www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

DONEZ: DOZA Humbucker, detalii in thread


Guest p_aciulea
 Share

Recommended Posts

Guest p_aciulea

sal everybody,

 

doza este un humbucker care a fost initial pe o Yamaha 421DL, care ii apartine lui Felix si este pentru pozitia de bridge.

 

acum, deoarece eu donez doza, trebuie sa pun si nijte conditii minime pt cel ce o vrea, dupe cum urmeaza:

 

in primul si in primul rand trebuie sa imi demonstreze pin ce mijloace poate ca doza / dozele de pe chitara lui sunt mai proaste decat asta. mijloacele pot fi si poze, insa sa fie reale. faza e ca vreau ca doza sa ajunga la un om care chiar are nevoie de ea.

 

si a 2-a conditie este cel care o vrea va trebui sa inregistreze un o bucata cantata de el pe chitara lui asa cum e ea, insa nu vreau solo-uri, primu care baga un solo il scot din discutie. ce vreau eu e o bucata cat se poate de agresiva, insa inteligibila si gandita, pe stil Hardcore.

 

hai bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

depinde, daca stie sa cante la bass sau la tobe si da bine, poate

 

momentan nu am nevoie de al 2-lea chitarist

 

dar hai sa te intreb, vrei sa ti bagi?? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

chitara in ansamblu cu tot cu tine in poza unde e???

 

PS, damn man, that is an ugly pick-up :)

Edited by p_aciulea
Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

mai baga o fisa Dementhoare :) ca aia nu suna a HC :)

 

inca esti pi lista, numai pt doza aia daramata :)

 

hai sa ii vad si pe altii, ca nu e first come, first served :(

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

frate, asta e mai grava decat ailalta, mai bine nu o mai pueai :)

 

oricum ti-am zis ca esti pi lista, acu astept si pe altii

 

il mai las pana pe 30 noembrie. dupe care pe 1 decembrie o voi dona.

Link to comment
Share on other sites

Eu vreaaaaaau!! hai ca stiu eu ca are numele meu pe ea, nu? :)

Eu am faimoasa hora cu faimoasele-i doze... suna ok dar pt hard stuff... nu prea merge. Si aia ma pasioneaza pe mine...

Bani sa-mi iau un humbucker... na-am... :(

In disperarea mea m-am apucat sa-mi fac eu unul dar cu siguranta va iesi o duda care o sa o arunc pe undeva... am atasat si ce am facut pana acum... tamburii :)

Oh please, oh please, oh please!!! :)

she_loves_me_not.mp3

post-515-1133037115_thumb.jpg

post-515-1133037151_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

o sa postez azi sau maine, ca azi imi vine chitara si ampu acas acas, chitara cu EMG 81 in bridge si ampu cu lampi noi in el, JJ-uri :)

 

PS: TB_TM suna bine ce ai bagat u acolo, dar mai tre lucrata, putin nu mult :)

 

esti si u pi lista

 

PS2 iote si doza in cauza :)

Edited by p_aciulea
Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

din pacate nu voi putea posta hardcoreala ca nu mi-a venit ampu acas :)

cam in 2-3 zile vine, adica exact cand voi da doza.

 

PS cam putina lume se baga la o doza donata, ma asteptam la mai multi. in fine pana acu sunt doar 2 si anume: Dementhor si TB_TM. poate mai apar si altii pana pe 30 noe.

 

cheers

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Happy me ! am reusit sa fac rost de o camera digitala !

Now presenting RGC's ugliest guitar : the "Rabla"

 

Cat despre "hardcoreala", I'm sorry dar nu pot dovedi ca stiu sa cant asa ceva, din 3 motive:

1.Nu stiu sa cant asa ceva

2.Nu imi place genul

3.Nu am pe ce sa inregistrez (in prima poza vedeti si pe ce cant eu: e o combina - clean e pe "AUX IN" si "distors" pe microfon)

*.dar spe ca starea dozelor sa va induioseze :)

iote aici : (BTW - il folosesc pe fratimiu ca suport pt chitara :) )

P1010007.JPG

P1010008.JPG

P1010009.JPG

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

dude, am vazut chitari mai urate ca a ta :)

 

imi pare rau, insa trebuie sa bagi si o bucata de hardcoreala, ca altfel nu merge. era una din conditii. Ceilalti 2 s-au chinuit macar. Chinuie-te si tu putin poate incepe sa iti placa :)

 

take care :)

Link to comment
Share on other sites

aoleu saracu',da-i doza Benson!

am avut de-a face cu doze de-alea prin '90 (copiate dupa schaller, se spunea),sunt mai proaste decat dozele obisnuite Reghin.nici macar nu se pot regla pe inaltime,sunt aplicate,placa nu e perforata.Doar daca bagi ceva sub ele sa le ridice

 

p.s. nu-l cunosc pe om,pe Viktor ,nu-i tin partea .m-a induiosat varsta si evident dezastrul de doze pe cara le are

Edited by stelica
Link to comment
Share on other sites

Zi-mi o formatie care canta hardcore ... am timp sa iau o mel. de pe net .. poate iese ceva cu micu de la calc ... desi mi'e frica de microfonie ca de chitarile transparente (sau roz daca vrei).

 

Later edit : * dozele le'am luat cu 50.000 (a se citi 2 x Bere ) de la unu, switch-uri si poturile de pe maica domnului si masca am facut'o singur :)

* oare de ce nu ai vrut un Black , Death , Trash ceva ...

:)

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

lol, pixy lasa omu in pace, ca nu are statia ta :) a lui e improvizata.

 

cauta hatebreed si vezi ce poti sa faci p-acolo

sau chiar soulfly

sau slipknot B)

 

spor

 

PS Vektor, placa aia e prea frumoasa sa fie facuta manual :) imi faci si mie una ca chiar am nevoie :( io am facut acu aprox 3 ani o masca pt o chitara si a iesit ca curu :)

 

hai spor din nou

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

si io cantam acu 5 ani printr-un distors Union, intr-un amp home mare de 2-3W si scoteam pe un dif obosit de masina, care cred ca a fost pe trabantu lu tata :) dar suna super bine pt vremea aceea :)

Link to comment
Share on other sites

si io cantam acu 5 ani printr-un distors Union, intr-un amp home mare de 2-3W si scoteam pe un dif obosit de masina, care cred ca a fost pe trabantu lu tata :) dar suna super bine pt vremea aceea :)

 

 

ia ghiciti ce e atarnat la baie la buda? apropos de distorsuri UNION. o rabla veche arsa de de vreo 2 ani. i-am gasit intrebuintare. arata mai misto decat mouse-ul de la calculator

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

alegerea se face pe baza celor 2 conditii

 

in primul rand sa le indeplinesti, apoi sa sa vad cat de najpa e doza ta si ultimul dar nu cel din urma, bucata cantata :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.