www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

A Doua Varianta Pt. Duel 24


Guest guitarista
 Share

Recommended Posts

da...eu recunosc ca nu sunt o chitarista adevarata ...mai am pana sa devin ..sau poate nu o sa devin niciodata..

daca as fi nu as mai posta pe acest forum....as avea lucruri mult maui importante de facut decat sa pier timpul cu discutii ca cele de fata

Daca te uitai mai atenta ai fi vazut ca majoritatea te-au laudat(inclusiv eu) pentru ce faci si mai vedeai ca forumul are multe sectiuni utile si daca mai aveai putina rabdare mai auzeai si piese(tot pe forum) de la oameni care nu prea ai vrea "sa le treci prin fata". Unii dintre noi mai sunt la lucru si din cand in cand mai posteaza cate ceva chiar ca au de facut si ei lucruri poate mai importante ca ale tale.Daca unul e suspicios in ce te priveste nu cred ca e cazul sa-i bagi pe toti in aceeasi oala (invidiosi, misogini, etc) sau sa spui ca unii simt nevoia sa se faca remarcati. Asa ca nu te mai incorda asa tare si bucura-te ca avem un forum cu oameni care au aceeasi pasiune. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pana la urma sunt fata(te-ai convins),dar tot nu pot sa fiu eu cea care canta...

Esti interesant: tu incepi scandalul si apoi tot tu ceri sa se inchida topicul(poate iti este frica ca deja ai ramas fara argumente)....cel mai bine ar fi nu sa se inchida topicul ci sa-ti inchizi tu internetul ca sa nu fii tentat sa comentezi aiurea.................

 

 

Daca am gasit pe forum o fotografie cu o tipa care tine in mana chitara mai rau ca Madalina Manole

nu inseamna ca m-am convins... Si asta asa.. sa nu crezi ca sunt fraier si am pus botu' !

Am cerut sa se inchida topicul pentru ca m-am convins ca nu vei putea prezenta niciodata o dovada video

ca sa ne contrazici cu adevarat, ci vei continua sa o dai de gard cu tot felul de argumente puerile.

Stii cum tipa Sinistra in '89.... DOVADAAAAAAA !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Bah.... suntetzi de cacao... lasatzi omul in pace, indiferent de "gender".

Judecati ce si cum a cantat - n-are importanta sexul (adeka ce, e interzis de exemplu ca Rares sau Manu sa-si bage un nick "Kitty Cepraga"? :) )

Discutati mult si inutil.

 

Si da, este OK sa ma injurati daca asta vreti.

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Bah.... suntetzi de cacao... lasatzi omul in pace, indiferent de "gender".

Judecati ce si cum a cantat - n-are importanta sexul (adeka ce, e interzis de exemplu ca Rares sau Manu sa-si bage un nick "Kitty Cepraga"? :) )

Discutati mult si inutil.

 

Nu asta este problema Malex..

Nimeni nu i-a contestat valoarea.. dimpotriva toti au apreciat-o si chiar eu am afirmat si recunoscut

de mai multe ori ca e tare omu.. pardon oama..

 

Corect.. fiecare are libertatea sa-si aleaga ce nick vrea.. poate sa fie si Ciociolina daca asa vrea el..

E treaba lui.... insa in momentul in care insisti si incerci sa ne convingi acuzandu-ne ca suntem misogini,

ca ne mancam intre noi... etc , consider ca e normal sa ripostam.

Sunt multi chitaristi foarte buni pe forum care merita tot respectul (ex mario_d, cinste lui si parintilor, l-am vazut pe viu.. o revelatie.. ) si care nu au incercat vreodata sa bage goange pe forum de genul "pentru mine chitara nu e pe primul loc...e doar o pasiune...am inceput la 13 ani...acum am 19",

"s-a suparat profu pe mine..","pentru ca sunt fericita ca azi mi-a ajuns rocktron-ul..am improvizat si eu ceva pe aici....". Astea ma deranjeaza! Chiar toti ceilalti din jurul tau sunt asa de fraieri...???

