www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Turneu Anti Valentine's Day Cu Tapinarii


Guest Tanase
 Share

Recommended Posts

Turneul Anti VAlentine's day incepe pe 12 februarie la Brasov, Club Bavaria, continua in CLUJ la Music PUb pe 13, pe 14 venim in Club A Bucuresti, iar pe 15 mergem la Constanta. Invitat special Marius MAtache (Make). Iar Duminica mergem la DUminica in Familie, marti la Tvr la matinal si miercuri la Neata cu RAzvan si Dani

Link to comment
Share on other sites

va urez mult succes.

cred totusi, daca-mi permiteti si o parere diferita, ca atata efort putea sluji o cauza mai nobila.

ca gaselnita de marketing e excelenta.

:)

 

MUltumim multumim

nu e noua

o facem de 8 ani in Bucuresti si turneu e de vreo 3 ani

 

te asteptam

Link to comment
Share on other sites

Turneul Anti VAlentine's day incepe pe 12 februarie la Brasov, Club Bavaria, continua in CLUJ la Music PUb pe 13, pe 14 venim in Club A Bucuresti, iar pe 15 mergem la Constanta. Invitat special Marius MAtache (Make). Iar Duminica mergem la DUminica in Familie, marti la Tvr la matinal si miercuri la Neata cu RAzvan si Dani

 

Ce bine ca ai zis sa NU ma uit la televizor atunci! NU mi se pare deloc ok ce incercati sa faceti...

Sa aveti parte numai de GHINIOANE!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ce bine ca ai zis sa NU ma uit la televizor atunci! NU mi se pare deloc ok ce incercati sa faceti...

Sa aveti parte numai de GHINIOANE!!! :)

 

De ce, omule?

Link to comment
Share on other sites

ei... poate ca domnu' Mayol e indragostit si ii place sa ii aduca prietenei lui bomboane de ciocolata Laura sau Adelina si nu-i place de oamenii anti-valentine's day ca prietena lui vrea sa mearga cu el pe 14 la o cina romantica in Spring Time... :)

 

 

Wtf?? Ce e Spring Time??

Da' chiar mi se pare ok sa sarbatoresti 14 feb! Iar intelectualii astia fini de la tapinarii doar folosesc chestia cu anti-valentines ca strategie de marketing!! wake up people..

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
Wtf?? Ce e Spring Time??

Da' chiar mi se pare ok sa sarbatoresti 14 feb! Iar intelectualii astia fini de la tapinarii doar folosesc chestia cu anti-valentines ca strategie de marketing!! wake up people..

 

n-are nimeni de aici treaba cu data de 14 feb sau cu saracu' sfant Valentin. Tapinarii protesteaza impotriva libidinosenilor ce se intampla de 14 feb. Asta e tot.

Edited by Don MaXxX
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Wtf?? Ce e Spring Time??

Da' chiar mi se pare ok sa sarbatoresti 14 feb! Iar intelectualii astia fini de la tapinarii doar folosesc chestia cu anti-valentines ca strategie de marketing!! wake up people..

 

Spring Time este un lant de restaurante fast-food.

 

In alta ordine de idei, de ce ai fi de acord cu o sarbatoare importata, cand in traditia romaneasca exista Dragobetele? Este mai cool, nu? :)

Link to comment
Share on other sites

mah...baieti...fie ca e Dragobete...sau Valentine's day...tot aia e...

Atat timp cat ai un motiv bun sa iesi cu iubita in oras la ce fel de restaurant pompos ..sau de doi bani ai vrea :) , e bine...

Asa ca uneori nu conteaza daca mananci o pizza cu sos iute...sau fara...ci e bn ca mananci pizza :)

(Analogie...)

 

Cat despre turenul acela, e putin amuzant...caci, ce draq : si ei au fete carora le cumpara un cadou...ca daca nu , raman fara;

Dar e buna ideea pe de o parte ; adik :

adevaru e ca nu iti trebuie un motiv sa faci o surpriza celei dragi;

in plus: overrated e overrated ...

si exemplul perfect este importanta sfanta care se acorda acestei "sarbatori"...mai are sa se ajunga sa nu facem ore la shcoala...in caz ca pica in timpu saptamanii...

