www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Unu' Pe Youtube Care Cinta Metallica


Ironside

Recommended Posts

Acum vreo doua saptamini m-am certat cu niste idioti de pe youtube. Unu' a pus niste videoclipuri cu el cintind Metallica... il imita pe James, in fine. Mi s-a parut bizar si nefiresc modul in care se misca, si am pus un comentariu, cum ca-si mareste viteza la clipuri. Ba si-au inceput aia sa ma faca prost si sa-mi zica ca ala e bun la chitara da' ca are camera web de kko, etc. I-am facut si eu idioti si gata. Am zis ca poate mi se pare mie.

 

Am gasit iar un clip cu el, seek and destroy cover.

 

Acuma nici nu'sh ce sa cred... ori e youtube plin de idioti de nici unuia nu i se pare ceva in neregula cu videoclipurile aluia, ori m-am timpit eu de mi se pare suspect.

 

Voi ce parere aveti?

 

PS. cel mai evident e cind ajunge la partea aia rapida, inainte de solo.

Edited by Ironside
Link to comment
Share on other sites

Nu le da speed nu stie alternative picking da deloc la orce chestie el da numai in jos cea ce e f f prost din partea lui ...

 

Cel putin james stie sa faca

=) lol

 

PS:NUs ce iti bati capu cu oameni de pe you tube nu stii vb aia "Prosti da multi" sunt o gramada de video-uri facute cu chitaristi mediocrii unde comenturile sunt ceva de genu "Omg u rulle " etc.. si altele in care sunt cu adevarat instrumentisti buni si nu gasesti nici un coment :|

Edited by Mr.Fritz
Link to comment
Share on other sites

Acum vreo doua saptamini m-am certat cu niste idioti de pe youtube. Unu' a pus niste videoclipuri cu el cintind Metallica... il imita pe James, in fine. Mi s-a parut bizar si nefiresc modul in care se misca, si am pus un comentariu, cum ca-si mareste viteza la clipuri. Ba si-au inceput aia sa ma faca prost si sa-mi zica ca ala e bun la chitara da' ca are camera web de kko, etc. I-am facut si eu idioti si gata. Am zis ca poate mi se pare mie.

 

Am gasit iar un clip cu el, seek and destroy cover.

 

Acuma nici nu'sh ce sa cred... ori e youtube plin de idioti de nici unuia nu i se pare ceva in neregula cu videoclipurile aluia, ori m-am timpit eu de mi se pare suspect.

 

Voi ce parere aveti?

 

PS. cel mai evident e cind ajunge la partea aia rapida, inainte de solo.

 

Eh...eu zic ca omu stie ce canta...cum a spus Dudu, omu are clipuri cu chitara Clasica...ceea ce conteaza...deci se are la chitara " cat de cat ", e bun...:)

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

doamne fereste uitati la creaping death !!! o canta doar din downstroke-uri si mana lui parca se misca cam exagerat de repede !

 

insa am ascultat fade to black si e super ok tipu !

Edited by szekely
Link to comment
Share on other sites

In fine, poate o fi avind camera proasta, si d-aia se misca asa de artificial... ma intreb totusi de ce nu face si solouri, daca chiar poate sa cinte asa de repede numai cu downstrokes...

 

Ca sa nu mai deschid alt thread, o sa postez aici (scuze daca a mai fost) o melodie pentru rockeri cu mesajul "fac rac". =)))

 

 

Auditie placuta.

 

PS. si eu i-as bate

Link to comment
Share on other sites

... ma intreb totusi de ce nu face si solouri, daca chiar poate sa cinte asa de repede numai cu downstrokes...

 

Daca poate sa cante cu downstrokes nu inseamna neaparat ca poate sa faca si solo. Exemplu: eu :) Check it out.

Link to comment
Share on other sites

Nu e marita viteza deloc, nu stiu unde ti se pare tie.

 

In fine, poate o fi avind camera proasta, si d-aia se misca asa de artificial... ma intreb totusi de ce nu face si solouri, daca chiar poate sa cinte asa de repede numai cu downstrokes...

