www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concurs Rgc - Premiul Este Un Ts808 - Comentarii


AnalogSound
 Share

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest AlinMetallica
Cred ca s-a mai zis de 2 ori ca putem avea orice instrument numai ca important este sa predomine chitara... CE NAIBA?!

 

nu mi se pare dar in fine, acum am treaba, deschid topic nou sa vad cum se transforma din gp in midi, ca cel putin niste tobe mi-ar prinde bine...

Link to comment
Share on other sites

nu mi se pare dar in fine

1

1. Piesa poate sa contina orice instrument se doreste ... si dramba daca se vrea dar predominanta trebuie sa fie chitara...

2

melodia postata de eventualii concurenti nu trebuie sa contina doar chitara, nu am scris acest lucru in regulament deci ceea ce nu este explicit interzis atunci este explicit permis

... si ma minunez :)

Edited by rageOrSilence
Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

dar daca sunr norocos sunt... ce naiba... tocmai m-am taiat cu cutterul la degetul aratator de la stanga... si cum sunt "foarte bun" la folosirea celorlalte... nu pot decat sa sarbatoresc :)

Link to comment
Share on other sites

Guest JeeFo

se pare ca...s-a dus peste jumate din timp..si abia este o persoana inscrisa..cred ca ar trebui schimbata faza cu "pot participa doar cei care nu au pedala sau chestii de genul :)" in concurs pentru incepatori sub 2 sau 3 ani..sau ceva de genul :)...majoritatea au macar o pedala sau ceva..asa ca..nu prea vor exista multi participanti

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

da acu ma gandesc ca melodia a depasit 3 minute...

 

eee fleacuri...

 

este destul de buna... sa particip numai asa sa ma aflu in treaba... ca nu stiu cate sanse am... eh lasa poate tot imi incerc norocul, sau mai bine zis ghinionul

 

dar il felicit pe cel care a spart gheata la acest concurs :) :)

Edited by AlinMetallica
Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop
da acu ma gandesc ca melodia a depasit 3 minute...

 

eee fleacuri...

 

este destul de buna... sa particip numai asa sa ma aflu in treaba... ca nu stiu cate sanse am... eh lasa poate tot imi incerc norocul, sau mai bine zis ghinionul

 

dar il felicit pe cel care a spart gheata la acest concurs :):)

 

nici nu stii.... :)

 

hai sa facem schimb de inregistrari (cu ce am reusit sa facem pana acu')...eu am reusit sa fac partea de chitara-ritm, dar trebuie sa o mai inregistrez odata ca am deraiat de la ritm :D

IM-ul meu este gfr3ak_burn ... pe bune...

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
nici nu stii.... :)

 

hai sa facem schimb de inregistrari (cu ce am reusit sa facem pana acu')...eu am reusit sa fac partea de chitara-ritm, dar trebuie sa o mai inregistrez odata ca am deraiat de la ritm :)

IM-ul meu este gfr3ak_burn ... pe bune...

 

nu mersi, eu inca sunt in cautarea unui program care sa accepte midi, ca vreau macar tobe, bass, ca ma ocum eu de chitari... plus ca nu am putut folosi degetul aratator de la mana dreapta cateva zile... ce naiba...

 

p.s. la ce te referi prin "nici nu stii"?

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop

hehehe.....

 

"cumpara" Acustica Mixcraft...e bun programul pentru inregistrat si poti pune tobe si bas si alte instrumente cu respectivul...

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

Din cate am inteles limita este de 3 minute ca sa nu plictisesti juriul asa ca , cred ca nu vor muri daca asculta 15 secunde in plus :) ....

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

[...]

Completari :

Pentru cei care posteaza mai multe variante, se va lua in considerare cea mai recenta varianta adaugata, fara exceptie.

Prin inscriere sunteti de acord cu TOATE regulile si restrictiile de mai sus.

Regulamentul poate fi supus modificarilor.

[...]

 

In other words : RTFM

 

LE: Ignorati copii.

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

nu mai pot participa :):) ... mi-am luat pedala :) ... n-am putut rezista... :D digitech rp 50... am gasit pe unu care mi-a facut o super oferta....

 

mi-a dat procesoru' si un marhsall mg15cd (second hand) la 3 mil. jumate... nu am putut sa refuz... n-am ce comenta... SUNT IN STARE FOARTE BUNA!!!

post-10192-1251032831_thumb.jpg

post-10192-1251032855_thumb.jpg

post-10192-1251032892_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.