www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert H A T H O R ! - 14 Martie 2009 -


Fictum
 Share

Recommended Posts

:D Concert HATHOR!!! :D

 

 

Sambata,07 martie 2009-Galati in DOWN TOWN-

ora 7:00

Intrarea: 5 lei

 

www.myspace.com/hathorband

 

In deschidere doua trupe locale.

Maine o sa aveti si numele lor.

 

Va asteptam in numar cat mai mare sa petrecem o seara pe cinste!!!

 

De ce nu sunt eu din Galati :)

 

Bafta la concert si sa ii lasati masca la cat de bine cantati ;):D

:) Hathor & Fictum :)

Link to comment
Share on other sites

Guest barbu

datorita problemelor de la bar..imi pare rau k anunt eu asta..dar concertul nu se va tine...cel putin saha am fost informat..pt informatii

downtown galati 0236/311.388 nu aruncati cu pietre in mine

Link to comment
Share on other sites

Dar Hathor nu este tot trupa locala in Galati?

 

Ba da, scuza-mi exprimarea :) (am vrut sa nu se inteleaga ca celelate 2 trupe sunt din alte orase)

O trupa din cele doua nu mai poate canta.

Mai jos si afisul :D

post-9005-1236116454_thumb.jpg

 

datorita problemelor de la bar..imi pare rau k anunt eu asta..dar concertul nu se va tine...cel putin saha am fost informat..pt informatii

downtown galati 0236/311.388 nu aruncati cu pietre in mine

 

Eu acu 5 minute am venit din Down Town :)

 

 

Concertul o sa tina maxim 2 ore(Politia stie de ce :) )

De la 8 la 10 -nici nu e nevoie de mai mult :D

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Guest barbu

intradevar..doar politia mai stie de ce..mult succes baieti..mie imi zisese cristina k nah...da adi..tu sti mai bine despre ce e vb

Link to comment
Share on other sites

Azi s-a vorbit la politie si au zis ,,noi nu avem nici o treaba cu asta" apoi am sunat la jandarmerie si nici eu nu au nici o treaba...mai ramane cel mai mere dusman al barului "Vecinii" In seara asta se va afla exact daca e alba sau neagra.

In caz ca se anuleaza,sper ca nu,concertul tot se va tine in maxim 2 saptamani(gasesc eu o locatie :) )

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Nu au cum sa iti impuna vecinii sa faci sau nu concert! Exista o lege care iti impune sa nu depasesti un anumit nivel de intensitate a sunetului, 100 db parca si o ora maxima de incheiere , 22.00 daca nu ma insel. In rest, liber la program! Daca managementul clubului sustine altceva, e vrajeala lor.

Link to comment
Share on other sites

Politia si Jandarmeria au sustinut ca atata timp cat nu primesc sesizari nu se baga.

Patronul clubului a platit ieri o ameda de 400lei pentru deranjarea vecinilor(se mai canta folk acolo in week-end).

Ca sa poata deschide clubul a trebuit sa semneze la primarie cum ca o sa metina linistea si nu o sa deranjeze vecinii.

Cel mai tare restaurant din Galati,MASTER,este langa aceasta locatie(cei din Galati stiu), s-a inchis din aceasta cauza.

Astazi se cere acordul vecinilor (e un dobitoc destul de sus pus in Galati)-mergem cu milogeala...asta e.

 

Locatia se afla la parter,etajul unu e numai de birouri (nu e nici dracu la ora aia acolo) si la etajul 2 se afla boul baltii :)

 

"Daca managementul clubului sustine altceva, e vrajeala lor."

Nu e vrajeala,il cred,il stiu foarte bine si el are tot interesul sa se faca, pentru ca situatia barului nu e chiar roz,e criza...

De cand a deschis,o data la 2 zile vine politia si o data la 5 zile jandarmeria...si o data sau de doua ori pe luna plateste ameda :)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Nu mai e nevoie de izolatie...DownTown nu mai exista incepand de azi de la ora 13.Vecinul influent a reusit sa inchida si spatiu asta. :)

Concertul se muta in alta locatie,astazi o sa aflu daca ramane valabila data de 7martie sau sambata viitoare(14martie)-vineri 13 imi suna mai bine :) -ramane de vazut.

Concertul se va tine! Sambata sau in maxim o saptamana! :D

 

Imi pare rau pentru cei din "Down Town" si imi cer scuze pentru cei care vor sa vina la concert ca ii tin in suspans.

 

In cazul asta inseamna ca nu va luptati cu legea , ci cu imbecilitatea unui parvenit care vrea sa arate ca el poate. Asadar...partida e pierduta dinainte. Eu va tin pumnii si va doresc inca odata BAFTA LA CONCERT!

Da,si am pierdut...pentru moment :)

Link to comment
Share on other sites

Un club/bar etc unde se asculta muzica ceva mai tare, unde sunt trupe care canta la volume importante, mi se pare normal sa respecte anumite reguli de izolatie fonica si protejare a vecinilor. Daca-mi fac bar la parterul unui bloc nu inseamna ca vecinii se culca o data cu inchiderea barului.

 

Nu stiu daca si aici e vorba de asa ceva, dar in orice caz, daca patronii ar fi avut toate aprobarile si toate licentele, probabil nu s-ar fi inchis.

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

ai si tu drepatea ta...

 

 

Concertul se muta(si e ultima modificare) sambata viitoare,14martie2009,in alta locatie.

Concertul va avea loc cu ocazia deschiderii unui bar de metal.

Un bar se desfiinteaza altul se infiinteaza,asta e viatza :)

Nu sunt vecini,nu e in bloc,e inconjurat de spatii comerciale si primul bloc e la 100m :)

 

Revenim:

 

CONCERT HATHOR,FICTUM

(s-a mai anuntat o trupa,ramane sa aflu cum se numeste)

14 Martie 2009

ora 7:00

In Complex Tig I, bar "ABIS"!!!

:)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Hathor-in noua componenta:

De la stanga la dreapta...

Ady-chitara

Marius-Bass/voce

Andrei-Voce

Georgiana-clape

Sebi-tobe

www.myspace.com/hathorband

 

post-9005-1236584342_thumb.jpg

 

Fictum

De la stanga la dreapta:

Georgiana-clape

Alexei-Tobe

Ady-chitara

Bogdan-chitara

Stefan-Bass

www.myspace.com/fictum

 

post-9005-1236584447_thumb.jpg

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Fratele meu a fost contactat de ei...sincer nici eu nu stiu cine sunt. :)

Trebuie sa ridicam si tinerele talente,nu? :)

 

Bine gandit :D, si eu poate dupa ce imi fac trupa la care visez de ceva timp...o sa cant in deschidere la fosta trupa in care am cantat, sper sa devina realizabil :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.