 

Ca sa nu mai deschid alt thread, o sa postez aici (scuze daca a mai fost) o melodie pentru rockeri cu mesajul "fac rac". =)))

 

 

Auditie placuta.

 

PS. si eu i-as bate

 

WHAT. THE. F**K.

Ugh, ma duc sa fac dush, imi pare rau ca m-am uitat la asta.

Link to comment
Share on other sites

Mamaaaaaaaaa frateeeeeeeeeeeeee....

 

Fictum, exista limbi in care sint cuvinte cu peste 10 intelesuri. Ce-i drept, nu vorbesc limbi din alea, vorbesc romana, ca si tine. De unde ai dedus tu ca as incerca sa educ pe cineva de pe youtube cu topicuri pe rgc? :)

Pareri am vrut in legatura cu tipul care cinta Metallica. Pe aia cu fac rac i-am pus mai mult de amuzament, dar vad ca simtul umorului e uneori lasat la o parte in favoarea starii de nervozitate. Misto, daca te simti ofensat de ce zic aia, foarte bine pentru ei, inseamna ca si-au atins scopu'. Si zic asta cu parere de rau.

De publicitate nu cred ca au nevoie, la ce-i ajuta sa-i injure inca 10?

 

Metabog, vad ca si tu esti oarecum deranjat de postul meu cu aia cu hip-hopu'. Ce dracu' ma fratilor, voi puneti la suflet ce cinta niste kkti cu ochi?

 

dudu, copiii aia nu mi-au stricat dispozitia. Mi s-a parut amuzant, si-am zis ca poate si voua o sa vi se para... in fine, chestia e ca nu oricine e in stare sa-si stapineasca emotiile... si cum traim intr-o tara unde oricine e vedeta si unde vedetele se injura, inteleg acum de ce se simt atacati unii.

Link to comment
Share on other sites

Daca m-as ofensa la fiecare manelist care se uita urat la mine sau face strigaturi pana acum eram la parnaie :D

Doar il bat si merg mai departe :)

 

legat de educat pleava de pe youtube...chiar tu ai zis ca te-ai pus in gura cu aia pe acolo(nici macar nu ai avut dreptate) ;)

Cand faci un topic,il faci ca sa isi spuna fiecare parerea despre ce ai postat...eventual fa un topic si roaga un admin sa il inchida,ca sa nu se mai poata posta,poate asa ai fi mai fericit :D

 

Nu ma simt si nu sunt vedeta,(desi mi-ar place...fani,concerte,drumuri,femei,bautura... :) )ideea era ca mi-am pierdut cateva clipe din viata pentru niste draci frustrati,atata tot. Iar daca aia vorbesc romaneste,inseaman ca eu am avut o iluzie ca stiu limba asta :) sau gramatica limbii romane(am ceva ani...poate s-a mai schimbat de cand am terminat eu scoala,nu stiu)

Da, e amuzant cat de penibili sunt dracii...dar mie imi inspira doar mila,atat...si nu sunt singurul din ceea ce citesc la comentarii.

 

Deja ti-am dat prea multe explicatii, pentru statutul meu de "vedeta" :D

 

P.S.Nu te mai certa cu oamenii pe youtube daca nu esti sigur de o chestie(un sfat amical)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

dude, ai inteles gresit... nu m-am certat cu aia cu "fuck rock" ci cu unu' care m-a injurat ca i-am zis altuia ca si-a accelerat clipu'. atit. aia cu hip-hopu' nu aveau nici o legatura cu threadu', am scris deja de ce am pus aici clipu' lor.

am zis ca eu vorbesc romana, nu ca ei... in fine.

 

daca tot bagi fraze cu subinteles, sa stii ca se zice "mi-ar placea", nu "mi-ar place". oricine nu are iluzii in legatura cu gramatica poate sa-ti confirme.

 

hai sa o lasam balta, n-are rost sa ne certam pentru niste cretini care se cred mari rapperi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.