 

Deci , baieti, cei cu turneul; mentionati ca vati saturat de SUPRAESTIMAREA acestei zile...si nu de ideea ei in sine...

si atunci, va garantez,

ca 99% din oamenii de pe forum(si nu numai) va va da dreptate.

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Alex, haide sa invatam corect a vorbi limba romana. :) Nu, Dragobetele nu este unul si acelasi lucru cu Valentine's Day, aceasta din urma este o sarbatoare anglo-saxona ridicata la rang mondial prin globalizare. Chiar nu vad de ce am adopta-o din moment ce avem propria noastra sarbatoare cu aceeasi tema. Nu ar insemna decat sa coboram si mai mult. Cat despre partea cu luatul de cadouri pentru a nu ramane singur... Tu ai vrea sa fii cu o fata ca nu sta cu tine decat din motive materiale?

Link to comment
Share on other sites

Alex, haide sa invatam corect a vorbi limba romana. :) Nu, Dragobetele nu este unul si acelasi lucru cu Valentine's Day, aceasta din urma este o sarbatoare anglo-saxona ridicata la rang mondial prin globalizare. Chiar nu vad de ce am adopta-o din moment ce avem propria noastra sarbatoare cu aceeasi tema. Nu ar insemna decat sa coboram si mai mult. Cat despre partea cu luatul de cadouri pentru a nu ramane singur... Tu ai vrea sa fii cu o fata ca nu sta cu tine decat din motive materiale?

 

 

Bai frate...da putem sa sarbatorim atat Dragobetele cat si Valentine's Day!! Pan la urma asta-i faza cu globalizarea: ne uniformizam intr-o oarecare masura dar putem sa ne si pastram caracterul individual, national!

Pan la urma e o sarbatoare a iubirii ce merita luata in seama, indiferent daca e anglo-saxona sau e originara din bangladesh!!

Iar daca nu-ti convine fanfaronada de 14 februarie...pur si simplu nu lua parte la asa ceva...gaseste-ti felul tau original, unic de a sarbatori...nu veni cu prostii gen turneu anti-valentine's!

Link to comment
Share on other sites

Bai frate...da putem sa sarbatorim atat Dragobetele cat si Valentine's Day!! Pan la urma asta-i faza cu globalizarea: ne uniformizam intr-o oarecare masura dar putem sa ne si pastram caracterul individual, national!

Pan la urma e o sarbatoare a iubirii ce merita luata in seama, indiferent daca e anglo-saxona sau e originara din bangladesh!!

Iar daca nu-ti convine fanfaronada de 14 februarie...pur si simplu nu lua parte la asa ceva...gaseste-ti felul tau original, unic de a sarbatori...nu veni cu prostii gen turneu anti-valentine's!

 

 

mai bine nu sarbatorim nimic si mergem sa bem ....

Link to comment
Share on other sites

Bai frate...da putem sa sarbatorim atat Dragobetele cat si Valentine's Day!! Pan la urma asta-i faza cu globalizarea: ne uniformizam intr-o oarecare masura dar putem sa ne si pastram caracterul individual, national!

Pan la urma e o sarbatoare a iubirii ce merita luata in seama, indiferent daca e anglo-saxona sau e originara din bangladesh!!

Iar daca nu-ti convine fanfaronada de 14 februarie...pur si simplu nu lua parte la asa ceva...gaseste-ti felul tau original, unic de a sarbatori...nu veni cu prostii gen turneu anti-valentine's!

 

:)

 

cvasi-offtopic... :

 

pe mine ma enerveaza inimioarele alea cu "I heart you"... au aparut acum si varianta romaneasca cu "Te iubesc".. dar costa putin mai mult ca sunt facute in romania si nu importate din China...

 

 

I detest love lyrics. I think one of the causes of bad mental health in the United States is that people have been raised on “love lyrics”

 

si-nca una si ma duc... :) asta e pt nea' mayol

 

"One of my favorite philosophical tenets is that people will agree with you only if they already agree with you. You do not change people's minds."
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Bai frate...da putem sa sarbatorim atat Dragobetele cat si Valentine's Day!! Pan la urma asta-i faza cu globalizarea: ne uniformizam intr-o oarecare masura dar putem sa ne si pastram caracterul individual, national!

Pan la urma e o sarbatoare a iubirii ce merita luata in seama, indiferent daca e anglo-saxona sau e originara din bangladesh!!

