www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Aerosmith Live In Bucharest


ThinkBlue
 Share

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

salut!

cum nimeni pana acum nu a postat impresii de la cantare, o sa incep eu.

Locatia:

-in sfarsit un loc misto de organizat concerte...faptul ca organizatorii sunt romani e cu totul altceva(cum naiba sa faci ditamai zona A in conditiile in care nu ai vandut toate biletele aferente iar zona B-sold out de 2 ori!!!- sa o exilezi langa poarta de acces...???)

-in rest, acces destul de facil-metrou+ratb

-drumul jetoane-standuri bere-wc absolut ok

Reamonn:

-o cantare foarte corecta, exact la ce ma asteptam desi sunt doar ascultator ocazional al nemtilor...cred ca 75% din publicul feminin prezent venise pt. ei...

Aerosmith:

-"cea mai tare trupa r'n'r a Americii" chiar isi merita numele:cu un Steven Taylor proaspat iesit de la dez-ce vreti voi-(ca omul era un coktail de substante), in mare-mare forma(nu zici ca are 62 de ani), cu niste super instrumentisti, cantarea Aerosmith a fost un super-show de la un capat la altul...ce m-a incantat in mod deosebit au fost puternicele accente de blues cu care au "impanat" melodiile...

-fabuloasa trupa, o super-cantare, sunet foarte bun, o prefata excelenta la ce se va intampla w-e-ul viitor... :)

Rock on

 

PS:ce ati citit mai sus sunt parerile mele strict personale! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

De unde am stat eu (gazon B, aproape de chioșcurile cu jetoane/bere) nu s-a auzit deloc strãlucit, volumul perceput fiind mult prea redus pentru un concert rock. De asemenea, locația mi se pare încã în construcție, nefiind perfect planã; mi-ar fi plãcut o suprafațã gen tartan, nu acel pietriș semiud.

 

Iar Joe Perry a fost dezamãgitor din toate punctele de vedere....

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Cum spunea cineva mai sus, locul nu e rau pentru concerte. Pacat, insa, ca e in Romania. Proprietarul nu s-a obosit macar sa niveleze terenul. A aruncat niste cribulra si gata, a rezolvat problema. Astfel, trebuie sa fii foarte atent pe unde calci, in primul rand sa nu-ti scrantesti glezenele, iar in al doilea rand sa nu dai prin baltile, formate in urma ploilor. Ma gandesc cu groaza la concertul cu Ozzy, care e in octombrie. Poate pana atunci ii da prin minte proprietarului macar sa toarne niste beton ceva. Incep sa regret Romexpo.

Am avut bilet la Gazon B, unde era o inghesuiala teribila. I-am dat 10 RON unuia de la Security si am avansat la Gazon A, unde te puteai misca in voie.

Sunetul a fost destul de slab, in opinia mea, atat ca volum, cat si din punct de vedere al calitatii. Cred ca daca batea vantul mai tare nu mai intelegeam nimic din concert.

In ceea ce-i priveste pe cei de la Aerosmith, sincer am venit mai mult pentru Joe Perry, dar am plecat total fascinat de calitatile vocale ale lui Steven Tyler. Suna de 10 ori mai bine live decat pe CD. Oricum, un concert care in nici un caz nu trebuia ratat.

Link to comment
Share on other sites

si mie mi s-a parut volumul nu suficient de tare. mi-a parut rau ca steven si perry au petrecut prea mult timp in fata, intorsi spre dreapta lor si nu spre stanga (lor) unde eram eu (golden ring) (unde pe jos era fie beton fie ceva placi de cauciuc, nu pietris sau altele.

perry a avut unele probleme cu chitarile, ba dezacordare (crazy), ba i s-a rupt o coarda (pe ebmm silhouette, cu floyd rose)

dar si el si steven au facut SHOW-ul pe care ma asteptam sa il faca (nota 10). steven nu pare "obosit/depasit", nici la voce, nici dpv fizic.

per total nu mi-a placut insa ca s-au aruncat foarte repede in megahiturile de pe get a grip si nu au trecut si prin melodii mai vechi (gen mama kin, kings and queens) pe care le-au avut in playlist in alte tari. nu mi-au placut gheii (ca la fete o fi de inteles) ce-i aveam in preajma care strigau la unison "su-per girl" la reamon (care nu m-a dat pe spate chiar deloc, foarte slabuti din punctul meu de vedere), tot ei exaltandu-se cel mai tare la i don't want to miss a thing, de parca ala ar fi marele hit, cel mai definitoriu pt aerosmith :)

poate ca atunci au vazut baietii de al aerosmith cu cine au de-a face si au renuntat sa mai cante unele melodii care nu trebuiau sa lipseasca, gen mama kin, amazing, blind man, dude looks like a lady, janie's got a gun.

dar la asa catalog, greu de facut o selectie pt un concert de 2 ore.

oricum, a fost si poate nu va mai fi, a fost super si a trecut pe nesimtite. ma bucur ca am apucat sa-i vad, fiind una dintre formatiile mele preferate.

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.