www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Recomandati-mi Un Jackson Pls


Recommended Posts

multumesc frumos, sper sa am ocazia sa incerc modelul prin Timisoara, dar cu ce doze vine echipat? active EMG 707 cumva?

Christian Wolbers signature, cu 6 sau 7 corzi, dupa cum preferi, eu am cu 6 si sunt super multumit. Usoara, grif super comod, foarte nervoasa. Asta daca nu-ti trebuie doza de neck... :)
Link to comment
Share on other sites

Totusi parca activele m-ar atrage mai mult, vreau sa ma scap de broom caci merg pe distors mare, mai utilizez eq-uri dar tot nu scap in totalitate de pacoste.

Cu doze pasive, as alege asta: http://guitarshop.ro/produs.php?pid=145 . Daca nu e problema de buget, da...te poti infige la un Soloist. :)
Link to comment
Share on other sites

Totusi parca activele m-ar atrage mai mult, vreau sa ma scap de broom caci merg pe distors mare, mai utilizez eq-uri dar tot nu scap in totalitate de pacoste.

 

Mergi pe SLSMG, ca se merita. Nu is fan doze active, dar un prieten are chitara cu doze pasive, si rupe. E foarte comoda si usoara cu grif rapid, corpul foarte subtire din mahon.

Eu personal adun bani pentru un SL3, pe care sper ca in maxim 2 luni il achizitionez.

:)

Link to comment
Share on other sites

Mergi pe SLSMG, ca se merita. Nu is fan doze active, dar un prieten are chitara cu doze pasive, si rupe. E foarte comoda si usoara cu grif rapid, corpul foarte subtire din mahon.

Eu personal adun bani pentru un SL3, pe care sper ca in maxim 2 luni il achizitionez.

:)

 

Eu salivam la un SLS3.

 

 

 

DKMG am eu si este o chitara de care sunt foarte multumit : hardware fara probleme (mufa mama imi pare a fi cam proasta - daca ating jackul scoate sunet de intrerupt - poate trebuie doar sa mai strang lamelele din interior). EMG - versatile - daca folosesti si volumul din chitara; tacute, fara zgomot de fond, curate, clare etc. Tremolo fara probleme - tine acordajul foarte bine. O chitara adevarata!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.