate de ora cu ea pe tine.Are vreo 7 kg si este Epiphone, poate Gibsonul e mai greu.Un alt punct slab la ea e ca nu este echilibrata cum trebuie, repet poate la Gibson e mai bine, dar la Epiphone greutatea grifurilor este mai mare decat cea a corpului si daca ai luat mana de pe el se duc grifurile in jos si risti sa ii rupi vreo cheie (eu am fobie cu cheitele din plastic, am rupt vreo doua :) ).In rest este o chitara ok.Bine lucrata, fabricata prin '97 cand inca se faceau Epiphoneurile bune (cred).

Link to comment
Share on other sites

Guest Mdalinn
E buna . Ca e Gibson :) Mai ales daca vrei sa arati ca Page in Starway to Heaven sau Slash in Knocking on Heaven's door. Eu daca aveam 1500 de euro si o dadea ala o luam numai daca mai aveam si un Les Paul. Altfel nu.

Am Les Paul acasa , dar e Epiphone , mai exact Ultra II :lol:

Deci din cate inteleg e buna :lol:

Oricum , nu ma grabesc , mai intai sa fac rost de bani ;)

:)

 

 

Eu am un Epiphone din asta.E o chitara COOL :D , e distractiv sa canti cu ea, dar nu cred ca poti sa canti mai mult de jumatate de ora cu ea pe tine.Are vreo 7 kg si este Epiphone, poate Gibsonul e mai greu.Un alt punct slab la ea e ca nu este echilibrata cum trebuie, repet poate la Gibson e mai bine, dar la Epiphone greutatea grifurilor este mai mare decat cea a corpului si daca ai luat mana de pe el se duc grifurile in jos si risti sa ii rupi vreo cheie (eu am fobie cu cheitele din plastic, am rupt vreo doua :) ).In rest este o chitara ok.Bine lucrata, fabricata prin '97 cand inca se faceau Epiphoneurile bune (cred).

Nu e o problema , ma acomodez cu ea ( I think so ) , daca nu , o sa fac 20 min - pauza :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Am Les Paul acasa , dar e Epiphone , mai exact Ultra II :)

Deci din cate inteleg e buna :lol:

Oricum , nu ma grabesc , mai intai sa fac rost de bani ;)

:)

 

As merge tot pe explorer :lol:

Nu de alta , dar nu imi plac LP-urile ( SUNT URATE SI PROASTE )

E un LTD pe Guitar Shop care trebuie luat in considerare :lol:

 

E un post de al tau din alta parte.De curiozitate daca e asa urat si prost de ce l-ai cumparat,sau ce zicea un coleg despre tine e adevarat? :)

Scuzati-mi oftopic-ul.

Link to comment
Share on other sites

Scuze ca am sarit, nu am vrut sa te insult in niciun fel. Daca ai nevoie de ceva atat de specializat sau daca vrei neaparat ia-l si fii fericit. Chiar rau nu poate fi un Gibson :)

 

Presupun ca e grea in draci chitara si nu vei putea rezista prea mult pe scena in picioare cu ea de gat.. deci nu cred sa poti canta un concert intreg cu ea. Daca vrei 12 string si 6 string pt inregistrari le iei separat.

Link to comment
Share on other sites

eu am acasa Squier Deryck Whibley , LTD AX-50 si Dean V Dave Mustaine , iar Squierul Avril Lavigne , Ephiphone SG G-400 si Ephiphoneul Les Paul Special II le-am incercat la niste prieteni !

Jackson JS-32T King V l-am avut , dar l-am vandut pe 900 RON ! :)

 

 

Ori esti un tip cu multi bani de aruncat pe geam ori te lauzi aiurea. JS32 is abia aparute, iar tu deja ai cumparat una si apoi ai vandut-o ??

i ca ai 3 chitari, in profil scrii ca ai un bass, iar la semnatura ai poza altei chitari... Daca intr-adevar ai 3 chitari si un bass mi se pare ciudat ca nu stii nimic despre ele.

Fiecare parere a ta e total eronata, imi pari doar un figurant de 2 bani care are impresia ca tot ce scrie el pe forum e luat de ceilalti ca si cum ar fi bun.

Link to comment
Share on other sites

Ori esti un tip cu multi bani de aruncat pe geam ori te lauzi aiurea. JS32 is abia aparute, iar tu deja ai cumparat una si apoi ai vandut-o ??

i ca ai 3 chitari, in profil scrii ca ai un bass, iar la semnatura ai poza altei chitari... Daca intr-adevar ai 3 chitari si un bass mi se pare ciudat ca nu stii nimic despre ele.

Fiecare parere a ta e total eronata, imi pari doar un figurant de 2 bani care are impresia ca tot ce scrie el pe forum e luat de ceilalti ca si cum ar fi bun.

 

Cam asta vroiam sa scot in evidenta mai sus...mersi ca ai facut totul sa para mai clar :).

Link to comment
Share on other sites

Mda...mai are si 13 ani....asa pot sa pun si eu un topic sa zic ba chitara fender stratocaster model Yngwie Malmsteen e buna? banuisc ca nu, pt ca are headstock-ul prea mare :) ) pune mana si repeta, canta bine,cursiv si dupa aceea ceri sfaturi de o chitara precum Gibson-ul ala :lol:

 

ce aveti fratilor,peste tot cand se dau exemple,cei care nu stiu ce vorbesc sau care canta prost sunt asociati cu varsta de 13 ani :) .O fi varsta cu ghinion...peste 3 luni nu mai intru la categoria exemple negative :) .

Edited by radu_guitar96
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.