Nu stiu daca m-ai inteles bine. Repet, nu este vorba de invidie sau altceva...ci de principii..

la care consider ca nu trebuie sa renuntam... Si ca sa inchei.. omul e tare de tot .. dar are unele carente...

din alt punct de vedere..

Link to comment
Share on other sites

Cu riscul ca cearny sa-mi aplice " actiuni represive de corectie " fac si eu cateva comentarii . Guitarista , eu iti recomand sa nu postezi nici o "dovada " video fiindca nu ai de ce sa o pui.Am vazut aici un exemplu la cum fuctioneaza uneori lucrurile: unul mai plictisit arunca un scenariu, baga un zvon, si dupa aceea incepe efectul " nu iasa fum fara foc " , si dupa aceea se mai gasesc cativa cara sa il urmeze si sa inceapa a vorbii vadimtudorisme .Chiar nu ati auzit de prezumtia de nevinovatie . Guitarista , in viata o sa mai dai de sute de intamplari si personaje de genul acesta , singurul lucru care poti sa il faci e sa zambesti si sa mergi mai departe.Si sper sa nu te superi pe tot forumul si sa pleci (ar fii copilaros), doar din cauza a cateva comentarii.

m_man chiar daca tu crezi ceea ce ai afirmat ca guitarista ar fi altcineva , cred ca ar trebui sa te gandesti mai bine inainte de ati posta acuzatiile care chiar nu au nici un temei , in afara de interpretarile tale la chestiile

de genul "pentru mine chitara nu e pe primul loc...e doar o pasiune...am inceput la 13 ani...acum am 19",

"s-a suparat profu pe mine..","pentru ca sunt fericita ca azi mi-a ajuns rocktron-ul..am improvizat si eu ceva pe aici....". Astea ma deranjeaza! Chiar toti ceilalti din jurul tau sunt asa de fraieri...???

si o poza in care ti se pare ca nu tine mana cum ar trebui sa o tina un chitarist.m_man si chiar daca ar fii asa cum zici tu (guitarista e loris) singurul lucru care poti sa il faci e acelasi: sa zambesti si sa mergi mai departe.

PEACE

Link to comment
Share on other sites

s0rine, intr-adevar, o groaza de fum. De fapt ma zbat pentru niscai aer in discutia asta.

 

Ma mir cum toti s-au legat totusi de tehnica foarte buna a guitaristei si de exemplu nimeni n-a bagat in seama un aspect mult mai evident legat de varsta si experienta ei, care ar fi o lipsa acuta de discurs muzical. Un chitarist cu experienta vasta n-ar suferi de ADD. Fara suparare, guitarista, dar mai lasa infloritul de dragul infloritului si canta-ne ceva cu mai mult suflet. Eventual indragosteste-te, desparte-te, sufera, faze d-astea :) ca la tehnica esti mult inaintata.

 

Si asta cica a fost un comentariu on-topic.

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

SALUT si ma bucur tare mult sa te ascult. Discutia asta cu baiatu si fata e ... penibila dupa mine... B)

 

imi place tonul folosit. Faci prea multe tapping-uri si in general, exercitiile acestea arata faptul ca esti intr-o criza profunda de inspiratie ( creatie). Eu nu ar trebui sa vb pt ca sunt in aceeasi oala :) ( de fapt nu am auzit inca pe acest forum un chitarist creativ... sincer, cu totii cantam exercitii luate de colo sau de dincolo. Repeti aproape obsesiv anumite lick-uri ( foarte misto dar...nu asta e ideea). Vreau sa aud o fraza :) . Iti recomand sa parcurgi lectiile lui scott henderson, o sa intelegi mai bine ce vreau sa zic.

