www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

o mic jam pe care l-am numit rocky shore

Bine ai revenit cu piese ... ultima pusa aici parca a fost "Nefertiti" ... Acum mi-am adus aminte ca cineva te lauda mai de mult pe forum si chiar eram curios sa aud de acel Marius (Alex) Pop pasionat printre altele si de jazz. Super ce cantati voi la jam-ul cu pricina, imi place si sectia ritmica foarte mult ... de solo-ul de chitara ce sa mai zic ... felicitari ... esti tare! Bafta la dueluri .. sper ca o sa mai postezi si acolo ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bravo, mario, pentru piesa asta, inspiratie (ne)tarmuri(ta) la rock... :) si bine ai revenit cu piese pe aici, speram sa nu mai iei pauze asa lungi....

 

@bogdan: foarte frumoasa piesa Geea. urechea mea a simtit asemanari cu John Norum (piesa Catalina Sunset de prin 1995), ceva din progresiile de acorduri de la Crying a lui Yngwie, parca si un pic de Friedman, plus o mica parte de la mijloc pe care nu am identificat-o inca, dar sigur e de undeva :) . tine-o tot asa, mai baga piese bune aici!

 

@muky: flawless fiecare bucata pe care ne-o "servesti", la mai mare! dar ma asteptam sa zici o vorba de andante-le ala pe care l-am incercat eu acum ceva vreme :)

Link to comment
Share on other sites

multumesc pt toate aprecierile voastre.trebuie sa recunosc ca o mare influenta (poate cea mai mare) a avut-o greg howe in viata mea,care consider ca este un mare chitarist,ca feeling si ca tehnica.voi posta pe data viitoare niste compozitii,numa sa am timp sa le termin. :)

Link to comment
Share on other sites

melodia "I wanna fuck you in the ass" ( I wanna love you in the night) ....dar nu cred ca pot sa o fac singur ....am nevoie d cearny , preo, vlad si shmen ...adik d Zboara Vulturul :)) ....:) ...wiiiiiiiiiii

 

Doamne ce m-am speriat ... :o ... tocmai intrebasem daca stie cineva cum se cheama melodia postata de mine iar tu ai zis ... melodia "I wanna fuck you in the ass" ... la naiba zic eu ... "Do You Think I'm Sexy" :) ... si de ce ai nevoie de asa multi colegi de forum ca sa faci asta ... hmm .. ceva nu este in regula ... :( Noroc ca am urechile mari (nu numai nasul) si am auzit de trupa Zboara Vulturul ... banuiesc ca ai vrut sa postezi un cantec care se numeste "I wanna love you in the night" si pe care eu inca astept sa-l ascult ... asa e .. poate cearny , preo, vlad si shmen o vor posta in locul tau. Numele piesei suna promitator ... si interpretarea ... ;)

 

Pana una alta fredonez ...

 

If you want my body and you think I'm sexy

come on sugar let me know.

If you really need me just reach out and touch me

come on honey tell me so.

Tell me so, baby......baby,baby,baby ... ba ba ba ba by by by ... eahhhhh....B) ...wiiiiiiiiiii

Link to comment
Share on other sites

always with me always with you,

inregistrata acum 4 ani la 3 noaptea, 1 take, cu microfon de calculator langa amp,io beat fiind venit de la serbarea zilei mele with my buddies.anii de facultate...

noaptea aia m-a costat o zgarietura pe gatul chitarii

sorry pt calitatea inregistrarii. asa patesti cand iti ia o ora sa faci o melodie...

Link to comment
Share on other sites

bravo, mario, pentru piesa asta, inspiratie (ne)tarmuri(ta) la rock... :( si bine ai revenit cu piese pe aici, speram sa nu mai iei pauze asa lungi....

 

@bogdan: foarte frumoasa piesa Geea. urechea mea a simtit asemanari cu John Norum (piesa Catalina Sunset de prin 1995), ceva din progresiile de acorduri de la Crying a lui Yngwie, parca si un pic de Friedman, plus o mica parte de la mijloc pe care nu am identificat-o inca, dar sigur e de undeva :) . tine-o tot asa, mai baga piese bune aici!

 

@muky: flawless fiecare bucata pe care ne-o "servesti", la mai mare! dar ma asteptam sa zici o vorba de andante-le ala pe care l-am incercat eu acum ceva vreme :)

 

Felixane iarta-ma!

