www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Hetfield-ita In Devenire\m/


Guest denise
 Share

Recommended Posts

Guest denise

Intrebarea suna pentru cei mai profesionisti dintre voi ,am avut si eu o trupa de R&B gen Pussycat Dolls eram solista,m-am lasat si am pastrat doar look-ul provocator k sa vin cu ceva nou in lumea Heavy-Metalului asa ca il am de exemplu pe Hetfield asa ca m-am uitat dupa o chitara care sa mearga cu ciorapei de plasa,fusta mini si parul meu lung si negru:P am gasit chitara asta care cred ca mi sar potrivi : http://www.powerstate.ro/FILES/HUN/VORSON/...G-600%20SB.html

intrebarea este ca mai este una care e cu 15 milioane si tot ce are diferit de prima este

Hardware: Floyd Rose TMK-2

oare este destul de buna chitara aia pentru o chitara ritmica asta nu doar ca sa pozez cu ea ci si sa sustin concerte ,am vazzut ca nici Het nu foloseste Flloyd

:),dativa si voi cu parerea e o chitara buna?:)

Va multumesc mult,mult de tot si va pupic!

The Black Pussycat:P

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Intrebarea suna pentru cei mai profesionisti dintre voi ,am avut si eu o trupa de R&B gen Pussycat Dolls eram solista,m-am lasat si am pastrat doar look-ul provocator k sa vin cu ceva nou in lumea Heavy-Metalului asa ca il am de exemplu pe Hetfield asa ca m-am uitat dupa o chitara care sa mearga cu ciorapei de plasa,fusta mini si parul meu lung si negru:P am gasit chitara asta care cred ca mi sar potrivi : http://www.powerstate.ro/FILES/HUN/VORSON/...G-600%20SB.html

intrebarea este ca mai este una care e cu 15 milioane si tot ce are diferit de prima este

Hardware: Floyd Rose TMK-2

oare este destul de buna chitara aia pentru o chitara ritmica asta nu doar ca sa pozez cu ea ci si sa sustin concerte ,am vazzut ca nici Het nu foloseste Flloyd

:) ,dativa si voi cu parerea e o chitara buna? :)

Va multumesc mult,mult de tot si va pupic!

The Black Pussycat:P

 

Nu stiu cat de mult ti se potriveste. Cu siguranta iti vei agata ciorapeii de plasa in ea. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die

http://www.musiciansfriend.com/navigation/...1+306241+202034

nu inteleg daca a vrut sa-si bata joc de tine sau e doar misogin....

sincer mi se pare nice chitara

chit ca citez: ti se vor agata ciorapeii de plasa in ea

 

parerea mea

e foarte tare chitara

si nu multe fete ar folosi asa ceva

asa ca dupa parerea mea poti sa ti-o iei linistita

PREREA MEA E UNA DE FATA ASA K SA NU VA AUD CU CHESTII DE GENU....E PARERE DE FETE&CO

Link to comment
Share on other sites

Ia-ti un Squier Hello Kitty si ii schimbi doza cu un Duncan Invader :) Asa sigur o sa ii dai pe spate pe toti baietii cand o sa te vada cu chitara roz peste fustiza mini.... :) Si da...pune niste poze cu tine pentru ca si eu simt miros de gluma in topicul asta... :)

Edited by zzz
Link to comment
Share on other sites

o chitara nu trebuie sa se asorteze cu ciorapii, sapca, sacou', masina, pisica...o chitara nu trebe aleasa in primu' rand dupa forma, ci dupa cum suna si cum se comporta...parerea mea... :)

te sfatuiesc sa incerci chitara inainte sa dai banii pe ea, sa vezi daca e comoda, daca te simti bine cantand pe ea... :D

P.S.: io sincer cred ca domnu' Hetfield s-ar lasa de muzica daca ar fi nevoit sa cante pe chestia aia :) again...parerea mea proprie si personala :)

Edited by CernoBill
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg daca a vrut sa-si bata joc de tine sau e doar misogin....

 

Nici una nici alta, topicul mi se pare suspect, din punctul meu de vedere. Apropo ... lasati-o mai moale cu "misoginismul" asta, deja a devenit un cliseu penibil, nu mai are voie o persoana de gen masculin sa spuna ceva impotriva unei fete/femei ca brusc devine misogin.

Link to comment
Share on other sites

http://www.musiciansfriend.com/navigation/...1+306241+202034

nu inteleg daca a vrut sa-si bata joc de tine sau e doar misogin....

 

Nu stiu de unde-ai scos tu asta, tot ce mai vreau sa zic e ca chitara asta http://www.musiciansfriend.com/product/Dai...itar?sku=514884 e mult mai buna decat junghiul ala propus de Denise. Si poate sa-si asorteze si rujul la ea ! :)

Link to comment
Share on other sites

Nici una nici alta, topicul mi se pare suspect, din punctul meu de vedere. Apropo ... lasati-o mai moale cu "misoginismul" asta, deja a devenit un cliseu penibil, nu mai are voie o persoana de gen masculin sa spuna ceva impotriva unei fete/femei ca brusc devine misogin.

 

+1 :) ..Pana nu apar pozele nimeni nu o sa te ia in serios...Miroase rau de tot a gluma...

Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die

okay recunosc si mie mi se pare un pic suspect

si daca nu e suspect?:| :)

faza cu ruju a fost foarte tare

da nu te supara

nu vad pe nimeni purtand ruj asa roz(rozu imi provoaca o stare de greatza)

ma rog

chitarile sunt roz

cum ar fi sa vezi pe cn in genu joan jett cu o chitara roz in forma de floare...?

scuze de offtopic da nu ii vad sensu :)

scuze pt cele zise mai devreme...

