www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

......................

In nebunia asta mare, sa nu uitam cumva sa si mai iubim...asta e tot ceea ce conteaza cu adevarat...

Asadar, va urez tuturor La multi ani si Sarbatori Fericite!

Slow, slow, slow...ca o ninsoare...Silent night!

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate omule ... "asta e tot ceea ce conteaza cu adevarat..."

Multumiri pentru urarea muzicala. Sincer .. ma asteptam sa aud ceea ce am auzit. Bravo! Sarbatori Fericite si tie ... si sanatate!

 

Pic de somn asa ca nu mai comentez acum .. am ascultat tot si ca de obicei ... :) Bafta!

 

Pun si eu o mica prelucrare dupa o piesa tare frumoasa ... proaspata si tot cu dedicatie .. asta daca va place cuiva.

michel2233_The_FOOL_ON_THE_HILL.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Cearny si Shredder, va multumesc pentru aprecieri!E trasa chiar cu Marizza mea, draga de ea. :)

 

Ilun, imi place foarte mult ce-a iesit din "Mereu cu mine, mereu cu tine...".Bravo! :)

 

Un Om, foarte frumos!Si uite asa mai trec una pe lista cu "de cantat la colind". :(

 

Michel, ca de obicei, nu am cuvinte...Am simtit ca parca ar fi prelucrare dupa mai multe piese in acelasi timp, un fel de mix...La inceput semana o tzara cu "American Dreamers" de Goran Bregovic...Oricum...superb! :)

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

...........

Michel, ca de obicei, nu am cuvinte...Am simtit ca parca ar fi prelucrare dupa mai multe piese in acelasi timp, un fel de mix...La inceput semana o tzara cu "American Dreamers" de Goran Bregovic...Oricum...superb! :)

Ma bucur daca ti-a placut ... este foarte posibil sa semene cu ceva intro-ul sau unele pasaje .. nu stiu .. si oricum la cat de prelucrata si cantata este aceasta piesa, ca si multe altele din Beatles, nu am pretentia ca am fost original acolo ... este totusi un cantec care ofera multe posibilitati de orchestrare si asta fiindca are melodie .. si mesaj ... este un cantec frumos. Am sa ascult si eu piesa de care zici, sunt curios la ce asemanari te referi ... si daca este asa iti multumesc pentru atentionare.

Michel, faina piesa.

 

Tovilor, la multi ani si sarbatori fericite, ca io plec din Buc si nu prea o sa am acces la net.

 

:)

Banuiam ca o sa-ti placa ... ce credeai ca am uitat de Beatles ... la inceput, acolo unde fluier aiurea, se aude un semnal pe care il aveam cu multi prieteni cand eram pustan, cum nu aveam telefon mobil, asa sunau "Bip-urile" noastre acum 20 de ani ... ne fluieram pe la geam sau pe la usa ... deh .. amintiri.

 

Petrecere frumoasa pe unde te duci .. si sarbatori fericite tie si celor care pleaca in perioada asta pe la casele lor.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Frumos cantat, Ilun, dar efectul ales nu prea se potriveste...Ar fi fost mai bine poate ceva mai suparat.Cat despre final, asa este si negativul meu, si pur si simplu ii dau frumos un fade-out si am rezolvat problema. :)

Link to comment
Share on other sites

Salut baietzi.

 

Uite ca postez si eu 2 bucatzele de inregistrari. Mai mult sa vedetzi cum suna chitara ca piesele nu sunt complete sau ceva :). Conectat ""chitara -> procesor sunet (digitech rp50) -> line in""

 

momentan lucru la master of puppets dar mai dureaza ca e grele :) .

 

p.s. scuzatzi unele sunete care se mai aud pe fundal dar e de la tensiune pe masa, trebuie sa leg masa la ceva ca am tensiune si cand ridic degetele de pe corzi bazaie umpic.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Marius, "Nothing Else..." ti-a iesit frumusel..."Parisienne Walkways" nu prea(parerea mea)...Canta cu mai multa atentie data viitoare, ai grija la bend-uri si incearca mai multe efecte pana gasesti pe cel mai potrivit. :)

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Salut baietzi.

 

Uite ca postez si eu 2 bucatzele de inregistrari. Mai mult sa vedetzi cum suna chitara ca piesele nu sunt complete sau ceva :). Conectat ""chitara -> procesor sunet (digitech rp50) -> line in""

 

momentan lucru la master of puppets dar mai dureaza ca e grele :) .

 

p.s. scuzatzi unele sunete care se mai aud pe fundal dar e de la tensiune pe masa, trebuie sa leg masa la ceva ca am tensiune si cand ridic degetele de pe corzi bazaie umpic.

 

Ai grija cu bend-urile - se simte la a doua piesa.

Link to comment
Share on other sites

Frumos cantat, Ilun, dar efectul ales nu prea se potriveste...Ar fi fost mai bine poate ceva mai suparat.Cat despre final, asa este si negativul meu, si pur si simplu ii dau frumos un fade-out si am rezolvat problema. :)

ceva mai suparat???...man, io ma asteptam sa zici rather ceva mai soft...anyway...forgot bout fade :)

Link to comment
Share on other sites

...si inca o piesulitza frumushica...

ca doar e Craciun si chiar si zapada!

 

P.S. Baumwolle, poti sa mai adaugi ceva la colectia de colinde! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Un Om, foarte funny, dar intr-un fel bun.Pot spune ca a trezit in mine spiritul Craciunului de mult uitat... :)

 

TB TM, frumos, foarte frumos! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.