www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RGC Timisoara


Marius T
 Share

Recommended Posts

I have an idea.... mai daca tot nu gasim nici cum un loc de intalnire poate dintre cei cu trupa... care au sala.... vor da share pe sala din cand in cand... :) ... bogdan, hipjim vreunul ???!!! :)

Edited by Razz
Link to comment
Share on other sites

Baieti, o sa va invit la sala, dar un pic mai incolo, cand se mai incalzeste. Acuma e frigider acolo, nici noi nu prea facem repetitii, am si racit ultima oara cand am fost.

 

La noi nu e Problema... ca purtam Manusi :))

Link to comment
Share on other sites

Mai azi am fost pe la Mizikia... amvazut o gramada de marfa dar si niste chiteri Vintage sau asa ceva... de aratat aratau bine (ca si stagg de altfel :) ), dar fiindca era tarziu si vroiau sa inchida nu am probat nici una, daca vreunu din voi a probat o asemenea chitara ... sa-mi zica si mie cum merge ???

Link to comment
Share on other sites

Chitarile sunt Vantage....stiu ca Horea Crisovan are una de prin 70 si ceva care suna f bine...insa modelele de la muzikia sunt nasoale desi arata destul de ok,dovada e si pretul lor.... Am gasit chestia asta pe un forum,ceea ce explica cat de cat situatia:

"The earliest were made in the Matsumoku plant in Japan, which I've heard called the best guitar factory in the world, before it burned down. The Matsumoku guitars are amazing to play and hear, but I've heard that the Korean makes are hideous to the ear, just FYI."

Link to comment
Share on other sites

eh... degeaba au d-astea ca eu vreau inel pt montarea humbucker-ului si de pe la inceputul lui decembrie ma tot duc de nas ca primesc... :)

 

da-mi inelul original si i-ti fac eu unu ca nou sau macar dimensiunile nu e mare lucru poti sa-l faci si tu daca vrei

sunt lucruri de cosmetica care pot fi facute si fara scule profesionale

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

ATAT am vrut sa aud!

 

Duminica i'm in too! :)

 

Time: 16:30 ?

Place: Cargo ?

 

Asteptam alte reply-uri. :)

Edited by claxonn
Link to comment
Share on other sites

ATAT am vrut sa aud!

 

Sambata i'm in too! :)

 

Time: 2100 ?

Place: Cargo ?

 

Asteptam alte reply-uri. :)

Ar merge si saptamanal dar pana la urma trebuie sa ne organizam sa ne ivartim sa ne sucim pt un local unde pot sa vina omuletzii si sa isi infinga chitara in statie ..... ar fi mult mai cool... Any way eu ma combin pt reintalnire :o Ora totusi nu stiu daca e chiar ok... Daca aducetzi si fete singure careva este ok B) nu de alta dar acum sunt in cautare :) hehehe

 

ma nu mai edita postu si modifica ora :( ca deja mesaju meu era out of date ;) any way cu ora ramane de stabilit.

Edited by Marius T
Link to comment
Share on other sites

Guest cedracu

Din partea mea ar merge si zilnic :)

.. dar subscriu si la ce spune Marius, ar fi si mai interesant un loc in care ne-am putea obosi degetele pe corzi .. vin gasim noi, tipe iar gasim :)

 

So, I'm in!

 

Cargo e un loc fain, eventual daca stiti si altele (de profil) ..

si ora e ok .. merge si mai tarziu, dar posibil sa nu gasim locuri :)

 

cedracu!

Link to comment
Share on other sites

Din partea mea ar merge si zilnic B)

.. dar subscriu si la ce spune Marius, ar fi si mai interesant un loc in care ne-am putea obosi degetele pe corzi .. vin gasim noi, tipe iar gasim ;)

 

So, I'm in!

 

Cargo e un loc fain, eventual daca stiti si altele (de profil) ..

si ora e ok .. merge si mai tarziu, dar posibil sa nu gasim locuri :)

 

cedracu!

 

Rog pe cei care sunt mai veterani in timisoara sa ne dea cateva informatii daca putem gasi asa un loc pe aici sau daca este cineva dispus sa ne lase sa ne facem de cap cu instrumentele intr-un local (contra cost bineinteles :) consumatie de energie electrica si cred ca le ajunge (glumeam) ) .

 

In rest si eu sunt deacord cu ora 16:30 duminica 12 feb 2006 club Cargo. Poate pana atunci mai aflam ceva informatii de la cei veterani in timisoara :(.

 

a Tibi ... neaparat vii .... (lasa ca examenele se iau si cu 4 ore de invatzat in minus ) . :)

 

bogdan daca citesti pe aci poate te vedem si pe tine duminica.....

 

in rest PACE.

Link to comment
Share on other sites

Ouch, nu credeam ca am sa-mi dau vreodata reply, insa acum cand am citit postul lui Marius am vazut ca pica in data de 12 Februarie...nu stiu daca ajung, e ziua fratelui meu atunci :):):)

 

hmm i-al cu tine sa faca cinste la totzi :( noi ii spunem la multzi ani el face cinste B)

Edited by Marius T
Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Klar .. Duminica - Cargo - ora 16.30.

 

Cat despre cantat .. am putea sa vorbim cu cei din Cargo sa organizam stiu si eu... o data pe luna, dupamasa RGC-istilor.. unde sa ne adunam si sa cantam whatever...

 

Cred ca nu i-ar displace patronului sa ne puna la dispozitie boxele daca venim noi cu o statie.

 

Putem stabili ceva de genu.. prima duminica din fiecare luna, de la ora 14 la 18 canta RGC-istii in Cargo. Ce ziceti? Ca daca iese mishto, se va incetateni ideea printre rockeri timisoreni, si va fi un fel de duminica in familie acolo :), care se poate lasa cu "serata dansanta", multa bere consumata si mult ROCK.

 

Cred ca asta va fi un subiect de dezbatere pentru duminica.

Astept pareri si voluntari de adus statie si cantat (eu ninca nu ma bag la speciale.. cant doar de 2 luni dar am un suflet mare :) )

 

OK. Have fun, si ne vedem! :)

Link to comment
Share on other sites

salut fratilor, eu doar acuma vad vrajala asta, nota 10 k se ocupa cineva shi de asta... deci ramane pe 12 feb 16.30 in cargo? k as veni shi yo dk nu-i problema...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.