www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concurs Rgc - Premiul Este Un Ts808 - Comentarii


AnalogSound
 Share

Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O sa revin cu un mic anuntz pe care il fac membrilor RGC.

 

Doresc ca acest concurs sa se tina anual. Data o sa fie in continuare cea de 23/07. Concursurile Analog Sound de anu viitor o sa contina 2 categorii, o categorie de incepatori si o categorie de avansati. La categorie incepatori premiile vor consta ca si pana acum intr-o pedala Analog Sound si diverse accesorii, iar la categoria avansati premiul cel mare va fi un amplificator full tube pentru repetitii (putere intre 5 si 10w).

 

Anul viitor, toti participantii vor primi tricouri cu Analog Sound.

 

Sa speram de asemeanea ca pana anul viitor sa punem la punct un regulament mult mai clar.

 

Cu respecte,

Gabriel Tudoran

Link to comment
Share on other sites

O sa revin cu un mic anuntz pe care il fac membrilor RGC.

 

Doresc ca acest concurs sa se tina anual. Data o sa fie in continuare cea de 23/07. Concursurile Analog Sound de anu viitor o sa contina 2 categorii, o categorie de incepatori si o categorie de avansati. La categorie incepatori premiile vor consta ca si pana acum intr-o pedala Analog Sound si diverse accesorii, iar la categoria avansati premiul cel mare va fi un amplificator full tube pentru repetitii (putere intre 5 si 10w).

 

Anul viitor, toti participantii vor primi tricouri cu Analog Sound.

 

Sa speram de asemeanea ca pana anul viitor sa punem la punct un regulament mult mai clar.

 

Cu respecte,

Gabriel Tudoran

 

 

Beton!

 

sustin si eu treaba cu premii, accesorii ..

 

Sper sa se materializeze!

Link to comment
Share on other sites

Guest Death Poop

in ce consta consursul?

adica, eu, ca un incepator, but, adolescent frustrat, vai-de-capul-lui, ce ar trebui sa fac pentru a participa la concurs si cu ce ar trebui sa particip, mai exact?

scuzati-mi mintea, dar e in stare letargica vara asta

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
felicitari pt initiativa. sper sa o primeasca un pusti cu idei, ca blazati vitezisti sunt rahalau maria ta pe forumu asta.

 

uite unu cu o gandire apropiata de a mea... :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
Se poate participa insa fara sa iei premiul ??? adica doar de dragu de a participa ???

 

daca vrei eu zic ca poti sa pui o melodie si sa mentionezi ca nu vrei sa participe la concurs si banuiesc ca nu o sa o i-a in considerare pentru concurs, ca se face topic separata... sau daca dl. Gabriel e deacord o poti posta aici si nu la ala de inscriere...

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
daca vrei eu zic ca poti sa pui o melodie si sa mentionezi ca nu vrei sa participe la concurs si banuiesc ca nu o sa o i-a in considerare pentru concurs, ca se face topic separata... sau daca dl. Gabriel e deacord o poti posta aici si nu la ala de inscriere...

 

silly me.... pentru asta este inregistrarile noastre haha :) ....

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
am citit de 2 ori si parca imi scapa ceva....mai citesc... :)

 

ce e greu de inteles... compui ceva pana pe 23 luna urmatoare, postezi la aia cu regulament si inscrieri, iar dupa ce termenul de inscriere trece se va face un topic, unde vor aparea melodiile concurente, acolo vom vota dar decizia finala o va lua analog sound...

 

melodia tre sa aiba intre 2 si 3 minute, ar fi de preferat sa nu ai cine stie ce scule, si din cate am inteles doar chitara...

 

ce altceva nu intelegi?

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
si cum imi dau seama daca sunt avansat sau demn de a participa la concursul asta? :)

 

eu imi amintesc doar de chestia cu sculele, daca ai scule scumpe nu e in regula... iar restul depinde de autocritica, acum lasam la o parte modestia si analizam si ne criticam

 

mai explicit nu prea am idei ce sa zic

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

mie unuia imi vine cam greu, ca nu am idei cum se face o melodie de 2-3 minute cu un singur instrument... adica riff-urile pot fi bune, dar o sa iasa o lalaiala totala... si nu stiu ce sa fac, ca acesta mi se pare un concurs potrivit pentru mine si as vrea sa i-au premiu 3 :) :)

 

am sa vad ce imi iese prin degete...

harley-benton nu e scula profesionala, nu? :)

 

depinde dar cred ca degetele au dreptate

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

Bun particip si eu ... deja am cateva frase in cap ... insa am o nelamurire : analog sound va trimite pedala castigatorului ... oriunde ar fi acesta? :) :) :) )

 

 

ei ... daca depaseste 3 minute ce se intampla ??? adica suntem muzicieni la urma urmei ... si nu ne plateste nimeni pe minute sau note pe secunda .... daca depaseste 3 minute nu putem pur si simplu sa taiem o parte din ea ca si cum nu ar fi nimic ...

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

O sa incerc sa dau lamuriri: compozitia se psteaza in topicul cu regulamentul de concurs pana pe date de 23 august se poate posta dupa acea data melodiile postat enu se iau in considerare, melodia postata de eventualii concurenti nu trebuie sa contina doar chitara, nu am scris acest lucru in regulament deci ceea ce nu este explicit interzis atunci este explicit permis. Cred ca am de a face cu niste oameni care gandesc, iar chitara HB este way too far pentru a fi considerata o scula profi, trebuie chiar sa pun o lista cu chitarele/sculele care nu sunt considerate profi? Sa zicem ca daca cineva are un nenorocit de zoom 505 sunt sigur ca cel putin pe partea de distors ao sa sune mai bine pedala oferita ca premiu. Considerati voi ca un Zomm 505 este cumva o scula profi?

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

 

PS: sunt la dispozitia dumneavoastra pentru eventualele nelamuriri. Pedala va fi expediata oriunde pe teritoriul Romaniei, costurile fiind suportate de Analog Sound.

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica

dar chiar nu putem sa avem niste tobe sau ceva... bine degeaba intreb ca nu stiu cu transorm din gp in midi... dar tot intreb...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.