www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Adrian Tanase - Vocal Semne Si Tapinarii


Guest Tanase
 Share

Recommended Posts

Oricine vrea sa vorbeasca cu mine e binevenit pe acest topic

 

Sunt Tanase de la TApinarii site

MAi am o trupa de rock, care se numeste SeMnE

 

CAnt de 12 ani atat la chitara cat si la voce si cine vrea orice fel de discutii

atat despre mine cat si despre Semne Tapinarii si Covernight

sa posteze aici

De asemenea cine vrea sfaturi si pareri de orice fel

 

 

Va salut

Mixdown_fum_semne.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest omuletzu verde

dude pe net unde te putem asculta?...din partea mea numai :)

cu trupa semne ma refer...

Edited by omuletzu verde
Link to comment
Share on other sites

Era de bine sau de rau? Hehe

Am 30 de ani...31 fac anu asta

Poate e shi experientza, cant pe scena de vreo 12 ani, am 7 albume cu Tapinarii pe piatza.

oricum io sper sa ma tzina o data cu inaintarea in varsta

S-a maturizat mult fatza de atunci cand eram adolescent

Dar s-a si ingrosat un pic

 

Multzam fain de aprecieri si te astept la un concert Semne sau Tapinarii sau la covernight in Avast in fiecare miercuri

 

mai poti vedea si pe youtube

 

sunt mai multe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Asta ma intereseaza si pe mine.

ce am pus era inregistrat

 

la live, direct in mixer normal

cat mai putine efecte

evit delayul cat pot de tare

prefer un reverb, dar foarte putin dat sau daca nu, un echo

 

zi buna

Link to comment
Share on other sites

Guest Melania

Salut!

Vroiam sa te intreb daca la covernight e totul ad-hoc sau pregatiti dinainte un playlist? m-as baga si eu la un cantecel :) miercurea, nu?

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Vroiam sa te intreb daca la covernight e totul ad-hoc sau pregatiti dinainte un playlist? m-as baga si eu la un cantecel :) miercurea, nu?

 

nu e playlist

 

te asteptam

Link to comment
Share on other sites

Salutare!

A fo' fain rau in Avast, felicitari! Ne vedem in GH pe 7 parca, nu?

Acu am vazut ca aveai trecut si pe profil modelul chitarei. Eu sunt tipu ala mic de te intreaba pe unde apuca ce model de Takamine ai. :)

 

Numai bine!

 

multzam fain

 

poate ajungi si duminica la semne:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest Mr_ORL

Aseara a fost demential de fain :)

 

Apropo, imi cer scuze ca fix langa tine la bar am intrebat cine canta...

Pot descrie ca a fost o atmosfera placuta, prieteneasca, cu beutura multa(pt mine), raguseala(tot pt mine), si muzica buna...

 

Felicitari pt aceste serate si nu numai, si succes vineri... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Tanase
Aseara a fost demential de fain :)

 

Apropo, imi cer scuze ca fix langa tine la bar am intrebat cine canta...

Pot descrie ca a fost o atmosfera placuta, prieteneasca, cu beutura multa(pt mine), raguseala(tot pt mine), si muzica buna...

 

Felicitari pt aceste serate si nu numai, si succes vineri... :)

 

pai poate ajungi vineri ca o sa fie fain, si te mai asteptam si miercurea viitoare

Link to comment
Share on other sites

Guest Mr_ORL
pai poate ajungi vineri ca o sa fie fain, si te mai asteptam si miercurea viitoare

 

Chiar mi-as dori sa vin si vineri, mai ales ca roackeru nebun pletos aka Sinner de la Richter mi-e amic, si tare mult as vrea sa-l mai vad cum isi scutura el matreata pe scena in timp ce rockareste, dar am foarte mult de munca zilele astea :D

 

In rest, miercurea, chiar mi-a placut.Pana acum am mai venit lunea, de mai raguseam cu Banderas, dar cand o sa fie si buget, promit ca vin si miercurea :D

 

Chiar a fost fain :):)

 

Referitor la Semne, desi imi place si stilul Tapinarii, dupa ce te-am auzit live pe genul mai rockarist, pot spune ca te avantajeaza foarte mult la voce stilul de il abordati cu Semne :D

 

LE: azi am ascultat prima data ceva mai mult playlist-ul din linkul de la Semne, si desi sunt destul de pretentios referitor la muzica de-o ascult, chiar imi place ce aud...suna prea marfa :)

Edited by Mr_ORL
Link to comment
Share on other sites

Guest Tanase
Chiar mi-as dori sa vin si vineri, mai ales ca roackeru nebun pletos aka Sinner de la Richter mi-e amic, si tare mult as vrea sa-l mai vad cum isi scutura el matreata pe scena in timp ce rockareste, dar am foarte mult de munca zilele astea :D

 

In rest, miercurea, chiar mi-a placut.Pana acum am mai venit lunea, de mai raguseam cu Banderas, dar cand o sa fie si buget, promit ca vin si miercurea :D

 

Chiar a fost fain :):)

 

Referitor la Semne, desi imi place si stilul Tapinarii, dupa ce te-am auzit live pe genul mai rockarist, pot spune ca te avantajeaza foarte mult la voce stilul de il abordati cu Semne :D

 

LE: azi am ascultat prima data ceva mai mult playlist-ul din linkul de la Semne, si desi sunt destul de pretentios referitor la muzica de-o ascult, chiar imi place ce aud...suna prea marfa :)

 

man, multzam fain si poate ne vedem miercuri

detalii pe www.covernight.wordpress.com

 

o sa fie seara speciala de 1 aprilie

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Tanase

Ieri primit veste proasta si una buna de la Alfy

 

Vestea buna e ca se insoara vineri. Are loc dimineata cununia civila a chitaristului meu suav din Semne. Casa de piatra alfy za great

 

Vestea proasta ie ca mai sta vreo luna jumate si se muta cinci ani in germania. Astfel ca iar o sa incep sa caut chitarist. Pana atunci, un ultim concert cu Alfy la chitara va avea loc cand va anunt eu, s-ar putea pe opt mai s-ar putea pe 15….inca nu stiu

 

Va pupa tata si ne vedem miercuri la covernight si apoi joi seara in Crossroads concert tapinarii

 

Hristos a inviat

Tanase

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.