www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mi-am vandut prima chitara...


comanel
 Share

Recommended Posts

Mi-am vandut prima chitara... daca va mai aduceti aminte era vorba de o chitara hora pe care am modificat-o in BCrich Virgin (nu mockingbird.. mersi BCrich pt avertisment.. :( nu prea aveam de unde sa stiu...)

 

postasem odinioara niste poze cu chitara.. ii ziceam ca-i tunata..(tuned-up-ata)...

 

cert e ca am vandut-o cu 3 mil... e ceva...(nu zic ca ala care a luat-o e fraier... ca nu e.. era destul de usoara la grif, ca de sunat cred ca stim cu totii cum suna o Hora..) numai ca acum sunt trist... doar pt ca nu mai e atarnata acolo pe perete unde era inainte..(ps.. am forma de la corpul de chitara pe perete acum... acolo nu a intrat fum de tigara si a ramas peretele mai alb oelaca :):):) )

 

ar trebui sa ma consoleze gandul ca acum canta altcineva pe fosta mea lopata care mai are bucatele din sufletul meu (poate ii poarta noroc)???

 

help...

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

Dude, si io m-am simtit najpa dupa ce mi-am vandut Hohneru' :)

E normal pana la urma ... da' asta e - in viatza sunt etape si etape :(

da cand ai dat ltd-u ce ai simtit?

si io ma gandeam sa-mi dau hohneru...da ma gandeam ca i-ar sta maa bine cu hardware gold si tot astept ziua aia in care sa-i cumpar cheitze si bridge gold :)...si probabil ca o sa sterg hohner de pe headstock si o sa scriu ceva frumos :)

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

Eu am simtit numai bucurie cand mi-am dat Reghinul (Hora tot aia).. tot electrica si ea :)

daca e vorba de hora..si daca i-ar folosi noului proprietar cel putin la fel cat mi-a folosit mie...why t f not?

Link to comment
Share on other sites

Guest 9_lives_of_innocence

pai eu zic sa pui in locul unde statea vechea ta chitara o poza cu ea ... suna gay, dar te ajuta sa iti amintesti ca, desi nu mai e la tine, tot a ta e

:)

 

hope it helps... asa procedez eu

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

pai eu zic sa pui in locul unde statea vechea ta chitara o poza cu ea ... suna gay, dar te ajuta sa iti amintesti ca, desi nu mai e la tine, tot a ta e

:)

 

hope it helps... asa procedez eu

si in caz ca ma lasa femeia? :) ...vezi nu prea merge chestia cu poza :)

Link to comment
Share on other sites

Guest _Theo_

Solutie imediata si optima, dupa parerea mea: SE INLOCUIESTEEE!!!. Valabil si pt. comanel si pt. need_weed. :)

total de acord, dar nu cu o poza :)

Link to comment
Share on other sites

Guest 9_lives_of_innocence

si in caz ca ma lasa femeia? :) ...vezi nu prea merge chestia cu poza :)

 

 

ok.. aici ai dreptate, in caz ca te lasa femeia, nu e o solutie... but then again, pe mine nu m-a lasat niciodata femeia.. asa ca nu prea as stii ce simti... :)

 

chestia cu poza merge, cred eu in cazul unei foste chitari, unui tablou vandut sau dat (asta stiu sigur)

Link to comment
Share on other sites

ps.. am forma de la corpul de chitara pe perete acum... acolo nu a intrat fum de tigara si a ramas peretele mai alb oelaca :):):)
pai eu zic sa pui in locul unde statea vechea ta chitara o poza cu ea ... suna gay, dar te ajuta sa iti amintesti ca, desi nu mai e la tine, tot a ta e

read up lass, are deja poza custom

 

@whiner: nu, nu mai e a ta.. :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.