www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Budapesta 27 August - Anyone?


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest szekely

Poti sa te duci la cetate ... e langa dunare .... i dragut acolo si este si un bunker(muzeu) din a 2lea razboi mondial plin cu chesti de nazi...

Link to comment
Share on other sites

poti s amergi sa vezi cladirile parlamentului care is foarte faine pe malu dunarii si ii si o cetate pe langa ele in mijlocu budapestei pe undeva ... nu mai stiu exact unde si mai ii o cetate pe un deal mai inalt si acolo ii foarte tare si in rest prin centru si pe streada aia cu magazine nu mia styiu xact cum ii zice nume ciudat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

Castelu roial ... Margit-sziget ... primu e un castel baroc... nam intrat nici odata nu stiu daca se poate intra ... a 2a e o insula la din dunare unde este parc etc...

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

E cineva in Budapesta pe 27 august si are chef de niste bere? Sunt prins vreo 6 ore intre zboruri si ma gandeam ca poate e cineva prin zona...

 

Daca nu e nimeni puteti sa imi recomandati chestii de vazut in 6 ore in Budapesta (Nu neaparat guitar related....)

 

 

Du te la parlament si dupa aia o iei pe langa dunare spre pod, faci dreapta, traversezi dunarea si te duci sa te uiti la parlament din partea cealalta, mai vezi p acolo ce mai e, traversezi inapoi o tii tot in fata si ajungi intr o piata de unde poti sa ti iei un tricou cu hard rock cafe budapest ieftin si sa mananci o felie de pizza cu slana, geniala.

 

Dupa aia vino in Vicenza in italia si bem acolo o bere impreuna. LOL :)

Edited by canstantzin
Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Interesant e si parcul statuilor (Statue Park / Szoborpark), unde sunt expuse statui din epoca comunista! Cu Marxi si Engelsi superdimensionali :)

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

Odata ce ai ajuns sigur o sa ai ce face !! e un oras mare te duci in centru si te plimbi pe mal si vizionezi cetate . poduri , cladiri , etc.. te duci la vreun restaurant ca is multe si ... trece repede timpul ... am stat in cetate cam 2 ore cand am fost ... din zona cetati te poti duce pe drumurile alea de pe munte (cetatea e pu un munte pe malu dunarii) si ajungi intr-un punct destul de inalt unde poti sa vezi toatA Pesta ... si ai si chestii dinalea ca niste binocluri ... numa tre sa bagi bani ... e un loc foarte fain...

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.