www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Air Guitar Romania


Razvan Alexandru
 Share

Recommended Posts

Haha :) , am gasit asta pe un forum, m-am si inscris deja.. mergemin in finlaandaaaaa :)

 

"Salut, cum nu am gasit o sectiune din forum potrivita pentru acest gen de evenimente, postez aici, sper sa nu fie nici o problema.

 

Ma numesc Air Guitar Romania, m-am nascut anul asta, sunt român, dar in august plec cateva zile in Finlanda la Campionatul Mondial de Air Guitar, impreuna cu Campionul National care va fi ales.

 

Pe scurt, Romania intra in circuitul mondial de air guitar, fiind a 20-a tara din cele 23 care au aderat la Federatia Internationala de AG.

In cel mai scurt timp vom anunta data exact a competitiei care va fi in foarte foarte scurt timp si care este deschisa tuturor, indiferent de sex, dar varsta minima este de 18 ani. Vom anunta si premiile, insa premiul cel mare este, cum am spus, participarea automata la Campionatul Mondial din Finlanda.

 

Website-ul nostru este www.airguitar.ro . Gasiti acolo toata informatia necesara, precum si video si foto.

Lista completa a partenerilor va fi si ea definitivata in curand.

Pastram legatura. Air On."

Edited by Razvan Alexandru
Link to comment
Share on other sites

Guest Air Guitar Romania

Multumim, prieteni, pentru primire. RGC este intr-adevar LOCUL cu oamenii care pot intelege intr-adevar acest fenomen si care pot face clar diferenta intre distractie si competitie, oameni complet deschisi.

 

De aceea, incepand de astazi, RGC si AGR devin parteneri in intreprinderea asta, speram noi, de durata.

 

Legat de evenimentul in sine, speram ca saptamana viitoare cel tarziu sa avem date concrete legate de data concursului, premii si alte informatii.

Inscrierea e gratuita, iar castigatorul pleaca in Finlanda la Campionatul Mondial, intr-adevar. Va asteptam. Ramaneti aproape.

 

www.airguitar.ro

 

PS. Ca o rugaminte personala, apreciem orice comentariu atata vreme cat nu ne jigneste data fiind natura evenimentului.

Link to comment
Share on other sites

Haha :) , am gasit asta pe un forum, m-am si inscris deja.. mergemin in finlaandaaaaa :)

 

"Salut, cum nu am gasit o sectiune din forum potrivita pentru acest gen de evenimente, postez aici, sper sa nu fie nici o problema.

 

Ma numesc Air Guitar Romania, m-am nascut anul asta, sunt român, dar in august plec cateva zile in Finlanda la Campionatul Mondial de Air Guitar, impreuna cu Campionul National care va fi ales.

 

Pe scurt, Romania intra in circuitul mondial de air guitar, fiind a 20-a tara din cele 23 care au aderat la Federatia Internationala de AG.

In cel mai scurt timp vom anunta data exact a competitiei care va fi in foarte foarte scurt timp si care este deschisa tuturor, indiferent de sex, dar varsta minima este de 18 ani. Vom anunta si premiile, insa premiul cel mare este, cum am spus, participarea automata la Campionatul Mondial din Finlanda.

 

Website-ul nostru este www.airguitar.ro . Gasiti acolo toata informatia necesara, precum si video si foto.

Lista completa a partenerilor va fi si ea definitivata in curand.

Pastram legatura. Air On."

 

Nasol , vor disparea 90% din membri rgc.ro

 

Cu Air Guitar si cu Guitar Hero pierdem toti shrederii si "fortzoshi".

 

Abea infiintatele magazine de instrumente muzicale vor da faliment .

Link to comment
Share on other sites

Guest Air Guitar Romania

salut, multimim tuturor pentru comentarii.

 

sa nu uitam ca mai trebuie sa ne si distram, pana la urma. si daca din chestia asta rezulta si ceva concret, atunci cu atat mai bine.

RGC nu este nicidecum in pericol, ca nimeni, dealtfel. toata lumea are de castigat, iar adevaratii castigatori din competitie chiar premii pe bune. o sa fie fun, radem, ne distram, apoi mergem sa reprezentam Romania mai bine decat Nationala. Macar la Air Guitar... :) .

Link to comment
Share on other sites

Nasol , vor disparea 90% din membri rgc.ro

 

Cu Air Guitar si cu Guitar Hero pierdem toti shrederii si "fortzoshi".

 

Abea infiintatele magazine de instrumente muzicale vor da faliment .

 

Cam ironic...D-nu' Karpi :). Totusi nu'i exclus sa ai dreptate, dar nu stiu daca ar fi chiar asa mare pierderea... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Air Guitar Romania

Avem deja primii 5 concurenti inscrisi. Asteptam inca pe atat ca sa fie spectacolul mai dinamic.

Saptamana aceasta anuntam si premiile, asa ca fiti pe faza.

 

 

Adresa directa pentru inscriere este www.airguitar.ro/inscrie-te

Edited by Air Guitar Romania
Link to comment
Share on other sites

Guest Rock la Mures

nu ma prea bag in discutii de genu da air guitar mi se pare o insulta la adresa chitaristilor adevarati

Link to comment
Share on other sites

Guest Air Guitar Romania

haha, fara suparare, dar nici nu stiu daca sa ma bucur ca un astfel de gen de "having fun" naste controverse. am decis, e ok :):)

 

deci, care mai doreste, care mai pofteste... completati-va nevoia de efecte, procesoare sau chitari partcicipand si castigand...

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
Dar daca chitaristii adevarati sunt o insulta la adresa air guitar? :)

:) +1 :)

 

Cred ca un "chitarist adevarat" se distreaza de minune la o competitie de genul mai sus amintit!

Link to comment
Share on other sites

Guest Air Guitar Romania

Locul va fi in curtea Green Hours. Data: intre 1 si 15 august, nu e decis inca, dar in curand vom sti exact.

 

Primul membru al juriului confirmat este Totu Rares.

Link to comment
Share on other sites

Guest blackraven

Nasol. Nu am 18 ani sa pot participa :)( . Macar aici sa ma bag si eu daca la chitara reala cam scartai [ma rog, putin mai mult :) ]. Dar de venit la spectacol, sper sa vin.

 

Super tare ideea! Chiar nu credeam ca asa ceva e posibil :))

Link to comment
Share on other sites

Guest blackraven

Nu cred cã insultã pe nimeni. Dacã cineva se simte, e vina mândriei lui. E pur ºi simplu un spectacol-concurs inofensiv. Nu spune nimic de genul "Air Guitar > Real Guitar".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Adi, te bagi sa dai un Air BCRich? Ce model vrei tu, ce ai in plus :)

 

Da nu trebuie sa se faca concurs pentru asta.

ANUNT!

Donez, Air BC RIch V,Virgin,Beast,Warlock...sau ori ce alt model USA custom made by AIR Guitar lutier...dar de la 7 corzi in sus...deci trebuie sa exersati!Dureaza cam 2 luni fabricarea lor si 2 saptamani transportul...vin prin aer...logic! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.