www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand Doze Stratocaster Texas Special


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

nu stiu de ce am impresia ca in muzica - proguitar este in jur de 100-120 euro ... asta face 9 mil ???

 

Sorry ca ma bag, dar set de doze (Fender) nu inseamna 3 doze?

Adica 100euro+100euro+100euro=... :)

Edited by mor_tu
Link to comment
Share on other sites

Fratilor. La Proguitar setul meu de doze e cel mai scump set alaturi de Lace Senzor. ATENTIE!!!!! ASTEA NU SUNT DOZE STANDARD DE STRATOCASTER!!!!!!!!!!!!! ADICA SLABE!!!!!!!!

 

iar pt detalii tastati "Texas Special pickups" pe orice motor de cautare si gasiti cate detalii vreti.

 

Pachetul... Care pachet. eu vand un set adica 3 doze single coil care in magazin costa 9 mil. Eu le las la 5.

 

E foarte adevarat ca afara adica US sau Europe sunt mai ieftine, dar daca ati lua de-acolo nu ati mai cauta la anunturile de mica publicitate de aici.

 

Toate bune!!!!!

 

P.S. in Proguitar cel mai ieftin set e undeva la 100 euro! dar nu se pot compara sub nici o forma cu astea!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

Sorry ca ma bag, dar set de doze (Fender) nu inseamna 3 doze?

Adica 100euro+100euro+100euro=... :)

 

Ma indoiesc ca trei doze = 100+100+100.

Dar daca zici tu...

Link to comment
Share on other sites

Product Description

Take a vintage Strat pickup and overwind it for more mid-range, punch and output and you get a pickup with an Attitude! Staggered Alnico 5 magnets, enamel-coated magnet wire and cloth output wires make these pickups the choice of many signature artists. Featuring pickups calibrated for each position and a reverse-coil, reverse-wound middle pickup for noise cancellation (positions 2 and 4). If you want plenty of mid-range bark and crisp high-end bite, Texas Special Strat pickups are for you! OEM on the Steve Ray Vaughan and Bonnie Raitt Stratocasters.

 

Technical Description

Bridge

DC Resistance: 7.6K

Inductance: 3.58 Henries

 

Middle

DC Resistance: 6.5K

Inductance: 2.6 Henries

 

Neck

DC Resistance: 6.2K

Inductance: 2.4 Henries

post-633-1139593399_thumb.jpg

post-633-1139593570_thumb.jpg

post-633-1139593773_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

e o mica diferenta draga multime furibunda,intre cele de 4 mil si ce da gagiu asta.asta asa ca idee.alea de 4 mil sunt fender tex-mex,suna bine,am avut,sunt facute,in mexic.el da texas special,alta mancare de peste,sunt facute din cate stiu in state si sunt cele mai scumpe doze,fabricate de fenderachis,in afara de noiseless.oricum,5 mil e o suma rezonabila ptr un set complet.da oare de ce se agita atata lume,daca n-are nici cea mai mica intentie de a cumpara?

 

a da,am uitat,si astea doze apar pe fender custom shop,adica alea mai bunicele asa din aria lor de produse.inca un argument ptr pretz.bre daca le vinzi,la cata reclama ti-am facut imi dai si mie de un cablu,ca mi l-am uitat in mamou la concurs,al naibii ce sunt :).bafta la vanzare

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.