Link to comment
Share on other sites

Guest denise
o chitara nu trebuie sa se asorteze cu ciorapii, sapca, sacou', masina, pisica...o chitara nu trebe aleasa in primu' rand dupa forma, ci dupa cum suna si cum se comporta...parerea mea... :)

te sfatuiesc sa incerci chitara inainte sa dai banii pe ea, sa vezi daca e comoda, daca te simti bine cantand pe ea... :P

P.S.: io sincer cred ca domnu' Hetfield s-ar lasa de muzica daca ar fi nevoit sa cante pe chestia aia :) again...parerea mea proprie si personala :D

 

deci cand am citit faza cu Het am ras foarte tare mi-am si imaginat faza=)) pai el e acuma om insurat cu copi :)

asa ca nu i se potriveste dar eu zic ca mie mi se potriveste:P

Link to comment
Share on other sites

Guest denise

ce ,unde forum suspect plm:))eu va intreb frumos si voi batman batman care e treaba si app de chitara aia roz :)

bah eu nu vorbeam de cum arata chitara ca de aratat mie imi place ideea era daca e buna din punct de vedere a tine un concert cu ea si a suna k lumea totusi numi permit sa dau 4000 de lei pe una eventual numa daca ajung in fata la scena sa stig la het sa imi arunce el una doar are destule :D sa mi doneze una :) deci fratilor ce ziceti pots atin un concert pe ea sau doar sa fac zdrong zdong pe ea

si ain't-affraid-to-die sa sti ca esti tare nici mie numi place rozul pe buze arata hidos :)

Link to comment
Share on other sites

Mai bine ia-ti o acustica de la Hohner sau Stagg sau Ovation sau ceva. Degeaba iti iei electrica daca nu stii sa canti sau sa-ti faci un ton calumea, si e mult de lucrat la maintenance tre sa iti iei amp, sa scapi de zgomot sa-ti faci un ton calumea, before you know it umplii toata casa de cabluri, te impiedici si ajungi la spital cu contuzie (true story).

 

Nu vreau sa par ticalos sau ceva, dar pari sa fii relativ incepatoare si ai un entuziasm putin cam exagerat. Si pe deasupra, ai putea sa-ti alegi un idol mult mai bun decat "het". E muuuult de studiat pana sa poti sa pui la punct pana si un ritm usor.

Link to comment
Share on other sites

1.

Daca stii ce vrei, Epiphone is the way to go. Les Paul, Explorer sau Flying V . Toate cele trei chitari (LP mai rar), folosite de Hetfield in cariera lui. Culoare ? Pai, daca nu te pasioneaza un degradee' negru-galben, rosu-galben, etc. (Sunburst), exista mereu oportunitatea sa-ti iei o chitara neagra. Negrul se asorteaza cu orice. Chitara aia de 1500 de lei cu "Floyd Rose" personal imi suna foarte dubios. De aceiasi bani iti iei Epiphone. Nu te uita prea mult dupa tremolo sau ceva. Ritmica nu tine atit de mult la bara de tremolo. Si, cu bridge fix, ai mai mult sustain, de baza pentru ritmica.

 

2.

Daca de-abia te apuci de muzica... atunci toceste-ti degetele pe chitari acustice si clasice mai intii. Daca inveti bine, in maxim un an poti sa treci si pe electrica. Si atunci revii si citesti punctul 1.

Edited by Eldrian
Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die

:) merci

sti

mie rozu imi provoaca gratza

asa ca nu as fi tampita sa imi iau o chitara roz!

eu una in locu ei,,,

daca aas dispune de destui bani...mi-as lua un epiphone ca asta

http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=375

mai gandeste-te inaite...

mie personal imi plac colturile

da nu exagerate

:)

Link to comment
Share on other sites

chitara aia din cate vad e o panarama...macar cumpara varianta originala Beast de la BCRICH guitars.

Sau tu te-ai oprit numai la forma :)

 

Intrebare: Cati ani ai?

Cu ce ai zis ca vii nou in muzica rock? (imaginea femeii fatale e de multa vreme integrata in muzica Rock,asa ca incearca alta chestie :) )

 

Mai mergi si tu pe la concerte sa vezi ca si in Romania sunt fete care canta si arata super bine,dar dupa R&B...cred ca nu ai habar ce se intampla in muzica rock romaneasca ...

Scuze daca te-am dezamagit...

Eu cred ca ai vazut la Andreea ca a aparut cu o chitara in videoclip,idem si Britney Spears,si arata super(noroc de chitara)...dar....mai intai cauta un prof,studiaza si apoi intra pe forum si te lauda ca aduci ceva nou in muzica Rock!

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
chitara aia din cate vad e o panarama...macar cumpara varianta originala Beast de la BCRICH guitars.

Sau tu te-ai oprit numai la forma :)

 

Intrebare: Cati ani ai?

Cu ce ai zis ca vii nou in muzica rock? (imaginea femeii fatale e de multa vreme integrata in muzica Rock,asa ca incearca alta chestie :D )

 

Mai mergi si tu pe la concerte sa vezi ca si in Romania sunt fete care canta si arata super bine,dar dupa R&B...cred ca nu ai habar ce se intampla in muzica rock romaneasca ...

Scuze daca te-am dezamagit...

Eu cred ca ai vazut la Andreea ca a aparut cu o chitara in videoclip,idem si Britney Spears,si arata super(noroc de chitara)...dar....mai intai cauta un prof,studiaza si apoi intra pe forum si te lauda ca aduci ceva nou in muzica Rock!

ce studiu? da-l in sange de studiu. la ce-ti trebuie? 1-4-5 in do major si la minor sa stii si te-ai scos :)

LE: ah, am uitat, ai putea sa ai nevoie si de Sol# major. lol :)

Edited by Don MaXxX
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.