www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

midnight express live 18 dec.Big Mamou


midnight rider
 Share

Recommended Posts

foarte foarte misto! bravo baieti si sa ne auzim cu bine la anu. ps ... de abia asteptam sa auzim sidiul sau ce ziceti voi ca scoateti cu inregistrarea live :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Supeeeeeeeeeeeeeeeerb....Inca de la primele melodie, era sa imi pierd ochii in sticla de bere, am avut noroc ca m-am prins la timp si am luat atitudine...Cine zice ca Romania nu are un Lynyrd Skynyrd autohton se inseala amarnic...Baieti, inca o data, bravooo, bravooooo! :)

 

:):beerchug:

 

PS:Rares, ti-as da un sfat...Taie, frate, corzile alea care se balangane pe headstock-uri! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

A fost un concert de exceptie, felicitari tuturor trupetilor, ati fost la inaltime :).Si sonorizarea a fost una foarte buna (pe fata, cel putin; se plangea Rares, parca, ca nu se auzea ceva cum trebe in monitoare).

Ca sa-l parafrazez pe Cosu, am ramas "PAF" (PRO :)). Asteptam pozele si eventual albumul live.

Link to comment
Share on other sites

Bravo Rares .. Bravo Midnight Express ati fost dementiali...si laura.. cred ca cel putin jumatate din chitaristii de pe forum sunt fixati pe ideea :"Cand o sa ma fac mare vreau sa fiu Rares" Multumim pt o seara cu adevarat memorabila...

 

 

As putea spune dragi colegi..v-am vazut si eu la concert p-acolo.. dar necunoscandu-va face 2 face.. era cam aiurea.. d-le cosu..si pe dvs ;) ..dc mai iesiti pe undeva plsss. vreau sa vin si eu.. intalniri nebunii si as vrea sa beau o bere cu voi dc e k......

____________________

Cutiuta minune Trans Express..... Rulzzzzzzzzzzzzzzz

Rares Rulllllzzzzzzzzz

Mindnight Express Ruuuuuuuuulzzzzzzzzzzzzzz

 

HAi sa deschidem o sectiune de vot si hai sa vedem cati de pe forum vor sa fie rares.... = :oB):):(:):)

Link to comment
Share on other sites

cat de rau imi pare ca nu mai sunt la fac in bucuresti ca sigurrr veneam!!! mai urmaresc noaptea tarziu pe tvr2 parca niste midnight :))

HENDRIX RULLZ! Si daca il canti cu inima ,aproape ca ti se rupe sufletu in 2 !!

superb.. la urmatoarea ocazie ma urc direct in tren!!

BRAVO!! Stiu cum suna tonul tau si vreau sa zic ca musca din carnea mea! :)

Link to comment
Share on other sites

A fost grozav concertul, desi trebuie sa spun ca vroiam All along the wachtower in varianta de data trecuta, nu spun ca varianta asta nu mi-a placut, pentru ca a fost super, dar vroiam efectul ala cu "furtunul de stropit gradina". Stiu ca nu te mai ajuta vocea, Rares, dar mi-a placut grozav de mult partea aceea si as fi vrut sa o aud/simt/traiesc din nou.

Rares Totu esti un om extraordinar, felul cum simti muzica este greu de redat in cuvinte, superb la superlativ....

Mi-au placut grozav de mult efectele lui Raul, tobele au sunat mult dupa ce am plecat inca in mintea mea, solo-urile basului au fost dementa curata, iar vocea Laurei Luchian superba, as fi vrut sa o aud mai mult.

Oricum a fost demential, nebunie curata si extaz, absolut superb, o noapte greu de uitat.

Va multumesc din suflet pentru tot.

