www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Despre restructurare


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest om__bun

salut ideea asta..desi in momentul de fata ca si TB sunt si io un pic confuz...totusi nu sunt conservator si sunt de parere ca lucrurile trebuiesc schimbate periodic pentru a nu aparea rutina...sper sa fie un schimbare care sa usureze accesul...

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Mi se pare o restructurare bine venita.La prima vedere, pare excelenta!O sugestie as avea totusi, si anume ca taburile GP complete la melodii romanesti sa fie mutate intr-un topic la "Arhiva de taburi".Cred ca asa ar fi corect.

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare o restructurare bine venita.La prima vedere, pare excelenta!O sugestie as avea totusi, si anume ca taburile GP complete la melodii romanesti sa fie mutate intr-un topic la "Arhiva de taburi".Cred ca asa ar fi corect.

pe langa topicul sugerat de bumbac, sa ramana totusi un topic cu request-uri si comments

Link to comment
Share on other sites

pare putin prea defalcata zona "pe scena si in studio" (sunet live/in studio/discutii despre echipament) si asta complica mult cautarea. doua dintre sectiuni sunt momentan 'postless' iar in "sunet live"/"in studio" se va discuta implicit si despre echipament.

 

restructurarea e binevenita, se cam imprastiasera threadurile aiurea.

[pleaca omul de acasa doua zile si nu mai gaseste nimic la locul lui :)]

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

salut si eu restructurarea. este chiar binevenita, iar forumul arata mai organizat acum.

 

felicitari adminilor pt efortul depus. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest drackush

Pentru mine cel mai naspa la forumul asta e reply topic notification... toate au acelasi subiect, in loc ca la subiect sa fie cum e logic , cum folosesc de altfel mai toate forumurile "reply to a topic cu titlul... "( sau variante) se primeste o formula generala...

 

De ex daca eu postez in mai locuri diferite , iar la un post am 20 reply iar la altul numai 1, oricum trebuie sa verific ca un idiot 21 de mail-uri pentru ca nu stiu de la care topic este... Asi fi scutit de o groaza de timp sa vad ca la 20 de reply topic notification vad titlul de la un singur post, asi urma linkul numai de la unul din cele 20 mailuri , asi observa navigand pe forum, evident , si celelalte 19 reply-uri , stergand din casuta postala celalte 19 reply notification de la acelasi topic...

 

Dar se pare ca numai eu consider necesara aceasta schimbare...

 

Daca tineti asa de mult la formula actuala faceti totusi si o optiune in care astia asa mai rataciti ca mine sa poate alege ce primesc la subiect la un reply topic pe mail...

 

Later edit: Poate de ex nu vreau sa vad unele topic reply-uri (de ex asta :) ), dar oricum va trebui sa intru pe fiecare mail notification ca nush de unde este...

Edited by drackush
Link to comment
Share on other sites

din motive de indexare mai buna pe google :) si din cate tin eu minte la ora cand am cumparat domeniul nimeni nu a venit cu un nume mai bun. CCR.ro ? Suna a CCCP/PCR dupa parerea mea :)

drackush acum ma dau de ceasul mortii sa vad cum se modifica subiectul ala de la email

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

Guest drackush

drackush acum ma dau de ceasul mortii sa vad cum se modifica subiectul ala de la email

 

ma bucur :)

 

Faptul ca nu apare in titlul mesajului si titlul discutiei este o limitare a IPB pe care o vom inlatura cat de curand...

 

dintr-un PM de la Cearny :)

Nu am nici cea mai mica idee ce inseamna IPB dar ma bucur ca se lucreaza la problema...

Link to comment
Share on other sites

Daca tot ati facut restructurare (good job BTW) de ce nu separati melodii cantate de noi de comentarii ?

adica in "melodii cantate de noi #1", #2 sa fie DOAR melodiile, si sa existe "Comentarii #1", #2 sau ceva in genu' ?

Ideal ar fi ca fiecare user sa isi faca propriul thread cu creatiile personale. Cu scopul asta am gandit seciunea "Inregistrarile noastre"

Link to comment
Share on other sites

Ideal ar fi ca fiecare user sa isi faca propriul thread cu creatiile personale. Cu scopul asta am gandit seciunea "Inregistrarile noastre"

As vrea sa te rog sa dai un pic de detalii in privinta acestei probleme daca ai timp ... respectiv ... cum sa arate noile sa spunem "candidaturi" ... un user isi deschide un topic cu creatiile personale, acestea sunt postate efectiv in "Melodii cantate ..." urmate de comentarii iar in noul topic fiecare isi adauga un link catre piesele deja postate ... sau, usor usor, scopul este al migrarii posturilor si comentariilor catre "Inregistrarile noastre" ... renuntand la "Melodii cantate de noi" ... As mai vrea sa propun pentru viitor un topic legat de critica melodiilor postate ... respectiv cineva propune unui user sa-si autocritice/comenteze la modul serios piesa postata din punct de vedere tehnic, artistic si asa mai departe ... cel care raspunde provocarii trebuie sa propuna la randul lui o alta piesa pentru comentariu ... cred ca autocritica este o modalitate buna de a face cunostiinta cu cei care posteaza si ca ajuta foarte mult la dezvoltarea spiritului artistic ... este doar o propunere iar pentru asta chiar ar fi bine ca accesul la piesele postate sa fie mai usor.

