www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Surfing With The Alien


OntZ
 Share

Recommended Posts

asa... acum e bine

 

 

"interpretare" total bulita, bushita, beshita, cum vreti sa-i ziceti

 

comp si phaser din procesor, distors din warp factor prin drive1 de la laney, reverb tot din laney

 

cu un ton mai jos din cauza corzilor de .10, nu pt ca mi-i lene sa fac benduri, ci pt ca mi-e teama de gatul de la chitara si imi place mai mult cum suna asa

 

oricum nu conteaza sculele, caci s-a inregistrat folosind telefonul prins cu izolir band pe capul chitarii :)

 

numa nu dati cu rosii :)

Link to comment
Share on other sites

asa... acum e bine

 

 

"interpretare" total bulita, bushita, beshita, cum vreti sa-i ziceti

 

comp si phaser din procesor, distors din warp factor prin drive1 de la laney, reverb tot din laney

 

cu un ton mai jos din cauza corzilor de .10, nu pt ca mi-i lene sa fac benduri, ci pt ca mi-e teama de gatul de la chitara si imi place mai mult cum suna asa

 

oricum nu conteaza sculele, caci s-a inregistrat folosind telefonul prins cu izolir band pe capul chitarii :)

 

numa nu dati cu rosii :)

Hai ma ca e fain!!!!

Super!!

Intr-adevar cu un ton mai jos , dar e ok!!!

Link to comment
Share on other sites

Dude cum ai filmat, mai exact?

 

pai am legat telefonul cu banda adeziva de capul chitarii, chiar in spatele "menghinei" pt floyd si se sprijinea nitel si de aia (as face poza, da n-am camera decat la tel :)) astfel incat sa filmeze griful cum vezi. Apoi m-am asezat pe scaun cam intre amp si boxele de la calc, am dat drumul la piesa si am cantat peste. calitatea execrabila a sunetului se datoreaza micului din tel :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.