www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Crazy Train


izua
 Share

Recommended Posts

hello :(

 

am gasit niste clipuri pe torent, iar într-unul din ele, se explică cum se zdrăngăne "Crazy Train" (ozzy - nu-s eu fan, dar melodia e interesanta :)).

problema e încă de la început ca are un signature riff. e un fel de slide descendent, de undeva de la ultimele taste, până în poziţia 2. (am taiat bucăţile din clip, care explica cum se face figura, şi mi-am luat libertatea de a le posta aici. nu am găsit o oarece notificare asupra dreptului de autor, iar eu presupun ca este material creeat de diverse persoane şi răspândit pe internet. anyway, delete this if i am wrong. )

 

întrebarea mea - cum se face domne introul ăla? :):)

 

 

 

edit: am uitat sa le atasez B)

 

WARN: material pirat. E o metoda de chitara ce ai pus tu aici si nu ceva facut de un particular pentru publicul larg.

Link to comment
Share on other sites

e chiar foarte usor de facut. . dar nu cred k poate cineva sa-ti explice pe net..cum sa faci..

 

 

cel mai bine. scoate tabul piesei...sunt un car de taburi pe net.... si ai fi putut sa faci asta de prima oara. fara sa mai deschizi threat aici .. k totusi nu cred k nu te-ai gandit k poate exista tabul piesei ......

Link to comment
Share on other sites

Parca daca era sub 15 secunde nu apareau probleme de copyright.. corectati-ma daca gresesc.

Pai atunci ne apucam sa spargem un film de 2h in bucati de cate 15 secunde. FFS!

 

si ca sa nu ziceti ca sunt bulangiu luati d-aci clip cu crazy train : http://adueinteriors.com/crazytrain.mpg

 

tipul face vibrato ca o maimuta dar in rest e ok .

 

Si nu nu are pb de copyright pentru ca e chiar de pe siteul tipului.

Link to comment
Share on other sites

"DUDE!! you typed in a spyware part of my site now i know your ip is 86.120.x.x and your using Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; en) Opera 8.51" :) ce e asta? :))

 

daca e material sub incidenta dreptului de autor, presupun ca se aplica si pe bucatele, so, cosu's got a point here :) acum am si eu warn. sper sa nu se adune :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.