www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare Despre Indoirea Gatului


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

Guest junkie

wow... never thought of that, daca impigi tare cobor si cu un semiton :)

 

btw:nu stiu daca face ceva rau, pana la urma indoi o scandura.. dar daca indoi o scandura prea tare crapa

Edited by junkie
Link to comment
Share on other sites

Nu va sfatuiesc sa incercati asa ceva pe o chitara bolt-on.

Or, at least, nu prea des.

Nu pateste nimic .

 

Dar la Strat nu tine figura , are gatul foarte tzapan,

 

Cele din paltin se indoaie minunat . La Reghinul meu LP s-a dezlipit se misca gatul ca un vibrator ,hehe, a fost cam ciudat apoi am observat ca joaca la inbinare , foarte greu l-am desprins ,curatat , apoi i-am pus trei suruburi si e OK n-am mai ajuns sa-l incleiez de atunci .Poate cand ma hotarasc sa renovez chitara.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

eu fac asta pe hora mea acustica(amigo:))in nesimtire pot spune si contrar celor care m-au avertizat ca o sa raman cu gatul in mana,amigo a ramas intact!pe les paul inca nu am simtit nevoia sa fac asta,nu prea imi inspira incredere imbinatura headstock-neck(asa-s epiphoanele),mai ales ca prima chitara les paul custom de la epiphone a venit cu headstocku crapat la imbinatura de la vreo cazatura cred eu de pe drum.poate doar sa apuc gatul mai din mijloc,ca imbinatura neck-body pare mult mai sanatoasa :).oricum efectul este misto;se simte ca si cum ai avea floyd rose pe acustica(in cazul amigo)

Link to comment
Share on other sites

Am pus intrebarea deoarece stiu ca primul Gibson al lui Slash, cel ce la folosit in aproape toate concertele Guns si il folosesea si cu Velvet cand cantau Fall to Pieces, a avut griful rupt in 3 locuri si cred ca asta a fost motivul celor 3 rupturi.

 

Din cate stiu eu era rupt din cauza ca a dat cu ea de toti peretii, beat fiind

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.