www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender Au Pierdut Un Proces In Justitie


Un Tobar
 Share

Recommended Posts

Guest Monk90222
Orice proces pierdut de Fender e o mare bucurie pentru mine.

 

Si forma chitarilor Gibson e copiata. ESP Eclipse ce dreac e? Si pentru aia Gibson nu fac pe ei pentru ca cineva foloseste ceva ce seamana cu ce fac ei. Sa nu mai vorbim de forma chitarilor V-factor copiata de toate firmele de chitari pentru metale.

Jackson care face parte din marea corporatie Fender si ei au copiat forma de V care nu apartine si nu a fost inventata de Fender.

 

Romania se pare ca e plina de Fender-isti. Daca Fender vrea mai multi bani romanashi nostri fani de Fender le plang de mila ca poate nu o sa aiba copii directorilor de la Fender ce sa le dea de mancare copilor lor care se plimba doar cu Lear Jet.

 

Sa dea Domnu sa dea faliment firma Fender ca sunt altii care fac chitare mult mai bune decat ei si la preturi mult mai bune. La fel sta si cu Gibson care vand chitari la suprapret.

 

Nu spun ca nu au calitate dar pretzul inscriptiei de pe headstock e mai mult de 50% din pretzul chitarei.

 

In faliment cu ei.

 

si totusi cam are dreptate.... nu mi-as lua fender pt nimic in lume :) pt mine un Washburn X-series ar fi ideal si nu cred ca cineva poate zice ca suna rau xD

Link to comment
Share on other sites

si totusi cam are dreptate.... nu mi-as lua fender pt nimic in lume :) pt mine un Washburn X-series ar fi ideal si nu cred ca cineva poate zice ca suna rau xD

nu cred ca cineva poate zice ca suna rau xD nu SD ?

 

Este mai ieftin SD decat XD si SD sunt ,mai rapide .eventual + XD

 

Este normal sa nu-ti iei Fender , eventual dupa ce inveti sa canti la chitara pana atunci nu ai nevoie.

 

 

GOOGLE este cel mai scump "logo" 100000000 $ si este pe locul #1 cu acest "pret"

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Este normal sa nu-ti iei Fender , eventual dupa ce inveti sa canti la chitara pana atunci nu ai nevoie.

 

Cred ca ideea era ca ar trebui sa-ti iei Fender atunci cand stii sa canti si ce vrei de la o chitara, pentru ca altfel probabil nu vei fi multumit de sound si feel. Nu ca daca stii sa canti trebuie sa-ti iei neaparat Fender.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.