www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupe Si Proiecte Noi


Killahead
 Share

Recommended Posts

Salut tuturor, stiu ca nu ne-am mai vazut de ceva vreme. In timpul cat am lipsit am intrat, cum se spune, intr-o noua trupa. Parca nu ar fi ajuns, trupa mai are si un proiect foarte promitator. Deocamdata nu zic nimic, doar ca treaba arata bine.

 

Trupa se numeste PHF (si exista de aproape 10 ani!), iar proiectul se numeste Heilige Bruehder

 

PHF "Deeply Hurt Me"

 

 

...si linkul: http://de.youtube.com/watch?v=rOfOklmO8RM

post-1237-1204317578_thumb.jpg

post-1237-1204317586_thumb.jpg

post-1237-1204317596_thumb.jpg

post-1237-1204317613_thumb.jpg

post-1237-1204317629_thumb.jpg

post-1237-1204317643_thumb.jpg

post-1237-1204317657_thumb.jpg

post-1237-1204317676_thumb.jpg

post-1237-1204317685_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

:) ROCK, in PLM !!! (cum ar zice Misha de la Amala) :)

Bravo, Toni, e faina piesa. Cand dati prin AT (mai precis prin Linz)? Poate aranjam de un concert, ceva...

Link to comment
Share on other sites

Continui tot aici, pentru ca ar fi aiurea sa incep un topic nou despre aproape aceeasi trupa.

 

Heilige Bruehder e ca si componenta aceeasi trupa ca si PHF, dar are un alt concept, dus aproape la perfectiune de un management efectiv si o echipa tehnica care isi cunoaste jobul si in somn.

 

Poate o sa va mirati, dar Rammstein, Scorpions si tot restul de trupe germane nu au avut si nu vor avea niciodata impactul in randul publicului pe care l-au avut BÖHSE ONKELZ. Stiu ca la noi nu sunt cunoscuti, dar in Germania sunt mai cunoscuti decat Metallica. Nu veti gasi pe nimeni aici care sa nu stie cine sunt. Pe Onkelz poti sa-i urasti sau sa-i iubesti, dar cu siguranta ai auzit de ei. Sunt foarte controversati, chiar si noi am avut parte de un articol negativ in cel mai mare cotidian al regiunii din cauza acestui proiect (exista publicitate negativa in showbiz? Nu cred, hehehe!)

 

Deoarece ei nu mai exista de cativa ani, exista o "foame" de nedescris pentru tribute bands Onkelz (priviti clipurile si reactia publicului). Managerul nostru din fericire este un vechi cunoscut al fostului lor Tour Manager, Thomas Hess (care a fost si presedintele clubului de motociclisti Bones, care nu sunt chiar niste ingeri). In fine, nu vreau sa o lungesc acum, noi avem sprijin din partea managementului trupei si mai ales a fanclubului oficial, B.O.S.C. E vorba deci de un "peste mare".

 

Despre clipuri: sunt filmate pe 01.03.2008, la primul nostru concert, sustinut intr-un celebru club de rock din regiune, care a fost sold-out in doar saptamana.

 

Imi este foarte clar ca fractiunea Prog a acestui forum va stramba din nas la muzica asta, dar ma repet: eu fac Rock ca sa transpir pe scena si ca sa-mi urle publicul in urechi, nu ca sa stau cocosat si sa fiu atent la ce cant.

Eu nu cred ca am nevoie sa demonstrez cuiva ce pot, eu am doar nevoie sa ma simt bine pe scena si atat. Sper ca ma intelegeti :)

 

Astea sunt cele 4 filmari pe care trupa le-a ales pentru a fi puse pe net.

@Costi: hai sa vorbim despre niste cantari la voi, Austria a sprijinit mult pe Onkelz, cred ca niste concerte la voi ar fi foarte lucrative si bine primite!