Suna foarte interesant Carulli pe electrica :). Si ai cantat chiar bine. Poate mai pui de un Carulli, ii drept ca Paganini s-ar preta mai bine, dar sunt altele care chiar ar merita abordate "electric". Cred ca ar merge pana si Dansul elvetian al lui Carcassi .

Edited by Muky
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Hai sal

piesa razvan se numesta asa pt ca, am facut-o pentru omul de la care eu am invatat o gramada de chestii intr-ale muzicii

 

Am uitat sa va spun cum il cheama : RAZVAN SLAMA...

 

DACA tot m-am apucat sa postez ( si am si nimerit locul...) hai sa mai pun ceva :)

Si asta e tot o dedicatie .

ps

 

sper sa nu ma mai certati ca m-am atasat prea mult de Vai ( na poftim :) )

 

spyked88 bravo mosule .. suna bine bluzanu. Un singur sfat ti-as da ( daca imi permiti desigur) incearca sa inveti gama de blues pe toata intinderea grifului. Este aproape singurul mod in care poti evita monotonia, de altfel proprie, acestui stil de muzica :)

Mult succes

Link to comment
Share on other sites

Doamne ce m-am speriat ... :o ... tocmai intrebasem daca stie cineva cum se cheama melodia postata de mine iar tu ai zis ... melodia "I wanna fuck you in the ass" ... la naiba zic eu ... "Do You Think I'm Sexy" :) ... si de ce ai nevoie de asa multi colegi de forum ca sa faci asta ... hmm .. ceva nu este in regula ... :( Noroc ca am urechile mari (nu numai nasul) si am auzit de trupa Zboara Vulturul ... banuiesc ca ai vrut sa postezi un cantec care se numeste "I wanna love you in the night" si pe care eu inca astept sa-l ascult ... asa e .. poate cearny , preo, vlad si shmen o vor posta in locul tau. Numele piesei suna promitator ... si interpretarea ... ;)

 

Pana una alta fredonez ...

 

If you want my body and you think I'm sexy

come on sugar let me know.

If you really need me just reach out and touch me

come on honey tell me so.

Tell me so, baby......baby,baby,baby ... ba ba ba ba by by by ... eahhhhh....B) ...wiiiiiiiiiii

 

 

pai "cearny , preo , vlad si shmen " erau membrii Zboara Vulturul .......fara ei nu pot sa mai interpretez piesa..... :) ....si chestia era ca melodia chiar se cheama "I wanna fuck you in the ass" ...dar din motive comuniste si blabla....a trebuit sa schimb p loc numele si unele versuri......(asta doar la un concert...unde oricum pt cunoscatori am bagat refrenul original :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

improvizație pe un backing track pus mai demult pe forum. am testat un pic demo-ul de guitar rig 2 :) .

 

 

frumos. imi dai senzatia ca intelegi bluesul, ceea ce ma bucura. im place ca nu te-ai complicat cu chestii rapide si ca nu ai bagat tappinguri (mor cand tappinguri in blues). stiu cat e de greu sa inregistrezi o piesa blues, chiar daca sunt note mai putine. bravo.

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

mulţam fain pentru aprecieri. da, problema mea cea mai mare e că mă repet, trebuie să îmi pun un pic mai mult imaginaţia la lucru. şi lipsa mea de inspiraţie se vede şi pe piesa asta, care în original e absolut genială, vă recomand să o ascultaţi. domnul Jason Becker bagă şi o bucată de distors la care eu nu m-am băgat fiindcă e chiar prea complicată. dacă vrea cineva totuşi să încerce, am ataşat şi chitara armonie; tobe şi bass n-am găsit nicăieri pentru melodia asta.

spyked_blue_fuckedup.mp3

spyked_blue_negativ.mp3

Edited by spyked88
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Spyked, tot ceea ce pot sa-ti spun e ca interpretarea ta e foarte, foarte misto.Nu cunosc varianta originala, insa la cat de bine ai cantat tu, imi inchipui ca este ceva sublim.Felicitari! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

asta ar trebui sa fie la poze cu forumisti, da in fine... pun aci cateva secunde cu mine si chitara acustica.

 

DMC treabuia sa incepi un nou topic: Filme cu forumisti.

Ce faceai acolo? shred? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.