www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Micul Paris


NimVind
 Share

Recommended Posts

Deschid acest thread, intoxicat ºi revoltat, de la unul din pece-urile cu lecede ale incredibilei mele universitãți. Din octombrie 2008 bat drumul de cinci ori pe sãptãmânã din Sebastian pânã în Piața Presei Libere, mai exact Bulevardul Expoziției. La început credeam cã sunt eu nebun însã acum, dupã 5 luni, sunt sigur: PASAJUL PIETONAL PIAÞA PRESEI LIBERE PUTE!!!! PUTE RÃU!!!

 

Aºa...acum cã m-am descãrcat online, fiindcã sunt în timpul unui seminar ºi mi-e cam jenã de profã sã țip, vã invit ºi pe voi, dragii mei concitadini, sã vã exprimați frustrãrile si nemulțumirile cu privire la anumite aspecte ce țin în primul rând de bunul simț care, din pãcate, lipseºte cu desãvârºire!

 

AAA!!! Sã nu uit. De când fac drumul ãsta am învãțat sã-mi țin respirația cu vreo 20 de secunde mai mult. Când termin facultatea ar trebui sã-mi dea ºi diplomã de scafandru. Ar fi ceva...

 

 

 

Vã salut!

 

 

 

Numai bine!

Edited by NimVind
Link to comment
Share on other sites

ia 330 de la aviatorilor... nu mai ai treaba cu pasajul, te lasa mult mai aproape... si vine destul de repede...

ªtiu da' mi-e lene sã-l aºtept aºa cã iau ce vine. Oricum bate cãldura la poartã aºa cã o sã mã reorientez spre Herãstrãu, perpedes. :)

 

@le_albusier Asta e teoria conspirației sau cum? :)

Edited by NimVind
Link to comment
Share on other sites

ma enerveaza faptul ca e GUNOI peste tot, si nu doar gunoi din ala gen un servetel o hartie aruncata... GUNOI TAICA majoritatea plastic, ambalat in saci de plastic, care ambele se degradeaza in 1000 de ani! trebuie ceva campanii de ecologizare si eco-educatie, altfel viitoru romaniei arata sumbru si foarte "ne-verde"..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.