 

Heilige Bruehder - Danket dem Herrn / Die Firma

 

Heilige Bruehder - Danke für nichts

 

Heilige Bruehder - Wieder mal 'nen Tag verschenkt (unplugged)

 

Heilige Bruehder - Mexico

post-1237-1205024117_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ce sa zic frate e buna muzica. Din partea mea puteai sa o lasi mai usor cu "degetul", e cale foarte scurta de la a te distra cu publicul la a-l abuza. :), dar muzica e buna, chiar daca putin generica. E tipul de muzica ce poate polariza un public foarte usor, dupa cum se vede in video, dar opinia mea sincera e ca lipseste un strop de originalitate care sa intregeasca o trupa cu instrumentisti buni si idei bune. No hate, pur si simplu review, stii cum se zice beauty is in the eye of the beholder, la fel si cu aprecierea unei formatii, tine de ascultator. Sunt sigur ca o sa aveti foarte mult succes, dar mai aveti de facut un pas ca sa treceti de la "fun" la "arta".

 

Succes! Din partea mea 4 din 5 stele.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Cum sa-ti zic, eu stiu ca muzica noastra nu e foarte complexa sau originala, dar nu pot spune nici ca fanii nostri sunt prosti.

Ar fi trebuit sa zici si la ce trupa te referi, dar eu cred ca te referi la PHF, nu?

Inca nu m-am prins care e faza cu "degetul", dar inca ma gandesc la asta.

 

Multa bafta cu proiectul tau de prog si sper sa ne vedem in curand pe scena :)

Link to comment
Share on other sites

Cum sa-ti zic, eu stiu ca muzica noastra nu e foarte complexa sau originala, dar nu pot spune nici ca fanii nostri sunt prosti.

Ar fi trebuit sa zici si la ce trupa te referi, dar eu cred ca te referi la PHF, nu?

Inca nu m-am prins care e faza cu "degetul", dar inca ma gandesc la asta.

 

Multa bafta cu proiectul tau de prog si sper sa ne vedem in curand pe scena :)

 

Fanii nu sunt prosti nu asta vroiam sa zic. Nu toate trupele trebuie sa fie prog, si nu la asta ma refeream. Deci imi plac proiectele in care ai participat, am fost putin cam picky :). Cat despre deget, in primul filmulet, mi s-a parut ca la o faza ai aratat o mica m**e (tu oare? Vocalistul in orice caz), la 0:53 :) , filmarea cu PHF. Dar oricum e all in good fun, nu pot sa critic daca lumea s-a distrat si ce sa zic e muzica nu trebuie sa fie total corect din pdv social, moral, economic, politic, bla bla. :D

 

Sunteti clar la un nivel foarte inalt, foarte pro, se distreaza lumea foarte bine din cate vad, dar o sclipire de ceva special ar schimba totul, nu pot sa-mi dau exact seama ce.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
O filmare recenta...

 

 

...si niste poze :)

 

http://www.eventpixx.de/fotoalben/bruehder/index.html

 

 

YA men e excelent imi place cum cintati in germania (si cu limba germana ) se cinta rock ,hard-roc ,metal si tot felul de genu asta

Aici (la paris ) imi iau cimpii cit de urit se cinta rock-ul darnai cei face ca asa e limba poti sa minti ff frumos in franceza de aia politica la noi e tare

dar cultura la pamint de aia domina rap si hip-hop aici .

Desi mie numi place deloc cind ai aud pe nemti cum vorbesc parca am impresia ca sint tot timpul suparati nu stii daca se cearta sau vorbesc frumos ,nu le disting tot una ai dar macar cind cinta e fain e mai melodic apropo bunicii mei erau nemti de origine dar au ramas (prizonieri) in rominia

BAFTA mare iti urez suces sa ai o echipa buna de menagement care sa va faca un lok in topuri si un contabil cinstit sa nu ramineti in pielea goala

Link to comment
Share on other sites

Nu Mircea, nici vorba. Ibanezurile (Jem si Iceman) sunt folosite in continuare cu PHF.

La Heilige Bruehder nu se prea potrivesc, aici e nevoie de un look si de un sound mai clasic.

 

Ray, mersi de cuvintele frumoase, apreciez. Uite o piesa in romana, poate te impaci mai bine cu ea decat cu cealalta :)

(ehe, era frumos, vara, cald, Vama....)

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.