www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dead Amp


Guest Ionut Radu
 Share

Recommended Posts

Guest Ionut Radu

hello,

 

Please help me! Acum cateva minute, repetam o melodie la squierul meu, cand deodata ampul (Fender G-Dec junior - aproape nou) a 'amutit', nu se mai aprinde niciun led la el. Il alimentez dintr-un prelungitor cu power surge protector si alte chestii de-astea :) La momentul in care nu a mai scos un sunet mai aveam in prelungitor si alte aparate (PC) care nu au patit nimic. Pana acum ii scoteam alimentarea cand nu il foloseam.

 

Vreau sa il duc maine la garantie, dar as vrea o parere acum, ca nu prea mai am rabdare.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely

sa nul desfaci k sar putea sa nul mai primeasca la garantie (claculatoarele fara plasticul ala de la carcasa nu le primeste la grantie..)

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

si eu am aici un g dej junior luat in iarna e al unui prieten il folosesc de vreo 2 luni stiu ca in primele zine cand l-a luat a avut probleme se auzea intrerupt ampul e bun dar trebuie sa treaca cel putin odata pe la garantie :)) iti urez noroc cu el sa nu il desfaci

 

s-ar putea sa mai faca probleme e cam un pain in the ass pana se invata dar e bun oarecum

 

mi se pare ca tipul de la garantie este acolo martea si joia nu mai stiu sigur intreaba suna la ei.

iti urez noroc e foarte bun acasa daca nu vrei sa stai cu pedale si alte chestii .

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ionut Radu

Am fost azi cu ampul la garantie... si acum merge perfect. Problema a constat in 2 mm de pilitura care se jucau liberi pe procesor si creau masa :) nimic ars la el. Concluzia: factory fault.

now i'm rockin' :)

Link to comment
Share on other sites

cand deodata ampul (Fender G-Dec junior - aproape nou) a 'amutit', nu se mai aprinde niciun led la el.

 

 

Am fost azi cu ampul la garantie... si acum merge perfect. Problema a constat in 2 mm de pilitura care se jucau liberi pe procesor si creau masa :) nimic ars la el. Concluzia: factory fault.

now i'm rockin' :)

 

 

FENDER ! Un brand, garantia calitatii !

 

N-as generaliza. Ala nu e amp, e jucarie. Fender e ampul pe lampa, nu procesor sau leduri. Ampul ala din 1960 care inca functioneaza perfect :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ionut Radu

:))

 

Sa va mai spun ce mi-a mai zis. Se pare ca daca vreau sa il folosesc mai mult de o ora sau pe-acolo, nu trebuie sa dau volumul la mai mult de 5 din 10, ca se poate arde siguranta :)) care este foooaarte sensibila

Link to comment
Share on other sites

:))

 

Sa va mai spun ce mi-a mai zis. Se pare ca daca vreau sa il folosesc mai mult de o ora sau pe-acolo, nu trebuie sa dau volumul la mai mult de 5 din 10, ca se poate arde siguranta :)) care este foooaarte sensibila

 

Aberant. Orice scula electronica trebe sa functioneze in regimurile specificate in manuale. Daca are 10 maxim la volum,trebe sa functioneze un timp nedefinit la 10.

 

Poate baietii stiu ceva ce nu vor sa ne spuna ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Amplificatorul este facut sa fie folosit in orice regim. Daca crapa fuga cu el la garantie. E ca si cum ti-ai lua masina dar mergi doar cu 50 si in oras si in afara. Sa fim seriosi.

 

bine zis..doar de asta e garantia.. :):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.