www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Iesire La Rampa


Guest Adriana
 Share

Recommended Posts

Guest Adriana

Buna! Este primul meu post si am de gand sa incep cu o melodie...

Sa ma presint...Ma cheama Adriana, am aproape 19 ani :) si cant la chitara de aproape 4...Mi-a fost rusine sa postez ceva pana acum...De altfel nici nu am avut user pana acum...Preferam sa va citesc comentariile si sa nu ma amestec...

Dar vreau sa va cer parerea despre o melodie de-a mea...

Sper sa va placa!

 

Numai bine!

o_secunda.mp3

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit printre noi. Nu iti inteleg "rusinea" despre care spuneai. Kiar nu este cazul. Foarte buna piesa ta si mai ales solo-u ala... superb.

Totusi exista o problema :) Calitatea inregistrarii. Ti-am si editat piesa sa fiu sigur daca asta e problema. Inregistrarea este foarte distorsionata, iti cam strica piesa si e pacat :(

Data viitoare da mai incet la "recording"

Volume control-> options ->properties -> recording -> OK -> "recording" ... da macar pe la jumatate din cat e acum. B)

 

... ce poate fi mai frumos la o fata decat sa stie sa cante la chitara? :) :)

Link to comment
Share on other sites

Salut, si bun venit :) Nu prea comentez la piese, dar acu' aveam ceva timp liber :) ...ma voi atinge de partile cele mai importante...

 

In primul rand... lucreaza la tonul chitarei. Da stiu e greu, n-ai scule. Nu conteaza, e ca si cum ai zice ca esti un solist vocal ragusit rau ce ai acum.

 

In al doile rand, mixeaza in asa fel incat chitara de ritm sa mearga mai 'in spate' in spatiul inregistrarii, acum e prea in fata si parca se cocoata peste solo :(

 

In al treilea rand - e un pic cam tras de solo, adica un pic cam lung. Pune mai bine in evidenta temele, as zice.

 

Si vezi ca tre' sa mai lucrezi (ca mult dintre noi :)) la vibrato.

 

Numai bine si mai astept si altele B) Chiar, poti sa-mi trimiti nevativul pe PM te rog? Am niste idei cu el ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriana

Va multumesc pentru critici...Nu m-ati primit asa de rau precum credeam. De fapt e chiar bine. Cine ar fi crezut ca o fata care canta la chitara va fi primita ok pe un site pe care baietii fac show-ul?!

 

Mi-ati spus de calitatea inregistrarii...Ce ar trebui dat mai incet: chitara acustica sau distorsul?

Cat despre lungimea solo-ului...Tema este una singura, care se repeta de 3 ori...In 2 minute :)

Ar fi fost monotona lasata libera...

 

Va multumesc pentru critici si astept reply-urile voastre...

Edited by Adriana
Link to comment
Share on other sites

Adi se referea la partea de fundal, acustica care "se cocoata" peste solo.. cu alte cuvinte, solo-ul ca nivel este ok, dar ar fi indicat sa dai mai incet partea acustica, pentru ca mananca din inteligibilitatea solo-ului :)

 

Cat despre primire, ai rabdare, ca mai este lume destula sa te intampine :)

 

Edit: Ah, si ar mai fi o chestie, daca asculti cu atentie vei vedea ca exista anumite pocnituri la anumite momente.Efect de clip mai exact, adica semnalul este prea tare.Incearca dupa ce stabilesti un echilibru intre cele doua chitari (backing si solo) sa dai totul mai incet, proportional binenteles.

Edited by Elethan
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Trecand peste problemele de ordin tehnic deja enumerate mai sus, mi-a placut foarte mult.Felicitari! :)

 

 

PS:Recomand acest exemplu misoginilor forumului si celor care sunt convinsi ca o fata nu poate canta la chitara. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriana

Baieti, va multumesc foarte mult pentru aprecieri, critici, sfaturi! Promit sa tin cont de ele la posturile viitoare...cine stie?! Poate vin sa ma "duelez" cu voi la urmatoarele editii...Facem un chick fight intimidation...

Pai...sa cantam in continuare..

Salutare!

 

 

 

A...Baumolle, nu cred ca exista misogini, poate doar baieti nesatisfacuti de prietenele lor...Ce bine ca-s fata!

:)

Link to comment
Share on other sites

... nu cred ca exista misogini, poate doar baieti nesatisfacuti de prietenele lor...Ce bine ca-s fata!

:)

 

:):)

 

Bine ai venit, si te asteptam cu nerabdare la un duel! :(

Link to comment
Share on other sites

sincer, felicitari! eu nu cred ca mai am ceva de aratat pe forum, cu chitara... deja e o fata care canta mai bine decat mine... nu are sens! :)

sunt multi baieti pe aici care nu pot canta asa, de idei componistice nu mai zic. sa nu te dai batuta prea usor si incearca cu curaj la dueluri daca se vor mai tine. la piesa asta asteptam o varianta mai bine mixata.

spor la treaba si sa ai cat mai repede galeria ta de cantece! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest gnrmarius

nu cred ca exista misogini, poate doar baieti nesatisfacuti de prietenele lor...Ce bine ca-s fata!

:)

 

 

 

 

HA HA HA!!!Ptiu...da stii ca ai zis-o???

 

hm... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Adriana

Aveam la un moment dat o idee si ea arata acum cam asa...

Stiu...Sunt niste mici delayuri la un schimb de efecte si are un sfarsit brusc...Dar nu aveam cu ce altceva sa trag tobele...

Judge me again!

Adriana___Zbor.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Nu stiu daca optimea aia e cea mai stralucita alegere. Parca iti si falseaza chitara nitel.. In rest, imi place ideea de piesa. E foarte now, foarte clean.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

You rock! :)

 

Trecand peste aceleasi probleme tehnice(volumele intre track-uri de exemplu), melodia este foarte misto.Felicitarile mele!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Buna! Este primul meu post si am de gand sa incep cu o melodie...

Sa ma presint...Ma cheama Adriana, am aproape 19 ani :) si cant la chitara de aproape 4...Mi-a fost rusine sa postez ceva pana acum...De altfel nici nu am avut user pana acum...Preferam sa va citesc comentariile si sa nu ma amestec...

Dar vreau sa va cer parerea despre o melodie de-a mea...

Sper sa va placa!

 

Numai bine!

Ceau...si bine ai postat :) Foarte bine, dar nu ma pun sa te laud ca deja au facut-o altii...Cu ceva timp in urma o tipa tinea mortis ca vrea sa invete la chitara, dar cand i-am zis ca trebuie in primul rand sa-si taie unghiile a lasat-o balta... :) E clar ca tu nu faci parte din categoria asta de fete si ma bucur sincer! Felicitari si Keep on Rockin'! :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.