www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cantat In Metrou?


Guest black_ink
 Share

Recommended Posts

Guest black_ink

Salut!

In primul rand imi pare rau daca am pus postul unde nu trebuie(sunt nou). Am de gand sa plec la Bucuresti cu un prieten sa cantam in metrou. Problema e ca nu stim cum se procedeaza... E nevoie de vreo autorizatie ceva sau pur si simplu cazi de acord cu paznicul/jandarmul de acolo. A mai cantat cineva in metrou? Se castiga bine?

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Salut!

In primul rand imi pare rau daca am pus postul unde nu trebuie(sunt nou). Am de gand sa plec la Bucuresti cu un prieten sa cantam in metrou. Problema e ca nu stim cum se procedeaza... E nevoie de vreo autorizatie ceva sau pur si simplu cazi de acord cu paznicul/jandarmul de acolo. A mai cantat cineva in metrou? Se castiga bine?

Multumesc anticipat

 

nu ma mai pot opri din ras :)

 

Vezi si aici: http://forums.rgc.ro/?showtopic=7721

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest black_ink

chiar asa aiurea e cu manelistii? ma intreb daca nu se poate canta in statia propriu-zisa...voi ati incercat sa cantati? anything bad happened?

Link to comment
Share on other sites

Salut!

In primul rand imi pare rau daca am pus postul unde nu trebuie(sunt nou). Am de gand sa plec la Bucuresti cu un prieten sa cantam in metrou. Problema e ca nu stim cum se procedeaza... E nevoie de vreo autorizatie ceva sau pur si simplu cazi de acord cu paznicul/jandarmul de acolo. A mai cantat cineva in metrou? Se castiga bine?

Multumesc anticipat

 

Cumperi bilet , te imbraci mai zdrentaros si eventual schiopatezi , daca arati a Quasimodo eset cel mai OK ...

Cred ca in statie de metro sau intratrea in statia de metro (?)

 

Am avut in timisoara unul care canta pe o strada de langa teatru , strada foarte circulata .Dupa cate am auzit trebuie sa ai aprobare de la primarie. Ca si peste tot in lume . Cu intelegere ptr acordul interlopilor sau al paznicilor este ilegalitate 100% so vred ca intra la cersetorie /coruptie....

Link to comment
Share on other sites

Guest SkullpturA
Ce ''gen''canti?O luati prea de jos.De ce nu incercati pe la baruri?Sant ''bombe''pe la periferie care accepta si muzicanti printre mese,daca sant placuti...Si aveti ,cat de cat si protectie din partea personalului.

+1

mai bine un bar,decat sa vina manelistii sa iti dea in cap pe strada

Edited by SkullpturA
Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

well...eu am cantat la statia de la stefan cel mare....nu foarte mult timp , pt ca trebuia sa plec . eram cu 2 prieteni , amandoi chitaristi .

 

ei au mai ramas ... au strans parca 400 de mii in 2 ore :) . nu le-a facut nimeni nimic :-?? .

 

Ei au cantat cantece folk sau de munte .

Edited by mkskcrew
Link to comment
Share on other sites

well...eu am cantat la statia de la stefan cel mare....nu foarte mult timp , pt ca trebuia sa plec . eram cu 2 prieteni , amandoi chitaristi .

 

ei au mai ramas ... au strans parca 400 de mii in 2 ore :) . nu le-a facut nimeni nimic :-?? .

 

Ei au cantat cantece folk sau de munte .

 

sa mai stea inca 2 ore si poate au noroc...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.