www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Un Mic Concur De Chitara


Guest babilon

Recommended Posts

Guest totally_here
eu zic sa stati linistiti , chiar daca faceti bucata aia tot nu o sa vedeti chitara .

 

Ii logic ca nu... :)

Link to comment
Share on other sites

Cel ce a deschis topicul vrea sa ne demonstreze ca el este un "mare chitarist" si ca nimeni de pe planeta/universul asta nu poate reproduce solo-ul lui genial de chitara.

 

Bineinteles ca se afla intr-o mare eroare, probabil ca oricine de pe forum poate canta piesa in cauza, asa ca eu zic sa pregateasca vreo 2-3 camioane cu remorca pline de chitare BC Rich Mocking Bird, sa ne putem lua fiecare premiul cuvenit.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

Eu zic sa lasati vorbaria si sa cantati solo-ul; stiti voi proverbul ala cu strugurii acri :) . De pierdut nu aveti nimic de pierdut (ca doar nu pierdeti 10 ore invatand) cat despre castigat, sa zicem doar ca veti fi fericiti ca puteti, na :) . Nu zic ca e extraordinara ideea, ca e nu-stiu-cum solo-ul, dar daca nu vreti sa incercati provocarea, nu-i mai descurajati pe altii.

Din pacate e foarte subiectiva incercarea: cum se poate decide definitiv daca interpretarea este corecta sau nu?

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa lasati vorbaria si sa cantati solo-ul; stiti voi proverbul ala cu strugurii acri :) . De pierdut nu aveti nimic de pierdut (ca doar nu pierdeti 10 ore invatand) cat despre castigat, sa zicem doar ca veti fi fericiti ca puteti, na :) . Nu zic ca e extraordinara ideea, ca e nu-stiu-cum solo-ul, dar daca nu vreti sa incercati provocarea, nu-i mai descurajati pe altii.

Din pacate e foarte subiectiva incercarea: cum se poate decide definitiv daca interpretarea este corecta sau nu?

 

Adica se ia o piatra, se arunca in rau, si noi toti sa sarim repede s-o scoatem la suprafata.

Link to comment
Share on other sites

Deci cine poate sa canta solou asta, ie dau chitara mea.

 

Pentru ca nai voi sa linkez ori tinypic, ori dynamic link....pozele cu bc-richul 40 lashes mocking bird, sunt aici -> http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...;albumId=220568

 

Daca cine va poate acest solo...dami un add pa mess sau suna ma (winkerz5 ori 0766585466).

yawn..... Frate eu pot 24 note p secunda cu chromatic 1234 pe toate cele 6 corzi, tu poti?Does it matter? I seriously doubt it...stop it people cu fazele astea, sa ne masuram acum toti muschii ce tari suntem fiecare :)

In primul rand si la viteza la care o canti , e cam nasol si cu atat mai mult suna lalait si total detuned.STOP IT! Practice SLOW si normal, ca dupa poti rpd si corect

 

Vreau sa vad arpegii p 5 corzi sau ceva.....facute corect

Link to comment
Share on other sites

Deci cine poate sa canta solou asta, ie dau chitara mea.

 

Pentru ca nai voi sa linkez ori tinypic, ori dynamic link....pozele cu bc-richul 40 lashes mocking bird, sunt aici -> http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...;albumId=220568

 

Daca cine va poate acest solo...dami un add pa mess sau suna ma (winkerz5 ori 0766585466).

 

Cred ca cu toti il tinem minte pe babilon din topicul asta -> http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=35131&hl=

 

Probabil ca era praf [din nou] , cand a facut topicul :)

Link to comment
Share on other sites

Guest babilon

I'm really giving it away to the first person who actually knows how to play guitar and doesnt talk a truck load of bullocks about playing bass(cause they cant tell the difference between guitar and bass).

As psychologically speaking. How many people here said it's a crappy solo just to make themselves feel good that they cant shred like this :), and I know mostly everybodies *issed off at Romania being such a waste of land :).

Just jump in the fire.

Link to comment
Share on other sites

Omule, solo-ul tau suna prost de tot. Nu merita efortul nimanui sa-l reproduca. E cantat fals si cu chitara dezacordata.

Nu ma face sa ma simt bine sa scriu in topic-uri din acestea, din contra as fi preferat sa te laud si chiar as fi fost bucuros sa am ce invata din muzica ta, dar din pacate este exact invers.

 

Man, your solo sounds bad, bad, bad. It doesn't worth one's effort to cover it. There are wrong notes and the guitar is out of tune.

It doesn't make me feel better at all to write posts in topics like yours, on the contrary I would prefer to speak highly of you and to learn something from your music, sadly enough, it's just the opposite.

 

Please excuse my bad english.

Link to comment
Share on other sites

Guest .::Chris::.

Dude, decat sa o dai asa, mai bine ai da chitara cuiva care isi doreste o electrica si nu isi permite, sau isi doreste sa invete chitara, la chestia asta te-ai gandit? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest totally_here
Dude, decat sa o dai asa, mai bine ai da chitara cuiva care isi doreste o electrica si nu isi permite, sau isi doreste sa invete chitara, la chestia asta te-ai gandit? :)

 

 

Adica mie :)

Link to comment
Share on other sites

Guest totally_here
Facem jumate-jumate? :)

 

 

Daca ai sti cat ma chinui acuma sa fac rost de o chitara electrica...

facem.. :)

Link to comment
Share on other sites

of of,pokemonii astia:D

 

"mama mama,am invatat o nota la chitara,imi dai sa imi iau inghetata??" sec

 

domnisoara lasa chitara jos ca iti strici unghiile

Link to comment
Share on other sites

Guest .::Chris::.
of of,pokemonii astia:D

 

"mama mama,am invatat o nota la chitara,imi dai sa imi iau inghetata??" sec

 

domnisoara lasa chitara jos ca iti strici unghiile

 

Care domnisoara? [sper ca nu se aplica chestia cu 'de obicei cine intreaba'] :)

Link to comment
Share on other sites

Guest babilon

hai sa incidem topicul ca a fost o idea prosta, obviously.

 

Si daca asta ei un solo prost si false, bagati exemplare de soluri tare si accordate...duh...vorbea ore cum sunt de doi une ori .

 

si acu incepe lista de linkuri la malmsteem dave mustain si probably tipu ala cel...steve ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.