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa te rog sa dai un pic de detalii in privinta acestei probleme daca ai timp ... respectiv ... cum sa arate noile sa spunem "candidaturi" ... un user isi deschide un topic cu creatiile personale, acestea sunt postate efectiv in "Melodii cantate ..." urmate de comentarii iar in noul topic fiecare isi adauga un link catre piesele deja postate ... sau, usor usor, scopul este al migrarii posturilor si comentariilor catre "Inregistrarile noastre" ... renuntand la "Melodii cantate de noi" ... As mai vrea sa propun pentru viitor un topic legat de critica melodiilor postate ... respectiv cineva propune unui user sa-si autocritice/comenteze la modul serios piesa postata din punct de vedere tehnic, artistic si asa mai departe ... cel care raspunde provocarii trebuie sa propuna la randul lui o alta piesa pentru comentariu ... cred ca autocritica este o modalitate buna de a face cunostiinta cu cei care posteaza si ca ajuta foarte mult la dezvoltarea spiritului artistic ... este doar o propunere iar pentru asta chiar ar fi bine ca accesul la piesele postate sa fie mai usor.

 

propun ca in fiecare topic deschis de catre un user,pt. creatiile sale,sa nu aiba voie sa posteze decat userul respectiv.comentariile sa fie facute doar in "melodii cantate de noi".

 

 

Eu m-am gandit la varianta asta. Daca e ceva dubios aici va rog spuneti.

Sa zicem ca eu deschid un topic nou "Creatiile lui Cosu" (nume ipotetic). Aici depun o inregistrare azi , o inregistrare peste o saptamana , samd. Utilizatorul x poate intra sa descarce o inregistrare sau sa lase un comentariu. Asa se poate observa in timp si evolutia dpdv muzical.

 

Moisoiu nu stiu dac ce propui tu o solutie buna. E greu de urmarit cine/ce comentariu face si despre care piesa e vorba si in plus e vorba de regului suplimentare. Asta inseamna politie , supraveghere etc etc.

Michel pune-ti ideea in practica :)

 

E dificil sa stam acum sa despicam threadurile actuale "Melodii cantate de noi". Pe masura ce vor aparea threadurile de care am vorbit mai sus o sa incercam sa atasam si creatiile mai vechi.

Edited by Cosu
Link to comment
Share on other sites

@Cosu ... eu unul o vad asa (si nu sunt singurul) ... stiu ca este foarte dificil pentru voi adminii sa faceti curat in acele piese postate la "Melodii cantate de noi" iar pierderea comentariilor este poate chiar o pierdere .. apoi este posibil ca unii useri sa nu mai fie prezenti pe forum si iarasi acest lucru ar fi bine sa-l faca fiecare user in parte ...

 

Înregistrãrile noastre - urmat de Melodii cantate de noi (care in viitor va ajunge la #3, #4 ... postare cantece efectiv si comentarii) ... vad acolo si alte topicuri (gen "incercare"... care ar trebui cumva sa dispara sau sa fie mutate in "Melodii cantate ..." (parerea mea) .. presupunand totusi ca vor apare si alte topicuri mai mult sau mai putin legate de "Înregistrãrile noastre" cred ar sta bine stick-uit un subforum sau subtopic (nu prea le am cu denumirile dar cred ca intelegeti ce vreau sa spun) .. care sa se numeasca de exemplu "Galerie de cantece" sau "Depozitul de muzica" sau "Magazin de cantece" sau pur si simplu "Discografiile noastre" ... in care fiecare user sa se ingrijeasca de piesele lui ... de exemplu :

michel2233

HIS GUITAR

BBC NEWS - Rusian School

 

... ceea ce vrea sa spuna Cosu vis-a-vis de propunerea mea si a lui Moisoiu este probabil faptul ca nu poti opri un user sa intre in galeria ta de piese si sa posteze ceva .. asta inseamna ca ar trebui doar userul in cauza sa aiba acces acolo ... banuiesc ca asta este greu de realizat, dar daca ar fi posibil ar elimina munca adminilor foarte mult si ar aduce ceva mai multa lumina in ceea ce se intampla pozitiv pe acest forum ... si asa este, ar trebui facute niste reguli foarte clare in cadrul unei eventuale astfel de sectiuni care sa apara pe pagina asa cum apare si la publicitate sau duel / concurs ... Exista totusi, cred, si un avantaj al unui astfel de efort .. se pot organiza oarece "jocuri" sau selectii de piese pentru ceea ce am propus eu mai sus cu "autocritica" ... un eventual "Hall of Fame" si asa mai departe ...

 

Multumesc oricum pentru raspuns Cosu ... si succes la cosmetizarea forumului!

Edited by michel2233
Link to comment
Share on other sites

Buna restructurarea asta!De mult ma gandeam ca ar fi buna o restructurare!E bine ca s-a facut putina ordine, chiar daca acum totul pare mai stufos impartit pe atatea categorii...Felicitari!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.