www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandare Doza.


ValyGerrard
 Share

Recommended Posts

Salut!

 

Dat fiind faptul ca dozele pe care le detin acum suna pe distors sub orice cricita, trebuie neaparat sa le schimb, dar nu am suficienti bani pentru toate trei. Deocamdata sunt in posesia a 350 ron si ma gandeam ca prima doza pe care o cumpar sa fie asta: http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1094

 

De mentionat este ca in general cant metal (deci as dori ca sunetul sa fie pe cat posibil mai agresiv decat il am acum). Alte variante aveti?

 

LE: Amp-ul este un Line6 Spider 4 (15W).

Link to comment
Share on other sites

Am avut un HotRails (SHR1) pe un Squier si suna foarte fain pentru metale. La clean era un pic murdara si infundata, dar pe distors era dementiala.

Ma gandesc ca ai chitara cu single coil in bridge, daca vrei sa cauti altceva decat SHR1, sa fii atent doar sa fie high output si sa fie hum cancelling (sau single coil sized humbucker sau stacked single coil).

Cred ca pentru metal ar fi okay si JBJR de la Seymour Duncan (nu am studiat alte firme la single coil sized humbuckers).

 

E posibil sa gasesti pe forum vreo oferta tentanta, si atunci e bine sa vezi ce zic oamenii de pe site-ul asta in review-uri:http://reviews.harmony-central.com/reviews/Electric+Guitar+Pickup

(nu neaparat referitor la cat de bine suna, dar macar la ce stil de muzica se potriveste mai bine pentru doza aia).

 

P.S.: E bine sa pastrezi doza veche de la chitara, ca daca te hotaresti sa o vinzi dupa aia, poate vinzi mai repede chitara cu doza originala.

Edited by robinfinity
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.