www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ocs


Guest
 Share

Recommended Posts

betzi manga?..sau treji? :D

 

mdea...

 

Conteaza in ce stare canta?

 

da.. conteaza.. adica ma rog, sa fie macar in stare sa cante...

 

Da, conteaza. Pt mine a fost amuzant cand au cantat la iasi ultima data. Dar pt cei care au dat bani pe bilet...nu cred.

Cand am vazut topicul, prima intrebare a fost: "Vocalistul de ce n-a murit inca?!" :P

 

Bine pus punctul pe i..am fost la concertul ala..

 

pai cam care e si diferenta intre Doors si OCS

 

pai nu stiu? este vreuna?

 

 

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Da, conteaza. Pt mine a fost amuzant cand au cantat la iasi ultima data. Dar pt cei care au dat bani pe bilet...nu cred.

Cand am vazut topicul, prima intrebare a fost: "Vocalistul de ce n-a murit inca?!" :)

 

dar la concertul din decembrie de la Iasi a fost cineva sa vada cum au cantat? nush de ce sunt convins ca vb in necunostinta de cauza. si pana la urma, nu vad ce obligatie ar avea fata de un public care ii desconsidera. OCS, ca muuuuuuuuuuuuulte alte trupe, inclusiv nume mari, au avut si concerte bune, si concerte foarte reusite, si au dat si pe langa. si ce daca? nu traiesc din asta, asa ca pot sa faca ce vor, cat timp lumea e dispusa sa vina sa-i asculte live sau sa "cumpere" albumele. si daca nu vor mai veni oamenii la concertele lor, crezi ca ii va afecta in mod substantial?

Link to comment
Share on other sites

@Symbolic:

1. Nici nu mi-am inchipuit ca au impertinenta sa cante inca o data in Iasi, dupa cele intamplate in primavara sau cand a fost asta(poza atasata de junky). Ei canta prost oricum...cu Amariei drogat deja nu se poate incadra la categoria muzica(e ceva absurd). Este SIMBOLISMUL cel care te face sa crezi ca ori Amariei dormind pe scena si alte 3 personaje langa el, ori Tataie de la B.U.G. pisandu-se pe public este tot aia(ambele denota o lipsa de respect nemarginita fata de cei de pe urma carora au mai luat un ban)

2. Ce obligatii au...pai uite un exemplu: daca ii spui unui prost, ca e prost, nu te crede. Daca le spui lor ca publicul ii desconsidera, nu te cred si continua sa cante in orasul in care s-au facut de cacao. In concluzie obligatia lor e sa stea la ei acasa...este si o vorba: "daca esti prost, stai la mata acasa"

3. "OCS, ca muuuuuuuuuuuuulte alte trupe, inclusiv nume mari, au avut si concerte bune, si concerte foarte reusite, si au dat si pe langa. si ce daca?". La nivelul tarii in care traim, OCS canta bine(parerea mea...canta bine doar pt pustani). La nivel muzical, compozitional, sau la nivel international OCS sunt mai slabi decat orice alta frmatie rock...sau ce prostie canta ei.

4. Daca nu va mai veni lumea la concertele lor...depinde in cel fel de referi tu la a ii afecta. Material, nu cred.

Psihologic, ar trebui; iar daca in aceasta situatie nu ii afecteaza este clar ca: tot ce au cantat, au cantat pt bani si nu pasiune; si intareste ceea ce am zis la 2(sunt atat de slabi dpdv artistic incat nu realizeaza asta, fiind condusi de dorinta de afirmare, si bani).

 

@Junky: Jim Morisson canta, avea voce, avea talent, era artist...macar era ceva de apreciat la el. Amariei, cate din cele mentionate are?(si aici ma refer la ei facand o comparatie intre 2...intre un artist si un presupus artist; ca mod de viata, ambii sunt distrusi)

 

Avand in vedere ca gusturile nu se discuta, ma declar impotriva formatiei OCS. Mai mult decat atat, ii vad pe ei ca fiind o insulta adusa marelui Sigmund Freud, dupa a carui carte si-au "tras" numele.

Edited by Sloby
Link to comment
Share on other sites

4. Daca nu va mai veni lumea la concertele lor...depinde in cel fel de referi tu la a ii afecta. Material, nu cred.

Psihologic, ar trebui; iar daca in aceasta situatie nu ii afecteaza este clar ca: tot ce au cantat, au cantat pt bani si nu pasiune; si intareste ceea ce am zis la 2(sunt atat de slabi dpdv artistic incat nu realizeaza asta, fiind condusi de dorinta de afirmare, si bani).

 

o sa ii afecteze in toate felurile, chiar daca in romania totul merge aiurea si nimeni nu tine cont de nimic. din pacate, asa cum se vede din topicul asta, multi fani practic isi merita soarta, pentru ca nici macar ei nu se respecta si de aia li se pare ok sa nu fie respectati de o formatie la al carei concert platesc bilet.

 

sunt curios daca symbolic ar mai fi mai avea asemenea pareri non-conformiste daca ar fi pus el insusi in situatia de a plati un bilet la formatia lui favorita si a vedea niste draci praf pe scena.

 

in fine... :)

Link to comment
Share on other sites

@Junky: Pe langa faptul ca ceea ce a zis ala(Viorel) este o cretinatate nemarginita, eu vad citatul ca fiind o lipsa de respect si jignire la adresa singurilor artisti din tara noastra, in sensul ca: DACA OCS ESTE BRAND, PHOENIX CE ESTE?!?

 

Zicea in chestia aia "un numar impresionant de fani devotati". Junky! felicitari, din cate vad, esti primul fan devotat al trupei OCS. Dar iti urez si condoleante o data cu asta...

 

In toata pupatoarea de buci la adresa OCS-ului, sunt evident folosite tehnici de marketing. Nu ma apuc de detaliat, dar zic doar atat: daca ai un ***** mic din care mananca 5 oameni, il faci mare, prin RECLAMA, astfel incat sa convinga si multi multi altii ca defapt nu 5 mananca, ci 100...si ei sunt fraieri ca nu sunt lafel de inteligenti si cool ca "ceilalti 100"...(Imi cer scuze pentru limbajul trivial...alt exemplu mai bun nu am gasi)

 

Din cauza asta sunt curios...in opinia cui televizorul e tembelizor? Si de ce? Observ multi zicand "nu frate...eu nu ma uit la televizor ca sunt numai prostii". Dar "prostiile" alea sunt stirile, spoturile publicitare, reclamele sau filmele de 10000$ buget?

"Asta ºi cu sprijinul unui marketing eficient, e drept. Am descris o situație gene­ralã, valabilã ºi pentru OCS în particular. Unii le reproºeazã mesajul cam prea adolescentin. Dar sunt destui oameni care rãmân adolescenți încã mult timp dupã ce au depãºit teoretic aceastã vârstã. ªi nu e rãu cât mai ai puterea sã te revolți." :) Ce este de apreciat la asta?! :)

 

@Doctor X... :)

Edited by Sloby
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.