www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Esp Ltd M-100fm


Guest rocksoad93
 Share

Recommended Posts

Guest AlinMetallica
Pare a fi o chitara chiar buna...dozele...nu da detalii, dar se pot inlocui cu timpul, daca lasa de dorit.

 

intr-adevar...

de la distanta arata bine!

... adica are floyd, are 24 de fret-uri, are 2 humbucker-e care intr-adevat pot fi inlocuite cu niste emg-uri , seymour duncan-e, Di Marzio, Alnico sau altele, si de ce nu combinatii (desigur doar daca este nevoie de doze mai bune)... este destul de ieftina...

 

Pentru pretul ei cred ca e o chitara buna...

Edited by AlinMetallica
Link to comment
Share on other sites

Suna, arata si se comporta la fel ca alte chitari MULT mai ieftine. Da' e "ESP". Si floydu ala e degeaba. Da' e "ESP".

 

LTD nu prea au ce arata sub seria 400, desi exista cateva exemple de 200 sau 250 mai rasarite. [EC-200, tot in guitarshop, de exemplu]

 

merci, merci. Si cand parintii mei vor avea un salariu de 3000€, atunci imi voi cumpara orice chitara imi doresc. (si bine inteles foarte buna)

Link to comment
Share on other sites

100 FM o fi ceva cu Radio Campus Timisoara.

 

Pe ce va bazati tot felul de afimatii cand nu ati cantat pe cel putin trei exemplare din serie data si in afara de o poza nu aveti nimic.

 

Ce prostii scriu gagii in fisa chitarei sau al dozelor de diferite firme voi le repeteti ( sa nu zic cum).

Iar aiurelile scrise in "review"-uri sunt bune de pus de "glume" ,

 

E o poza si pot sa scriu pe ea dar si pe o chitara, inainte de a face poza ,ce vreau eu numai fraieri sa fie destui sa creada si sa cumpere.

 

Daca este facuta di lemn bun ,are doze de oricare si corzi se poate canta ,N- o sa aiba sunetul altor chitare dar nici nu trebuie ,si atat .

 

Problema-i cu cantatul si nu cu chitara in 99% din cazuri.

Link to comment
Share on other sites

100 FM o fi ceva cu Radio Campus Timisoara.

 

Pe ce va bazati tot felul de afimatii cand nu ati cantat pe cel putin trei exemplare din serie data si in afara de o poza nu aveti nimic.

 

Ce prostii scriu gagii in fisa chitarei sau al dozelor de diferite firme voi le repeteti ( sa nu zic cum).

Iar aiurelile scrise in "review"-uri sunt bune de pus de "glume" ,

 

E o poza si pot sa scriu pe ea dar si pe o chitara, inainte de a face poza ,ce vreau eu numai fraieri sa fie destui sa creada si sa cumpere.

 

Daca este facuta di lemn bun ,are doze de oricare si corzi se poate canta ,N- o sa aiba sunetul altor chitare dar nici nu trebuie ,si atat .

 

Problema-i cu cantatul si nu cu chitara in 99% din cazuri.

 

+1 karpi

totusi cred ca vektor se referea la faptul ca poti gasi o chitara la fel de buna da' mai ieftina.

 

ltd-u' asta costa 1200 ron acu' 2-3 luni... am vrut si eu sa iau unu', da' am vazut ca-l scumpira si-am zis "ia da-l dracu, nu mai iau nimic!".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.