www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Francezii Stiu Sa Vanda Chitari


kapak
 Share

Recommended Posts

eu nu prea ma mai pricep la franceza, dar am inteles cam asa> chitara se vinde cu corzile montate dar neacordate - scrie pe undeva mai sus la info. probabil ca din cauza asta iti mai da o coarda de rezerva, sa poti sa o ciupesti, sa o acordezi, ma rog... se pare, ca, de fapt, e kit! :)

 

si :) normal ca e china, ca 4/5 din chitarele pe care le gasesti in magazinele din bucuresti. eu am chitare facute in usa, chinezarii iau doar ca sa ma joc de-a lutierul. daca vrei sa te iei de cineva anume, deschide-ti un topic pentru asta, nu posta aici.

 

 

apropo, m-as baga la asa ceva daca nu sare de 120 euro

Edited by kapak
Link to comment
Share on other sites

si :) normal ca e china, ca 4/5 din chitarele pe care le gasesti in magazinele din bucuresti. eu am chitare facute in usa, chinezarii iau doar ca sa ma joc de-a lutierul. daca vrei sa te iei de cineva anume, deschide-ti un topic pentru asta, nu posta aici.

 

Cu asta mi-ai pus "capac". Nu vreau sa ma iau de nimeni (dar asta se poate rezolva), am facut doar o observatie.

 

Care din "chitarele" tale sunt facute in USA? Godinul ieftin Canadian, sau Squierul Chinezesc (genuine).

 

Hai ca glumesc. Stai usor.

Link to comment
Share on other sites

Cu asta mi-ai pus "capac". Nu vreau sa ma iau de nimeni (dar asta se poate rezolva), am facut doar o observatie.

 

Care din "chitarele" tale sunt facute in USA? Godinul ieftin Canadian, sau Squierul Chinezesc (genuine).

 

Hai ca glumesc. Stai usor.

Ca tot veni vorba:

1- chitara de pe saitu' frantuzesc vine cu tot cu fata? (lolol)

2- now seriously: vreau sa stiu si eu ce Godin Canadian e ala "ieftin", ca sa-mi iau si eu -- ultima data cind m-am uitat (acum citiva ani, in state) cel mai ieftin Godin (care se facea NUMAI! in Canada pe atunci) era US$1400 :)

A sante! :)

Link to comment
Share on other sites

dgeekoo> daca iti lipesc 10 ron pe frunte, poti sa canti la vreo doua mese mai incolo, sa ma pot intelege si eu cu oamenii astia?

 

guitarhead> godin produce chitare in 5 fabrici din canada si intr-o fabrica din state iar in asta isi produce chitarele entry-level, din lemn adus din canada. cea mai ieftina acum pe musiciansfriend e 397 usd. eu am un exit22 care e 497 usd iar pe thomann e 555 euro.

 

post-5381-1199607291_thumb.jpg

Edited by kapak
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.