www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Les Paul Sau Sg (epiphone)


 Share

Recommended Posts

Am avut recent un post despre o chitara care vroiam sa o iau. Am dat un mesaj la un user de pe forum legat de ea, dar nu mi-a raspuns si pe profilul lui scrie ca nu a mai intrat de vreo 2 saptamani pe forum. Asa ca am cautat pe thomann si am gasit doua chitari care imi plac. Amandoua sunt de la Epiphone.

 

http://www.thomann.de/gb/epiphone_lp_special_black.htm

 

si

 

http://www.thomann.de/gb/epiphone_sgspch_s...al_egitarre.htm

 

Fiind de aceeasi firma, banuiesc ca au un sunet lafel de bun. Daca vreau sa cant Hard Rock si Blues, pe care sa o aleg? Iar cealalta pentru ce ar fi buna?

Edited by Nightlight
Link to comment
Share on other sites

http://magazinuldemuzica.ro/LP-Models-_-c812.html

 

http://magazinuldemuzica.ro/SG-Models-_-c813.html

 

nu au modelul de SG pe care il cauti dar ai putea daca vrei sa dai o fuga prin ploiesti sa testezi special 2-u(model pe care ti-l recomand) desi cred ca e mai greu de cantat pe el(gatu e din mahon si corpu din basswood deci s-ar putea sa o ia la vale headstocku) asa imi face mie la corp de mahon + gat din mahon si ma cam enerveaza cateodata.

Link to comment
Share on other sites

scuze ca postez cam offtopic, dar am si eu o intrebare.

 

am vazut la magazinuldemuzica.ro epi lp standard la vreo 2000 si un pic de ron.

i-am trimis un pm si lui midnight rider sa il intreb daca mai aduce de pe thomann si adus de el ar costa in jur de 1850 ron.

si daca dau eu comanda de pe thomann ar veni in jur de 1700 si ceva.

dar stiu de la cateva persoane care au luat de pe thomann chitari epiphone si gibson ca le-au primit intr-o stare destul de proasta.

am cantat acum cateva zile pe un les paul [ce-i drept nu epi sau gibson] si chiar mi-a placut cum ma simt cu el in mana.

 

intrebarea mea este: dupa ce strang bani sa dau eu comanda, sa vorbesc cu midnight rider sau se merita sa iau de la magazinuldemuzica.ro?

Link to comment
Share on other sites

scuze ca postez cam offtopic, dar am si eu o intrebare.

 

am vazut la magazinuldemuzica.ro epi lp standard la vreo 2000 si un pic de ron.

i-am trimis un pm si lui midnight rider sa il intreb daca mai aduce de pe thomann si adus de el ar costa in jur de 1850 ron.

si daca dau eu comanda de pe thomann ar veni in jur de 1700 si ceva.

dar stiu de la cateva persoane care au luat de pe thomann chitari epiphone si gibson ca le-au primit intr-o stare destul de proasta.

am cantat acum cateva zile pe un les paul [ce-i drept nu epi sau gibson] si chiar mi-a placut cum ma simt cu el in mana.

 

intrebarea mea este: dupa ce strang bani sa dau eu comanda, sa vorbesc cu midnight rider sau se merita sa iau de la magazinuldemuzica.ro?

cel mai bine de la Midnight Rider, daca ai vreo problema cu chitara macar stii la cine sa te duci(si ar iesi mai ieftin)

 

da tot zic sa mergi pana prin ploiesti intr-o zi sa vezi ce si care modele iti plac

Link to comment
Share on other sites

cel mai bine de la Midnight Rider, daca ai vreo problema cu chitara macar stii la cine sa te duci(si ar iesi mai ieftin)

 

da tot zic sa mergi pana prin ploiesti intr-o zi sa vezi ce si care modele iti plac

 

 

eh asta nu ar fi o problema... ca sunt din ploiesti si stau la vreo 2 minute de magazin :)

cred ca pana la urma apelez la midnight rider. mersi de reply.

Link to comment
Share on other sites

am luat eu din germania un les paul custom de la epiphone si a venit cu gatul crapat la imbinatura head-stock(m-am si prins cum a capatat-o).am dat telefon in germania si nu a trebuit sa ridic un deget.au venit curierii,au luat-o,in 2 saptamani a venit alta.....impecabil!!!asta daca ai chef sa infrunti timpul pe care il face pe drum chitara!!baietii de la thomann sunt absolut ok.iti schimba chitara sau iti dau banii inapoi neatinsi chiar daca nu iti place culoarea("pe net parea mai faina"="no problem!"="refund?")

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.