www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Led Zepp


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

Deci rog pe cineva sa imi explice cum e posibila o chestie ca aia

 

Uitativa la video....in min. 4.16 inaintea soloului Jimmy Page are un LP de culoare roz inchis si cu doze negre, iar dupa ce se termina soloul il arata pe Plant dintro parte si pe Jimmy iese de dupa el cu un LP sunbrust cu doze PAF asta fara sa se opreasca din cantat, iar in min 5.11 se vede in dreapta cum Jimmy schimba LP roz.

 

PS:Videoul e filmat Live.

 

Edited by slash93
Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

am auzit sa isi schimbe chitara dar si hainele?:))))))))))))))

asta ar fi prea tare intr-un interval asa de scurt:P

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode
Deci rog pe cineva sa imi explice cum e posibila o chestie ca aia

 

Uitativa la video....in min. 4.16 inaintea soloului Jimmy Page are un LP de culoare roz inchis si cu doze negre, iar dupa ce se termina soloul il arata pe Plant dintro parte si pe Jimmy iese de dupa el cu un LP sunbrust cu doze PAF asta fara sa se opreasca din cantat, iar in min 5.11 se vede in dreapta cum Jimmy schimba LP roz.

 

PS:Videoul e filmat Live.

 

"roz-ul" acela de care vorbesti tu...eu il vad mai degraba purple :)

 

video-u e extras din filmul/documentarul The song remains the same, dupa cum s-a mai spus, cel mai probabil videou e montat din mai multe reprezentatii.

 

Deci rog pe cineva sa imi explice cum e posibila o chestie ca aia

 

Uitativa la video....in min. 4.16 inaintea soloului Jimmy Page are un LP de culoare roz inchis si cu doze negre, iar dupa ce se termina soloul il arata pe Plant dintro parte si pe Jimmy iese de dupa el cu un LP sunbrust cu doze PAF asta fara sa se opreasca din cantat, iar in min 5.11 se vede in dreapta cum Jimmy schimba LP roz.

 

PS:Videoul e filmat Live.

 

"roz-ul" acela de care vorbesti tu...eu il vad mai degraba purple :)

 

video-u e extras din filmul/documentarul The song remains the same, dupa cum s-a mai spus, cel mai probabil videou e montat din mai multe reprezentatii.

Link to comment
Share on other sites

am vazut si eu video-ul si e irelevant ,... chiar si montat se vede ca totul est continuu acolo... Page are un LP roz ...termina cu soloul si riffeaza in continuare solistul intra in fata lui pt. 2 secunde si se vede clar ca atunci cand intra dupa el inca ii se mai vede neckul si iese de dupa el cu o alta chitara ... sa fim seriosi de cate filmari ai nevoie ca sa suprapui o secventa de asta sa curga perfect si totul sa fie la locul lui fara nici o greseala ..mai ales la vremea aia.

 

Dar ma multumesc cu : E doar un montaj bn facut. Si asta pt. ca ma depaseste toata secventa aia :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ExTrode
am vazut si eu video-ul si e irelevant ,... chiar si montat se vede ca totul est continuu acolo... Page are un LP roz ...termina cu soloul si riffeaza in continuare solistul intra in fata lui pt. 2 secunde si se vede clar ca atunci cand intra dupa el inca ii se mai vede neckul si iese de dupa el cu o alta chitara ... sa fim seriosi de cate filmari ai nevoie ca sa suprapui o secventa de asta sa curga perfect si totul sa fie la locul lui fara nici o greseala ..mai ales la vremea aia.

 

Dar ma multumesc cu : E doar un montaj bn facut. Si asta pt. ca ma depaseste toata secventa aia :)

:)  cat de inapoiati crezi ca erau aia pe atunci ?

Link to comment
Share on other sites

Un concert nu este un jamsession

 

Un concert se pune la punct in cateva luni de munca si repetitii iar playlistul este alcatuit dupa o conceptie data .

 

Nu se schimba de la concert la concert .Se canta exact la fel totu-i repetat si pus la punct .

 

Mixeristul cunoaste tot programul si toate reglajele necesare pentru fiecare piesa .Nu se schimba nimic asa aiurea .

 

La fel si filmarile unghiurile de filmare si luminile sunt regizate pana si misvarea scenica , mai ales daca se stie ca se filmeaza ptr un viitor film.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.