www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert HB, Joi 1 Decembrie - Big Mamou


Adi
 Share

Recommended Posts

da mai ... o sa fie loc in fata, nu o sa mai fie problema cu statul la mese. singura chestie e sa nu se sara prea tare ca se cam zgaltaie podeaua aia :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Da, mai Michel, de acord cu tine...Eu doar am interpretat ceea ce a spus Jules, si anume "Rock'em all!"...Adica..."Impietriti-i pe toti!"

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Incep eu sa afisez impresii....

 

Incep cu cele pozitive, ca na, merg la suflet.HB au fost la inaltime, ca de obicei.Frumos cantat, curat, corect.Hazlii si inspirate comentariile lui Cosmin.Felicitari!

 

Impresiile negative...Cred ca cel mai mare minus este repetitivitatea, lipsa de variatie.Am asistat la 3 concerte ale trupei si nu pot spune ca am simtit diferente notabile intre ele(Cearny a stat o data in stanga lui Cosmin :) ).O alta chestie ar mai fi ca show-ul pe care il faceti este un pic fortat.Cum spunea cineva, "nu fac spectacol, canta".Incercati sa fiti mai relaxati, nu se supara nimeni daca gheriliti.Criticile vi le-am spus ca sa deveniti mai buni, nu ca as fi rau cu voi, hell no!

 

Felicitari inca o data! :)

Link to comment
Share on other sites

Pe undeva ai si tu dreptate Baumwolle ... si eu sunt de parere ca repertoriul (inca) nevariat este un minus pentru cei care sunt mereu prezenti la concertele lor ... poate ca schimbarea ordinii pieselor ar ajuta cu ceva ... daca nu au facut-o deja .. oricum prima piesa a fost aceeasi in toate cele 3 concerte la care am fost prezent ... cred totusi ca a existat o diferenta vizibila intre cele 3 concerte inclusiv legate de relaxare ... RipperClone a fost in forma iar trupa a sunat legat dovada ca nu au stat degeaba ... din pacate vocea si chitara lui cearny au fost putin cam incet ca volum .. dar iarasi pozitia mea si a lui Baumwolle si a altora care au stat foarte in fata poate nu a fost cea mai potrivita ... Sper sa mai vina lume si sa-i critice la sange fiindca asta ajuta foarte mult chiar daca deranjeaza uneori pe cei in cauza ... Din ce am putut sa-mi dau seama lumea a reactionat foarte bine la cantarea lor din aceasta seara ... bis-ul o demonstreaza. Ma bucur ca am reintalnit destul de multi colegi de RGC ... ma asteptam sa fie mai multi .. chiar daca locul a fost plin ... gandesc .. cam peste 40 de persoane, mai erau locuri ... in picioare poate, dar mai erau! Salut acum si pe cei care nu am apucat sa-i salut acolo. Rearanjarea meselor, schimbarea lor de fapt, au facut locul ceva mai aerisit si din cate stiu nu au fost probleme cu barmanul sau altcineva ... de fapt sunt niste tipi tare de treaba, dar asta este meseria lor ... Ca si data trecuta tin si eu sa multumesc, chiar daca nu o sa ajunga la urechile cui trebuie, clubului Big Mamou ca a facut posibil acest concert.

Pozele, bune sau rele, facute de Azraelle (alea bune) si restul de un nepriceput ca mine, incerc sa le postez intr-o arhiva fiindca sunt tare presat de timp .. dimineata am drum lung de batut ... Un sfarsit de saptamana placut la toata lumea .. Bafta HB .. si voua ceilalti ... la fel!

 

P.S. Cand ma intorc sa gasesc aici toate pozele facute la concert si multe comentarii ... hai ajutati pe oamenii astia sa se ridice ... numai voi o puteti face.

P.P.S. Nu este locul aici dar in curand Sahara are un concert la care sper sa nu uite sa ne invite ...

Concert_HB___Big_Mamou___01DEC2005.rar

Edited by michel2233
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.