www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Depozit Piese Auto Renault.


Lovele

Recommended Posts

Buna.

 

Am un renault megane 1.6 dci si am nevoie de un bord la el, asta e stricat nu arata kilometrajul si nu poate fi reparat. Stiti cumva un depozit unde pot gasi asa ceva (si second) ? :)

 

Mersi :)

 

ai putea sa specifici si ce model de megane.1,2 etc :) cred ca ti-ar fi mai usor sa gasesti...

Link to comment
Share on other sites

Buna.

 

Am un renault megane 1.6 dci si am nevoie de un bord la el, asta e stricat nu arata kilometrajul si nu poate fi reparat. Stiti cumva un depozit unde pot gasi asa ceva (si second) ? :)

 

Mersi :)

 

1.6 dci? :) nu e cumva benzinar? io am un 1.5 dci ºi ºtiam cã motorizãrile 1.4 ºi 1.6 sunt pã benzinã iar ãl' de 1.9 e dci...în fine, ce model ai? megane 1 sau 2? fiindcã nu au bordurile la fel! cautã pã la dezmembrãri...în mod normal ar trebui sã gãseºti ºi te'ar ajunge destul de ieftin. baftã la cãutat!

Edited by morthadoth
Link to comment
Share on other sites

@Lovele

Cand faci pana schimbi roata cu tot cu planetara si ansamblu fata? Daca numai kilometrajul nu indica iar restul pe bord functioneaza cel mai probabil e un senzor care nu mai trimite semnal, in general Renault Megane e o masina cu o caruta de senzori, recomand sa mergi la un tester bun, defecte de genul nu sunt ceea ce par. Si un bord e o caruta de bani, chiar nu as recomanda second hand, dai cat nu face si nu stii daca functioneaza.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.