www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Strat Single Humbucker?


ebh
 Share

Recommended Posts

Exista pe undeva asa ceva? Sau doar daca ti-l modifici singur?

 

Vroiam o chitara mai de shred si cred ca ar fi fost pe sufletul meu un asemenea strat. Ceva in genul Squier-ului "hello kitty" da' ceva mai bun calitativ. Am vazut ca era in productie acum cativa ani un signature exact in aceasta configuratie (nu stiu cum il cheama pe respectivul - chitaristul de la blink182) facut in mexic.

 

Sau avand in vedere ca vreau doar shred sa ma multumesc cu un jackson/ibanez? Nu am pus mana mai calumea pe nici una. Momentan am un strat highway one si mi se pare foarte, foarte comoda - de aia as fi vrut tot un strat.

Link to comment
Share on other sites

Exista pe undeva asa ceva? Sau doar daca ti-l modifici singur?

 

Vroiam o chitara mai de shred si cred ca ar fi fost pe sufletul meu un asemenea strat. Ceva in genul Squier-ului "hello kitty" da' ceva mai bun calitativ. Am vazut ca era in productie acum cativa ani un signature exact in aceasta configuratie (nu stiu cum il cheama pe respectivul - chitaristul de la blink182) facut in mexic.

 

Sau avand in vedere ca vreau doar shred sa ma multumesc cu un jackson/ibanez? Nu am pus mana mai calumea pe nici una. Momentan am un strat highway one si mi se pare foarte, foarte comoda - de aia as fi vrut tot un strat.

Ce are humbucker-ul cu shred ? poti sa fi mare shredder si pe o acustica reghin .

 

Nu prea exista humbucker singlecoil , doar minihumbucker cu dimensiunile pentru spatiul de singlecoil .Poi sa cumperi la magazine.

Link to comment
Share on other sites

Models manufactured before 1998 included the Honduran mahogany-bodied Strat-O-Sonic guitars with the choice of Black Dove P-90 soap-bars or Atomic II humbucking pick-ups, which lasted until 2007. They also had single PU models.

 

Strat-o-Sonic-Bk-Dove-I-lg.jpg

 

 

 

Tom Delonge Blink 182 Signature Fender Strat

 

Tom-Delonge-Strat-large.jpg

Link to comment
Share on other sites

chitara Fender Tom DeLonge Signature Stratocaster a fost scoasa din productie in 2003, dupa care baietu' a trecut la Gibson. mai poti gasi insa pe eBay ceva exemplare, la preturi destul de decente :) de asemenea, mai ai o alternativa, si anume un Squier Tom DeLonge Signature, pe care il poti lua cam cu 300 de euro, daca il gasesti :)

mai era si un model de Squier la un moment dat, Squier Bullet Special, insa, dupa specificatii, nu e mai bun ca un Bullet actual...

ce poti face tu, daca vrei neaparat o doza mai hot, e sa-ti bagi asa ceva in locul dozei din bridge, daca nu vrei sa te apuci sa decupezi pickguardu' pentru un humbucker adevarat :)

Link to comment
Share on other sites

Da, imi cer scuze cand am zis shred ma gandeam pur si simplu la doze mai "hot". Stiu de mini-hmubuckere, sau cum se numesc (single coil sized humbucker, da' parca e prea lung), dar nu vreau sa imi schimb dozele la strat-ul pe care il am momentan, si cand o fi sa le schimb le schimb cu ceva specific/standard de strat (ori noiseless ori lace senzor, om trai si om vedea).

 

Ma interesa daca se poate cumpara la ora actuala o chitara noua in configuratia "tom delonge signature". Nu sunt prea incantat de calitatea Squier, as fi vrut ceva mai bunicel (dar nici la pret de american standard).

 

Merci de sfaturi tuturor!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nu stiu cum suna strat0sonicul ala si cat de versatil este dar e 'probably the prettiest strat in the world' :) i'd hit thaaaaaaat

 

+1

 

Nu inteleg de ce l-au scos din productie. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.