www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pandantiv Cu Pene De Chitarã


mirceab
 Share

Recommended Posts

Mi-a dat si mie prin cap mai demult dar al meu e ceva mai practic, penele sunt si cantabile nu numai de ochii lumii. I-am facut o chestie sa-l leg de mana sa nu ma incurce snurul, penele sunt pe chestie de prins chei si le am pe toate la indemana cand vreau sa cant fara sa fie nevoie sa le scot din "breloc".

Poza: lant.jpg

Link to comment
Share on other sites

imi plac prea mult penele sa le gauresc :) poate cineva sa vina cu un sistem la lant tip ,,binder" sa le prinda foarte strans :) , fara gauri si etc

http://www.germes-online.com/direct/dbimag...ng_Letter__.jpg

poti sa le gauresti si fara sa le faci inutilizabile... sau iei din alea vechi sau ieftine :)

 

sau iei o cartela veche de telefon(sau orice chestie asemanatoare) si decupezi o pana din ea, se mai practica chestia asta si e si eco :D

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

Eu mi-am facut o bratzara cu pana :)) ....dintr-o bentita d-aia simpla , neagra , gen elastic ...am pus gaurit o pana ...si a iesit ceva ft tare :X :) ...acum este la mana prietenei mele :)) .

 

Iar cu penele in buzunar....am in portofel vreo 10 pene :D)) .

Link to comment
Share on other sites

Guest .::Chris::.

eu mi-am facut un pandantiv dintr-o pana. il am de un an si ceva, ideea mi se pare foarte faina.

Link to comment
Share on other sites

;) canta tu cu dinalea, eu am o relatie spirituala ca sa spun asa :) cu penele mele si mult respect pentru ele,asa ca....nu ma lasa inima sa fac asta :)

DAR as putea sa-mi fac asa o pana din os, si sa o pun la gat, sau cum spuneam , la cercel :)

obiectele triunghiulare de plastic au mai mare valoare pt tine decat chestii care odinioara au fost vii.... rau am ajuns ca societate :D

 

 

 

:D :D

Link to comment
Share on other sites

Guest .::Chris::.
auzi skarbule... te integrezi in absolut cu ele ? :)

 

 

hai maa :) sunteti rai :D lasati omu' sa tina la penele lui. eu am sarit in capu maica-mii cand era sa imi piarda o pana. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
:) in absolut :) , ma integrez in ,,mesa"

 

Serios :D da chiar tin enorm la penele mele.... :)

Chiar acum serios, omul isi iubeste penele lui! Nu fiti rai si dati in el de-i merg fulgii :D

Link to comment
Share on other sites

Guest .::Chris::.
auzi skarbule...cand se rupe pana, ce faci? o lipesti cu picatura ? :)

 

Ii face o groapa in fata casei/blocului si o inmormanteaza. :)

Link to comment
Share on other sites

Ii face o groapa in fata casei/blocului si o inmormanteaza. :)

in ghivecele de flori :)

 

obiectele triunghiulare de plastic au mai mare valoare pt tine decat chestii care odinioara au fost vii.... rau am ajuns ca societate :D

 

 

 

:):D

tin minte cand imi faceam pene din cartele de tel..pff ce vremuri... sau cumparam corzi reghin.erau de unica folosinta :D

Edited by Mosh Craciun
Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

Eu m-am certat cu sora mea mai mica..pt k mi-a atins penele =)))) ....

Si cu mama pt ca mi-a pierdut mai multe...sau mi le-a tras cu aspiratorul :|:))))))))) .

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest .::Chris::.
:) asa am facut eu o data cu o pana de la alin achim [cargo] m-am luat la cearta rau cu maica-mea, ca mai aveam 2 secunde si o gaurea sa mio puna la lant :|
Link to comment
Share on other sites

Guest EvilCat

Si eu am avut colier cu pene de chitara. Dar meh, era aiurea... Eu imi tin penele aruncate pe te miri unde. Asa sunt sigura ca daca ma plimb prin camera cand am nevoie de o pana, sigur dau de vreuna decat daca ar fi toate la un loc. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.