 

Una peste alta BRAVO canti misto si daca de doar 4-5 ani faci chitara atunci... permite-mi sa ma dau la o parte din fata ta :)

 

Cat despre loris... uite ce cred eu... daca omu e ocupat.. ok nu e nici o problema dar daca ne ignora cumva... greseste amarnic si pe tema asta, EU am curajul chiar sa il PROVOC ( la modul cel mai constructiv vreau sa zic) sa ne... " batem" ;) in piese , solistici, armonii... orice vrea el.( nu intelege din asta o lipsa crunta de modestie din partea mea... ci doar un stimulent... daca pot fi eu un stimulent pt cineva...)

 

dar repet ...poate omu e foarte ocupat si atunci... nu e nici o problema...

 

va doresc mult succes!!!!!!!!!!!1 :(

 

apropos poate imi spui si mie ce e aia chitarist adevarat?... e destul de ne elegant din partea unei viitoare doamne sa puna problema la modul asta... ma rog tu stii!!

Link to comment
Share on other sites

 

apropos poate imi spui si mie ce e aia chitarist adevarat?... e destul de ne elegant din partea unei viitoare doamne sa puna problema la modul asta... ma rog tu stii!!

 

Di Meola parca declara intr-un interviu ca dupa 36-38 de ani de chitara(ca-l batea tat-su la 6 ani si-l inchidea in camera cu portativele in fata sa invete) ca "inca mai are de invatat"

 

Cred ca am gasit singurul lucru bun din discutia asta... am lasat balivernele si am pus mana pe chitara..rock!

Link to comment
Share on other sites

(off topic si nu prea) Am citit si eu cu atentie tot ce s-a discutat aici asa de inflacarat si sincer mi-e rusine ca se poate intampla asa ceva. Sunt de partea Guitaristei all the way si sincer cei ..... sau cel care are probleme cu ea ar trebui sa isi bage mintzile in cap... Tot respectul pentru fata si tare as vrea sa mai invatz si eu una alta de la ea la urmatoarea intrunire din TM (eventual cu un jamm session). Cat despre versiunea a doua a duelului 24 pot sa zic ca parca tot prima e mai reusita Guitarista cu toate ca intradevar sunt pasaje care se repeta totusi prea mult. Oricum suna superb, bravo pentru amandoua versiunile. Si sper sa mai postezi pe forum si sa lasi oamenii care au unele probleme sa vb singuri ca daca le raspunzi le dai apa la moara.... Scuze de mesaj offtopic dar chiar m-am enervat rau tare de ce s-a putut discuta fatza de Guitarista.

 

Pace !

Link to comment
Share on other sites

Sincer mi-e rusine ca se poate intampla asa ceva. Sunt de partea Guitaristei all the way .......

...chiar m-am enervat rau tare de ce s-a putut discuta fatza de Guitarista.

 

Este logic ....

Doar tu esti cel care ai vorbit cu Guitarista inainte de intalnirea din TM si ai scuzat-o :

nu poate veni fata ca are examen. Asadar sa ii uram mult succes la examen.

Cred ca ai fi avut ocazia sa ne dai peste nas si sa ne convingi cu argumente clare ca exista cu adevarat.

Poate ca va cunosteti foarte bine...

Prietene.. nu stiu daca esti sau nu cu adevarat din Timisoara... insa.. lasa-ma sa cred in continuare ca in

orasul care a insemnat mult pentru muzica rock din tara noastra, exista oameni seriosi !!

Multa bafta ! si tot ... Pace !

Link to comment
Share on other sites

Daca omu vrea demonstratie da-i. Guitarista, pentru a-i pune la locul lor pe cei ce nu cred, te sfatuiesc sa gasesti un webcam si sa bagi o mica filmare. Daca nu ai nimic de ascuns (mie chitara aia imi suna curat nu cu timeshift) o sa te simti bine ca le-ai dat peste bot. Parerea mea..

Link to comment
Share on other sites

Destul am judecat dupa cum am si stat... (stramb).

Asa ca, singurul lucru care conteaza e: indiferent ce esti, guitarista, daca esti baiat bravo, ai un talent deosebit, iar daca esti fata, cu atat mai mult, felicitari, extraordinar!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.