www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Va Rog....


Guest SkullpturA
 Share

Recommended Posts

Guest SkullpturA
prietene

te-o obligat cineva sa citesti sectiunea "pentru incepatori"?

 

nu,dar apar topicurile pe prima pagina,dau click ,is om curios,doresc sa aflu chestii noi,cand colo,tot ce am citit si ieri,si alaltaieri. aia e problema. macar daca citesc,sa citesc un singur topic pe o tema ,nu 20 cu aceleasi intrenari si raspunsuri.

@ ciorap: vad ca nu prea iti convine ideea... tu doresti sa aduni posturi pe forum scriind aceleasi replici mereu la astia care pun intrebari nasoale? scuza-ma..dar nu m-am putut abtine sa nu iti zic asta.

 

....

Link to comment
Share on other sites

nu,dar apar topicurile pe prima pagina,dau click ,is om curios,doresc sa aflu chestii noi,cand colo,tot ce am citit si ieri,si alaltaieri. aia e problema. macar daca citesc,sa citesc un singur topic pe o tema ,nu 20 cu aceleasi intrenari si raspunsuri.

@ ciorap: vad ca nu prea iti convine ideea... tu doresti sa aduni posturi pe forum scriind aceleasi replici mereu la astia care pun intrebari nasoale? scuza-ma..dar nu m-am putut abtine sa nu iti zic asta.

 

....

 

Ai dreptate.Dar aveti grija cum vorbiti intre voi sa nu ajungeti la Report:))

Link to comment
Share on other sites

Guest SkullpturA
Ai dreptate.Dar aveti grija cum vorbiti intre voi sa nu ajungeti la Report:))

 

nu era nimic agresiv...dar pur si simplu is oftigat de lucrul care l-am zis...si curios,is "incepator",doresc sa vad informatii noi,proastepete...discutate de chitaristi romani....si dau tot de teme discutate de n ori,si ma incurc in site.

Link to comment
Share on other sites

nu era nimic agresiv...dar pur si simplu is oftigat de lucrul care l-am zis...si curios,is "incepator",doresc sa vad informatii noi,proastepete...discutate de chitaristi romani....si dau tot de teme discutate de n ori,si ma incurc in site.

 

Ai dreptate .

 

Am patit pe unele forumuri neadministrate puse in voia sortii unde fiecare scria si intreba ce-l taia capul .Ca sa gasesc ce aveam nevoie am afisat in jur de 800-1000 de topicuri din care erau si linckuri .am citit 9 nopti 90% prostii .Si acest lucru din cauza inculturii si prostioei celor care au initiat topic peste topic cu toate prostiile din capul lor.

 

Cei care se pricepeau s-au separat si "discutau intre ei la un nivel ce nu puteai sa-l urmaresti ca si incepator.M-a enervat la culme , apoi am vazut ca un francez profesionist s-a plans si ia admolestat si cu asdta a ramas.

 

Citind si urmarind cu rabdare am dat de filonul adevarat si de raspunsurile adevarate , dar dupa foarte multa munca rabdare si timp pierdut .

 

Asa se intampla si pe rgc.ro din aceasta cauza va deveni foarte confuza "harta" forumului .

 

Ce pot sa-i sfatuiesc pe incepatori este sa citeasca si sa invete si dupa asta sa se orienteze .

Nimeni nu este obligat sa raspunda , iar cand raspunde cineva te uiti ce a mai postat si in ce domeniu ca sa vezi daca nu greseste .Adica controlezi daca cel care da sfaturi se pricepe sau nu .Apoi te mai aventurezi si pe paginile wiki in domeniul de interes.

Link to comment
Share on other sites

Poate e nevoie de o organizare mai buna a informatiei de pe forum, i.e. ce e sticky si ce se poate compila in meta-thread-uri (thread-uri cu subiecte generale ce trimit la discutii existente).

O alta problema mare e reprezentata de thread-urile cu titluri anonime si am mai discutat despre asta. Cum poti gasi ceva relevant intr-o mare de thread-uri cu subiecte gen "Ajutor", "Intrebare" s.a.m.d.? Ar trebui sanctionat mult mai grav astfel de comportament daca nu-l puteti "repara" (editarea titlurilor de catre moderatori, eventual merge cu alte thread-uri similare).

Wiki-ul am vazut ca-i destul de pustiu. Se poate rezolva prin simpla copiere a informatiilor din post-uri relevante. Apoi ar trebui sa fie mai usor de gasit informatia. Dar cineva tre' s-o faca si pe asta.

Link to comment
Share on other sites

Guest SkullpturA

o mai aparut unu : ce chitara i se potriveste sa "zdranganeasca" .... sa zica astia care is de mai multi ani pe forum : nu s-o mai discutat si asta de cateva ori?

chiar nu citeste nici un admin topicul asta sa ia vreo masura?(sau macar sa lase o parere)

Edited by SkullpturA
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.