Link to comment
Share on other sites

Incerc sa-mi revin inca dupa concertul de aseara ... a fost o seara minunata care a reusit sa-mi alunge pentru cateva ore oboseala si necazurile ... Nu mai ascultasem Midnight Express, poate pe la TV dar cum este sunetul in general la Tv ...hmm ... de fapt, ma bucur ca v-am ascultat live pentru prima data. Sunetul trupei a fost cu adevarat neasteptat, mai ales pentru locatia respectiva ... felicitari sunetistilor! ... si ii felicit pe ei mai intai fiindca, chiar daca nu pare, sunt poate oamenii cei mai importanti intr-un concert live ... Nu pot si nu am nici-un motiv sa va iau pe rand la felicitari... toti au fost la inaltime ... Midnight Express a reusit sa aduca muzica printre noi ... iar pentru mine a fost o alta lectie de muzica. Primul lucru care il doresc cand merg la un concert este ... "da Doamne sa aud si eu un hammond si un pian electric" ... apoi zic ... "bass-ul cu toba sa ma rupa, sa fie un pachet de nervi, sa-mi dea ficatul afara ...." ... apoi ... imi doresc demult sa vad si eu o trupa care sa cante cu o fata care sa faca voci si care sa stie sa cante si sa se miste ... apoi, dar nu cel din urma lucru, este sa aud un solist, fie si chitarist, care sa-mi transmita ceva cu vocea sau cu instrumentul ... si sa nu uit .. repertoriul ... vreau sa aud compozitii si piese preluate .. dar piese bune, lucrate, gandite .... Am avut toate astea de la voi ... si recunosc ca nu am auzit prea des pe cineva care sa stie sa foloseasca un Hammond atat de bine, sa profite de sunetul lui, de "muscatura" si "valurile" lui, o sectie ritmica asa compacta, solourile au fost excelente la ei, si apoi atat de mult feeling la un chitarist. Si eu as fi vrut sa o ascult mai mult pe Laura Luchian, are timbru bun si simte blues/soul-ul... Multumesc! Multumesc si tie Rares pentru invitatie si pentru faptul ca ai dedicat un cantec forumului RGC... ca te-ai gandit sa faci asta.

Am facut vreo 500 de poze ... ca de obicei aproape toate sunt miscate fiindca nu prea este lumina in Big Mamou, am selectionat cateva intr-o arhiva pe care o atasez mai jos ... sper sa gasiti 2-3 poze acolo care sa va placa.

"Big Mamou" ... felicitari si voua ca ati facut posibil concertul acesta. Salutari celor care au venit de pe RGC dar nu am apucat sa-i salut sau sa-i cunosc. Cantari frumoase in continuare Midnight Express! Bafta!

post-241-1134997462_thumb.jpg

post-241-1134997478_thumb.jpg

post-241-1134997486_thumb.jpg

post-241-1134997494_thumb.jpg

post-241-1134997503_thumb.jpg

post-241-1134997512_thumb.jpg

post-241-1134997521_thumb.jpg

post-241-1134997535_thumb.jpg

post-241-1134997546_thumb.jpg

post-241-1134997562_thumb.jpg

post-241-1134997571_thumb.jpg

Midnight_Express_Photo_18122005_Big_Mamou_A.zip

Midnight_Express_Photo_18122005_Big_Mamou_B.zip

Link to comment
Share on other sites

Sooper tare gestu lui rares. O sa vin si io aja ca daca se poate, trece-ma si pe mine pe lista. Concertu poate sa inceapa oricand si sa dureze cat mai mult, chit ca a doua zi e luni, e vorba de LYNYRD SKYNYRD ROMANESC !!!! si nu numai :)!!!! exista inregistrari cu midnight sau cu trans express?

 

Midnight express apare pe albumul Romanian Tribute to Hendrix,impreuna cu alti colegi de forum(Felix,Mini,Michel)si mai apare pe dublul CD al festivalului de blues de la Sighisoara,care va fi lansat in Ianuarie

Trans Express,luati de aici:www.vandor.hu/guzu/

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

Vreau si eu sa stiu cand apare CD-ul cu inregistrarea din Big Mamou, il vreau si eu, trebuie sa il am....

Dar vreau sa stiu daca a aparut si CD-ul cu Romanian Tribute to Jimmi Hendrix, pentru ca si asta trebuie sa il am, au fost concerte dementiale si vreau sa le am. Oricum sunt fericita ca am avut ocazia sa fiu acolo :(, dar as vrea sa le si am, va rog deci spuneti-mi cand si de unde le pot lua. :)

Multumesc pentru pozele de la concertul Midnight Express si pentru melodiile celor de la Trans Expres, sunt super, daca mai sunt mai vreau (preaty, preaty please). :)

 

O zi grozava tuturor, aveti grija de voi. B)

 

Midnight Express :)

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit Laura L. ... sper sa fii o prezenta constanta pe forum ... mai ales la sectiunea noastra de voci ... mai sunt voci bune acolo, sau vocalisti care mai au nevoie de cate un sfat.

 

sihaya ... CD-ul cu Romanian Tribute to Hendrix este cred putin cam greu de gasit .. ultima oara si asta de curand era pus in vanzare chiar in clubul Big Mamou ... si daca nu ma insel (foarte posibil) am vazut o reclama care indica ca punct de vanzare unul din magazinele media din Mall ... respectiv Plazza Romania .. cred ca "Diverta" ... exista si o carte atasata acestui CD, ambele la un pret rezonabil ... discul este editat de "ZAKA Production"

Link to comment
Share on other sites

cristi eu sunt interesat. Daca ne da voie stii tu cine poate il punem pe server sa aiba acces mai multi oameni la el.

da-i drumul in plasa mirifica (adica Internet :) ) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.