www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sfaturi Pentru Cumpãrarea Unui Procesor 'de Buget'


Recommended Posts

Desi ai putea sa o iei ca si o modalitate de am face ceva reclama, eu iti recomand zoom gfx 8. (vezi la mica publicitate)

Nu spun ca e the best for blues, dar face fata destul de bine. (cei de la cargo il folosesc... stiu... cargo nu e trupa de blues dar... intelegi ideea)

Poate cauti ceva pe lampa... dar cand te gandesti la lampa deja procesorul iese din schema.

Eu te astept sa mai ceri opinii si evetual daca esti interesat chiar sa il probezi.

(Sper sa nu fie considerat spam de catre administratori. e doar o simpla strategie de markenting)

 

Numai bine.

 

ps: pot sa asigur transportul pana la bucuresti :)

Edited by Soulmaster
Link to comment
Share on other sites

Aº vrea sã îmi cumpãr un procesor pentru chitarã cît mai bun, dar care sã intre în bugetul de maxim 1000 lei :) . Momentan cînt într-o trupã bluesy, dar se presupune cã o sã am ºi alte proiecte cît mai variate. Please advise!

 

Da nu mai bine mai strangi tu inca aproximativ 400 ron si ti iei un gt 10 si ai tot ce vrei tu pe lumea asta pe el? :)

Link to comment
Share on other sites

Aº vrea sã îmi cumpãr un procesor pentru chitarã cît mai bun, dar care sã intre în bugetul de maxim 1000 lei :). Momentan cînt într-o trupã bluesy, dar se presupune cã o sã am ºi alte proiecte cît mai variate. Please advise!

 

Intri pe un forum cauti in topicuri tema care te intereseaza si citesti cu atentie tot ce gasesti .

 

Sunt 1001 de discutii in legatura cu DSP-uri .

 

Cauta . citeste totul , mai citeste pe net , du-te si incearca pe viu ,daca se poate, la magazin sau la prieteni care au procesor si te hotaresti care i-ti convine.

 

Torul depinde de ce vrei sa procesezi .

Link to comment
Share on other sites

Am Vox ToneLab si suna super bine si foarte apropiat ca sound si dinamica de un amplificator pe lampa, deci iti recomand ca prima optiune, desi este putin mai scump decat bugetul tau (in jur de 1300RON). Un alt procesor care mi se pare un fel de best buy ca raport sunet - versatilitate vs pret este Zoom G7.1ut si se incadreaza exact in bugetul tau.

Link to comment
Share on other sites

De acord cu fenderarul.

Am cantat o gramada de timp pe procesor si sincer incerc sa ma dezobisnuiesc de el. E diferenta enorma intre sound-ul de statie cu lampa si procesor. Pe procesor fast run-urile merg atza pentru ca nu prea conteaza cat de tare dai in coarda. Acelasi fast run care vrei sa il faci pe statie nu iti va suna daca esti obisnuit cu procesor. un procesor e bun pentru acasa, daca ai probleme cu sunetul la volum dar daca vrei sa canti intr-o trupa eu nu as recomanda deloc. Daca totusi vrei unul, iti pot vinde eu un Gt6 :)(in stare excelenta :-p)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.