Iar daca nu-ti convine fanfaronada de 14 februarie...pur si simplu nu lua parte la asa ceva...gaseste-ti felul tau original, unic de a sarbatori...nu veni cu prostii gen turneu anti-valentine's!

 

Sa fii atent ce sarbatoare este promovata intens de Pro TV, un fel de "vocea Americii" la noi in tara. Globalizare inseamna uniformizare, uniformizare cu traditiile si cultura (daca se poate spune asa) americana, in primul rand. Cand altul vine si-ti baga pe gat sarbatoarea lui, incercand sa-ti stearga din minte sarbatoarea ta, crede-ma, nu e vorba de a-ti pastra spiritul national. Cati tineri din ziua de azi stiu macar ca exista o zi a indragostitilor la romani? Cati stiu de Valentine's Day?

Link to comment
Share on other sites

suntem toti tributari unor obiceiuri importate.

hai sa nu fim ipocriti - eu, de exemplu, cant blues, despre care stiti toti cam cum s-a mondializat.

sarbatori crestine, pagane, preparmenidice, bla-bla...ce mai conteaza? pana la urma curentele astea sunt anticipate (si probabil controlate) de mintile care au gandit globalizarea. in fond, trebuie sa presupunem asta daca acceptam ipoteza ca globalizarea e un fenomen premeditat si nu o reactie fireasca a societatii, din perspectiva transformarilor (devenirii, pentru cei mai pretentiosi) determinate de natura umana.

suntem diferiti si ne va fi mai usoara viata daca intelegem asta.

revin asupra ideii cu risipa de energie...putem face lucruri cu alt nivel de prioritate folosind energia risipita pe o polemica fara finalitate.

oricum, la genul asta de discutii fiecare paraseste scena fiind convins ca are dreptate, or, in cazul asta, nu gasesc ca se intampla nimic constructiv.

apreciez modul in care @SLOW MIGRATION...isi face temele.

si da, am spus de la inceput ca e o strategie de marketing, e folosirea unei oportunitati pe care ti-o ofera contextul pentru obtinerea unui nivel ridicat de notorietate, ceea ce mi se pare absolut ok. am zis ca e o idee misto si sustin asta, o trupa poate folosi un asemenea context pentru a castiga la capitolul imagine, desi demersul lor e, evident, o sabie cu doua taisuri.

noroc ca sustinatorii dragobetelui sunt mai putini. sau poate ca tocmai asta e motorul campaniei - sa-i agate pe cei mai numerosi.

asa, si?

bravo lor ca-s comercianti cu intuitie.

cat despre valentine's, cati dintre voi merg la KFC sau au vazut filmele lui Tarantino?

sau studiaza vreun chitarist american.

manierism? garla.

ipocrizie sau plictiseala?

 

Cred c-ai vrut sa zici laica

io nu cred.

Link to comment
Share on other sites

De Dragobete am auzit prima oarã atunci când a apãrut Valentine's Day la noi. Nu prea cred cã existã pe acest forum persoane care sãrbãtoreau Dragobetele înainte de acel moment, așa cã nu mã mai luați cu sãrbãtori românești, uitate în vreun sãtuc din creierii munților, de care ne aducem aminte doar când trebuie sã ne opunem invaziei americane. :)

Țapinarii și-au gãsit doar un motiv sã tragã un turneu și-atât. Pãrerea mea...

Link to comment
Share on other sites

De Dragobete am auzit prima oarã atunci când a apãrut Valentine's Day la noi. Nu prea cred cã existã pe acest forum persoane care sãrbãtoreau Dragobetele înainte de acel moment, așa cã nu mã mai luați cu sãrbãtori românești, uitate în vreun sãtuc din creierii munților, de care ne aducem aminte doar când trebuie sã ne opunem invaziei americane. :)

Țapinarii și-au gãsit doar un motiv sã tragã un turneu și-atât. Pãrerea mea...

+1 :)

 

A nu se intelege ca sun pro valentine's. Mi se pare absolut imbecil sa iubesti (sau sa arati asta) doar o data pe an :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Torque1981

ce sa zic

Total de acord - nu trebuie sa sarbatorim tot ce au americanii (Valentine's Day, Thanks Giving si eventual Halloween) - ce naiba avem si noi sarbatorile noastre

 

DRAGOBETE - All the way :)

 

Scuze

Uitam

BAFTA LA CONCERT :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.