www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cutiuta Mea Muzicala


hades
 Share

Recommended Posts

parerea mea:

ai cantat liniar si nu ai riscat nimic.te-ai dus acolo unde stiai ca suna corect.si suna corect in gama intr-adevar.insa nu toate notele isi au locul acolo unde sunt puse.ai cantat tot la fel,fara o poveste.

 

insa:pentru ca stiu ca ti-ai dat silinta si acum observ un progres real si o orientare muzicala mai buna ,precum si o intelegere mai buna a chitarei mi se pare f ok ce ai cantat.tine minte sugestiile de mai sus si incearca sa risti putin mai mult,sa frazezi mai "cool" si o sa treci la urmatorul pas.oricum cu timpul vor veni si astea.bafta

Link to comment
Share on other sites

bre... ca sa rezolvi problema cu cantatul liniar si cu riscurile, ia niste "tupeu de cateva grade inainte"... :) insa ai grija ce tip de bautura alcoolica folosesti :)

 

pt heavy metal se foloseste: bere, vodka si whisky cateodata...

pt. blues: ai: whiskey, bourbon si vin (ieftin)... (vezi "i drink alone" -g. thorogood (i-am gresit numele sigur... dar nu conteaza...))

pt. progressive: nu bei nimic, ci doar studiezi conservatorul...

pt. punk: bei pana pici pe scena (cunoscatorii stiu de ce)

pt folk: cauti niste instrumente ciudate si bei vin in pocale d-alea de metale pretioase...

Link to comment
Share on other sites

@dgeekoo, precum a zis si @squier bt`ul e downlodat.

este vreo problema?

 

Nu este nici un fel de problema atat timp cat nu sustii ca este "prima mea piesa"...

Piesa este a celui care a facut-o.

Poti cel mult sa spui ca este prima ta improvizatie pe un BT, sau solo etc...

 

Altfel ne bagi in ceata si nu stim la ce sa fim atenti...

 

Oricum mi-am dat seama ca nu este BT facut de tine, dar ca si in threadurile unde dai sfaturi "intelepte" si "avizate" de expert, cred ca trebuie sa-ti revizuiesti putin atitudinea asta copilaroasa fata de ceilalti membri ai forumului.

Adica este bine ca te implici, este bine ca inregistrezi, dar ai grija ce spui... sa fie ok.

Bafta...

Link to comment
Share on other sites

off topic...Fratilor nu fiti incrancenati pentru mici detalii, a bagat si baiatul o improvisatie pe un track. Hades, degeeeko are dreptate, se putea interpreta ca era facuta total de tine, dar cum am mai zis nu merita sa ne 'intepam' pentru mici detalii acesti, care cu siguranta sunt neintentionale facute.

On topic: @hades: frate, nu este rao, mai lucreaza la ia, am ausit de pilda la note lungi lipsa de vibrat care i ar da acel feeling necesar (gresela care fac si eu de alfel aceasta...), intradevar, nu te ai aruncat in chesti prea complicate si ai ales drumul 'simplu si sigur' care poate sa fie un advantajul.. In rest un pic de ritm in plus la notele pe care le canti ar fi fost mai bine. Se aude de altfel ca te ai pregatit, la 'stop an go' se simte ca canti foarte calcolat. Bravo frate pentru initiativa, felicitari si sa mai lucrezi la ia ca este pacat sal lasi asa. Numai bine, respect! Adry

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.