www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Valoarea Unei Chitari


Guest restinpieces
 Share

Recommended Posts

Guest restinpieces

Nu stiu daca am postat unde trebuie. Poate cu putina bunavointa thread-ul meu va ajunge unde trebuie.

 

Am gasit de vanzare o chitara electrica yamaha si nu imi dau seama ce model este, iar cel care o vinde nu stie sa imi spuna.

Poate cineva sa ma directioneze catre un link ceva? Sau sa isi dea seama ce model este din pozele de mai jos?

 

Cam cat ar costa o astfel de chitara cu toate in functiune (dar fara corzi :) )?

post-6416-1201657353_thumb.jpg

post-6416-1201657378_thumb.jpg

post-6416-1201657400_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest restinpieces

Cateodata imi place ca sunt asa migalos inainte sa iau ceva :)

 

S-au aprins beculetze cand am vazut ca respectivul vanzator vrea sa scape de ea asa de repede... adica imi dadea telefoane si imi spunea sa ma hotarasc ca o vinde rpd :) Nu prea ma pricep eu la recunoscut chitari yamaha dar plasticul l-am observat.

 

nu e nici o problema, chitara avea scopul de a ajunge pe un perete pur decorativ pt un prieten din constanta... in caz ca era yamaha...

 

mi s-a cerut 150 ron pe ea

Link to comment
Share on other sites

100 RON SAU 80 RON

 

Daca gatul estwe drept si se pooate seta inaltimea corzilor fata de griff corespunzator .

 

Cum au spus colegii , daca esta a ta , invata sa canti este buna ptr studiu , apoi mai poti sa-i pui o doza bridge si ai o chitara cu care poti canta,tastele nu-s tocite asa ca vor mai tine o vreme .

 

In rest cred ca lemnul este uscat si nu mai lucreaza , cea ce nu se poate spune numai despre chitarele noi peste 2000 RON si sa fie si de firma serioasa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.