www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dean Sau Jackson?


Guest WildChild
 Share

Recommended Posts

Guest WildChild

Salut, sunt nou pe rgc si as vrea sa va pun o intrebare

 

Ce chitara ar fi mai buna pentru metal? Dean VMNTX sau jackson js30rr, nu vreau sa judec o chitara dupa forma ci mai mult dupa sunet, insa m-am oprit la modelele gen "fying V". :)

 

Si inca ceva, amplificatorul la care o sa fie conectata este un Line Spider 6 III

Link to comment
Share on other sites

ESP

am 3 ESP-uri pe acasa :| calitate la pret de nimic

 

am vrut si eu sa imi iau un js30, modelu king v mai degraba, da m-am oprit pt ca de fapt corpu e "indian cedro" si am zis sa fie un lemn mai comun.. d-aia am luat epi sg :)

 

da daca vrei neaparat de la guitar shop, ia-ti un Dean VMNTX sau Michael Schenker

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest AlinMetallica

din care ai spus u eu zic dean... dar cineva spunea ESP... si esp sunt bune de metal... poti incerca si un ltd ex50....

Link to comment
Share on other sites

Guest DethDroogie

Daca tu crezi ca D-shaped neck-ul este pt tine...ok

Dean

Edited by DethDroogie
Link to comment
Share on other sites

Jackson merge mai bine pe black metal, doom, dean pe trash, heavy, etc. ai exemple multe, iti dau eu unul: dimmu borgir, jackson, megadeth, dean

daca ai ascultat trupele astea sti bine ce sa alegi, dar nu e o regula, in fine, mai bine incearca ambele chitari daca ai unde si vezi care ti se potriveste.

Dar ai grija, sa conectezi ambele chitari pe acelasi amplif cu aceleasi setari: mid, high, low, contur, gain, bla bla.

noroc si sanatace! servus

Link to comment
Share on other sites

vendetta nu a incercat nimeni?ma batea gandul si pe mine dar mi-am luat un rg570 :) eftin si bun

on topic :i got nothing! :)

 

Ba da, am incercat eu si nu mi-a placut deloc lemnul, mi s-a parut extrem de ieftin. De sunat nu suna prea rau si nici la mana nu era foarte rea. RG570 e o chitara foarte reusita, am avut si eu una pana de curand, felicitari pentru achizitie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.